Сто и шеста плетаческа тема

  • 26 223
  • 776
# 390
Инфлуенснах се, поръчах мелоди- сресана алпака и мерино, какво не ти хареса в алпаката? И на накъв размер игли е това?
Чакам и от со нейчър една прежда и започвам да подготвям децата за зимата, дано само намеря и време..
Виж целия пост
# 391


Първите 28 см. 90 грама
Казах ли колко ми харесва?

Но ще започна и нещо друго, да не губя форма на тъкачка многомашинничка. Joy
Виж целия пост
# 392
О, много е красиво! 🩷🩷🩷
Виж целия пост
# 393
Инфлуенснах се, поръчах мелоди- сресана алпака и мерино, какво не ти хареса в алпаката? И на накъв размер игли е това?
Чакам и от со нейчър една прежда и започвам да подготвям децата за зимата, дано само намеря и време..
Alpaca ми хареса много, не ми хареса brushed alpaca silk. Мъха се заплита, дори мострата от 10бр и 2реда едва разпорих. Пробвах на 5-ца. Прозира и не пада така, както искам. Споделяла съм, че по принцип не съм фен на космати прежди. Може да я пробвам някога отново, но не и сега, когато имам по- добра алтернатива.
Плетивото от снимката е с Alpaca и е на игли 3.
Виж целия пост
# 394
Вчерашния урожай от Hobiyarn Пловдив 😍


От тази прежда ALPAKA   бежовата дали има тъмно кафяво?
Чудя се какъв още цвят да отмъкна 🫣




Красота!!!
•mimoza•  На кой номер куки го плетеш?
Виж целия пост
# 395
Има, да. Аз взех цвят 607, влезте в сайта им и ги вижте.
Днес поръчах още 0.500кг от 9036 Wheat. /това от снимкага/.
 Плета с номер 3.
Виж целия пост
# 396
9042 кестен - Чудя се дали няма да е по-светло.
Трябва ми тъмно кафяво за една комбинация.
Може би на място трябва да проверя на място.

За магазина до дома на младоженците в Пловдив  ли става въпрос?
И там ли са на тази промоционална цена?
Виж целия пост
# 397
Магазина е в Капана, близо до музея, казва се Хоби. Да, там също са на -30% /всичко от Drops със съдържание на алпака/. Съветвам те да гледаш конкретно това за което си отишла, иначе рискуваш да не си тръгнеш или в най- добрия случай да останеш с празно портмоне. Голям и много добре зареден магазин - рай за плетачи!
Цветовете си отговарят, поне на моя телефон и монитор.
Виж целия пост
# 398
Цитат
Трябва ми тъмно кафяво за една комбинация.

Не зная какво си намислила, но внимавай, алпака вероятно е с различна свиваемост. Ако комбинирая различните нияки да вървчт заедно, по-става. Но ако си решила различни части да са с различни нишки, трябва внимателна преценка на състава и свиваемостта.
Виж целия пост
# 399
Няма проблем, ако пере на ръка.
Виж целия пост
# 400
Магазина е в Капана, близо до музея, казва се Хоби. Да, там също са на -30% /всичко от Drops със съдържание на алпака/. Съветвам те да гледаш конкретно това за което си отишла, иначе рискуваш да не си тръгнеш или в най- добрия случай да останеш с празно портмоне. Голям и много добре зареден магазин - рай за плетачи!
Цветовете си отговарят, поне на моя телефон и монитор.

Любимият! https://www.google.com/maps/place/Pleta.bg/@42.1487525,24.749356 … MDSoASAFQAw%3D%3D
Цитат
Трябва ми тъмно кафяво за една комбинация.

Не зная какво си намислила, но внимавай, алпака вероятно е с различна свиваемост. Ако комбинирая различните нияки да вървчт заедно, по-става. Но ако си решила различни части да са с различни нишки, трябва внимателна преценка на състава и свиваемостта.

Аа. никога не комбинирам различни видове прежда.

•mimoza• , ще чакам да видя готов пуловера, ако  решиш да го покажеш.
Виж целия пост
# 401
Оооо, Pleta съм го овършала отдавна, но другия /на В. Априлов/, не този на центъра, така, че впечатленията ми са само от него. Хоби предлагат по- богат асортимент вкл. и по - луксозни и скъпи прежди, които не се намират навсякъде. Определено ме впечатлиха! Персонала също е много готин - няколко дами са.
Ще покажа разбира се, но няма да е пуловер 😁 Надявам се да успея да пресъздам това, което съм замислила.
Виж целия пост
# 402
Много пловдивчанки си имаме Joy
Ще се видим скоро, надявам се.
Hug
Виж целия пост
# 403
Не съм от Пловдив, но съм близо 😜
Виж целия пост
# 404
Последните ми плетени чорапки с прежда  Antik https://www.pleta.bg/bg/antic/ .
Скрит текст:
Невероятно удоволствие ми е да плета с тази прежда.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия