По отношение коментара:
Айде идете в спешното с дете, което накашля леко, без температура и сополи и да видим как ще ви посрещнат и изпратят. А докато педиатъра му дойде време да е на работа то развива т.н скрита пневмония. Установена едва след рентген.
Много има да се разказва и за липсата на педиатрична грижа в България, която определено няма да се реши със златната детска болница. Но не е за това темата.
Хубаво, че го има Пирогов. Но не може всички да се дигнем от села и паланки за там.
Изобщо заради няколкото бели лястовици в здравеопазването в никакъв случай не мога да кажа, че нещата са наред или пациентите не разбират великата лекарска мисия и тегоби. Или че пациентите са безотговорни, преувеличават. Отношението е еднакво безразлично и безпардонно към всички, без оглед образование, разбиране или финансов статус. Защото много често искаш да си платиш - и няма на кого (преносно).
