Instant Pot - тема 6 - мнения, рецепти и съвети

  • 20 005
  • 394
# 315
Правили ли сте шакшука? Дали ще стане? Ке помоля за рецепта, ако става.
Виж целия пост
# 316
Не съм, но бих използвала соте+ налягане или само соте.
Ето  от ютюб.
https://www.youtube.com/watch?v=RD7qjJ2oHV4
https://www.youtube.com/watch?v=X_1eBpt8nvE

Аз слагам натрошено сирене на готовата шакшука.
Виж целия пост
# 317
Скоро правих шакшука в пота само на сотиране с нормален стъклен капак.
Виж целия пост
# 318
Днес правих воденички ( от Лидъл ) по тази рецепта, станаха страхотни
Виж целия пост
# 319
Аз точно днес правих крем супа от тиква и стана чудна. Споделям рецептата:

🧡 Крем супа от тиква с червен лук – Instant Pot Pro Crisp

🥣 Продукти:
700–800 г тиква
1 глава червен лук
1-2 моркова
3-4 картофа
2 с.л. масло
700-800 мл бульон или вода
Сол
Черен пипер
Джинджифил на прах
Куркума
Щипка индийско орехче

👩‍🍳 Приготвяне:
Sauté → мазнината + нарязания червен лук+ морковите
👉 готви 3–4 мин, докато омекне (не го препържай, че става горчив)
Добави тиквата и картофите
Залей с водата или бульона
Pressure Cook / High – 10 мин
5 мин natural release → после бързо изпускане
Пасирай
Добави подправките и разбъркай.
Виж целия пост
# 320
За колко време се готви черен ориз?

В какво съотношение трябва да са ориз- вода?
Каква  трябва да е водата, студена или гореща?
Този ориз купих от Била.

Виж целия пост
# 321
Точно днес мернах в ФБ рецепта за черен ориз.Не и обърнах внимание,но ми направи впечатление че го готвиха 45 мин.Ако искаш присъедини се към групата . https://www.facebook.com/groups/671627633485024/search/?q=%D1%87 … 80%D0%B5%D0%BD%20
Виж целия пост
# 322
45 минути е много и за камък.
Може и за повече да го варят, но няма нужда от толкова време.
Виж целия пост
# 323
Аз съм купувала от червения ориз на Била. Готвих го 30мин и не беше сварен. Готвих още 20 мин. след това. Мисля, че на ниско налягане, беше отдавна.
Виж целия пост
# 324
Аз на Пота всичко готвя над 25-30 минути. Зелето го слагам на поне 30 ВН, боба даже на 40 ВН, само млякото с ориз ми е на 12 мин. НН. Пилешката супа я правя за 25 мин. ВН.
Ако сложа на по-малко, ми се струват недосварени.
Никога досега картофи не са ми се разварявали. Аз затова държа пилешката повече, но картофите пак си дрънчат (никога не взимам конкретен вид картофи, че да е някакъв кофти сорт, примерно... взимам, които ми харесат в момента на пазаруването).
Или моят Пот е дървен Grinning, или не знам защо така всичко дрънчи, ако е под 20 минути и то на високо налягане.
Виж целия пост
# 325
Вчера правих боб. Не знам тук или в групата във Ф.Б. видях времето за готвене, но съм безкрайно благодарна.
Накиснат боба от предната вечер В.Н. за 5 мин. само с вода, оставих само да падне налягането. Смених водата сложих всичко останало без солта и пак В.Н. за 4 мин., отворих след като спадна налягането.
Идеално сварен боб без да група или да е на каша.
Виж целия пост
# 326
И аз оставям налягането да спада самО.
Виж целия пост
# 327
Черният ориз го варих за 45мин. добре сварен, но не разварен.
 Сложих 1 кафе.чаша, водата 2 пръста отгоре.
Чаках налягането да падне.
Обикновеният ориз се сварява за 10 мин.
Басмати ориз и булгура за 15 мин.
Винаги изчаквам налягането да падне, макар че готвенето продължава, затова слагам по- малко време.
Картофи и моркови на пара за 10мин.
Червено цвекло за 45 мин.на пара.
Яйца на пара за 1мин., дори за Великден пак така ги варя.
Пилешко месо за 15мин. от фризера за 20мин.
Свинско крехко месо за 15мин.,преди това го запечатам.
Зеле прясно и кисело за 15мин.
Виж целия пост
# 328
И аз само за едноцифрено време готвя. Боба за 7 минути след накисване. Нахут правих скоро, но не го накиснах през нощта и след консултация с Джемини, направих хак да го залея с гореща вода, оставих го да стои 2 часа и го сварих за 10мин.
Винаги оставям налягането на естествено освобождаване.
Тези времена от 20-30 минути, може нещо да не е наред уреда. Моят е от най-базовите, не става дума за някой нов модел с подобрени функции.
Виж целия пост
# 329
Аз се впечатлих от 40 минути за боб.
Свинско със зеле го правя за 20 минути, боба и него за толкова. Супите са ми за 3-6 минути. Картофи за 3 минути. Пиле с ориз макс за 10 минути.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия