Осмокласници 2024/2025 - тема 10 - лято, море и още нещо...

  • 28 873
  • 769
# 75
Аз отсега съм се запритеснила за матурата по БЕЛ. Joy Мъка е литературата и в наше село, а ЛИС изобщо не го виждам да пише. А може да се окаже, че ДЗИ БЕЛ ще му е балообразуваща. Rolling Eyes
Виж целия пост
# 76
На големия беше ама там и без да чете се случваха нещата с БЕЛ, а тук и допълнителни уроци е мъка.
Виж целия пост
# 77
Пусти мързел мори май повече от жегата Joy Днес е видно, че спрягам глагола "чеша си" клавиатурата Joy

Наздраве, дружина Wine Glass
Виж целия пост
# 78
Plami80, дано наборът е по-добре и да си изкара до край неизолиран лагера.

Надвечер с наборката свалихме на киндъла каквото имаше в читанката, останалото от библиотеката. Тя била решила какво ще прочете, не защото ѝ харесва, а защото имала изграден имидж Simple Smile   Другото ще ѝ го "съмарайзне" интелектът, както тя се изрази. По английски има за домашно да чете книга и да прави някакви неща по нея, много харесва преподавателката и е много старателна. По физика ме изненада, че трябва да попълва работна тетрадка на английски - преподавателят казал, че ще им е полезно някой ден за учене в чужбина. 

След тежък работен ден и някакъв коктейл водка с грейпфрут, не мога да се пРРРит'снявам за нищо, както казваше Виктор Калев в един женски образ в Шоуто на Слави. Наздраве Tropical Drink
Виж целия пост
# 79
Наздраве!
Хубаво било човек да е отпуска!
Виж целия пост
# 80
По повод книгите - аз най-отговорно ги свалих от читанка в киндъла му и ...той изчезна- киндъла. Няма го , не може да го намери 😂😂😂.


Sanaka, и аз ще го водя на екзорсизъм, ако прочете тези книги 😂😂😂
Виж целия пост
# 81
Plami80, надявам се наборът да е добре. Гадни са тези вируси, но хубавото е, че минават за 24 часа. Дано не е прекъснал лагера.

tsvety, точно същият номер се опита да направи днес шестокласничката (гласим багаж за почивка). Нямало го видиш ли киндъла. Да не са пуснали някой клип в инстаграм "Как да излъжеш родител за задължителната литература?" Smiley Намерих го аз, след нейни напразни опити, забутан в една раница на брат й Satisfied Че и него обвинява, моля ви се.

Санака, стига си мислила за 12 клас. Те да го докарат до там младежите Smile Тези от МОН, за да си подобрят реномето, може да сменят формата на оцветяване или разказ по картинка. Нашата учителка по БЕЛ е супер млада и красива госпожица. Пише двойки за непрочетено произведение. Наборът явно го е срам да се излага. Щял да прочете каквото трябва, когато му дойдело времето Smile
Виж целия пост
# 82
Аз отсега съм се запритеснила за матурата по БЕЛ. Joy Мъка е литературата и в наше село, а ЛИС изобщо не го виждам да пише. А може да се окаже, че ДЗИ БЕЛ ще му е балообразуваща. Rolling Eyes
Имате идея какво ще учи след 12 клас ли?
Виж целия пост
# 83
jsed, сакън, не давай идеи на тези от МОН, че имам едно дето завърши четвърти клас, ама така и не може да оцветява, въпреки че рисува доста добре. Съчинение по картинка им дадоха в четвърти клас тази година на НВО вместо преразказ.
Виж целия пост
# 84
Аз отсега съм се запритеснила за матурата по БЕЛ. Joy Мъка е литературата и в наше село, а ЛИС изобщо не го виждам да пише. А може да се окаже, че ДЗИ БЕЛ ще му е балообразуваща. Rolling Eyes
Имате идея какво ще учи след 12 клас ли?
Аз идеи нямам никакви, но той нещо започна да говори за медицина. А умниците в МС са решили за медицина да се балообразува с ДЗИ БЕЛ.

Вчера му сложихме климатик в стаята и за нула време изчете цялата инструкция и разбрал как може да си го настройва дистанционно през телефона. Викам, ако с такава скорост и ищах четеше и задължителната литература, цена нямаше да имаш.
Виж целия пост
# 85
Не съм се интересувала сериозно, но съм почти сигурна, че в НВОто в 10 клас и в ДЗИто няма нито Мадам Бовари, нито Гъливер - нищо от това, което учиха в 8 клас или предстои да учат (според това, което са им дали да четат през лятото). ДЗИто ще го вземат с висок успех, все пак нашите деца са най-умните. Но това нечетене на книги води до други лоши последици и аз много се надявам и моите деца да започнат все някога да четат за удоволствие. ...Мечтите са безплатни...
Виж целия пост
# 86
Пропуснала съм запоя снощи. Simple Smile
Вчера водих наборката на ортопед за разликата в рамената. Няма сколиоза. Има 2 леки изкривявания, които били нормални и ги имали над 80% от хората, но едното води по повдигане на рамото. Каза й да прави упражнения и да спортува. Докторът отдели много време да й обяснява как не е крива и не трябва да се притеснява от това. Ама тя не се мислеше за крива преди този разговор. Разликата в рамената е много малка и ако не се загледаш почти не се вижда, но аз се почувствах като някаква луда, която търси кусури на детето си и го комплексира. Струва ми се безотговорно да видиш изкривяване и да не заведеш детето си на лекар. Важното е, че и това го отметнахме и няма да се притеснявам повече. Освен това каза, че костите й са достигнали зрялост (не знам как го формулира, но това значеше) и няма да се увеличават изкривяванията повече. А няма и да расте повече на височина.
Виж целия пост
# 87
В крайна сметка решихме да го приберем и го взехме, защото нито се влошава, нито се подобрява. Малко е разочарован, но се успокоява, че в края на месеца ще ходи на друг лагер, дано там всичко да мине благополучно Flowers Four Leaf Clover
Ahoney, радвам се, че всичко е наред с детето, и аз съм на мнение, че по - добре да отидеш и да се установи, че няма нищо, отколкото да го мислиш и да се притесняваш
Убедена съм, че моето целите произведения няма да прочете, ама поне откъсите да прочете, пак ще съм доволна
Виж целия пост
# 88
Много добра новина , че детето няма сериозни изкривявания. Стана ми интересно това за костите дали и другите деца момичета са достигнали зрялост или е индивидуално. Моята се притеснява , че е висока 173см и не иска да става още по -висока. Макар , че аз я харесвам , но тя се чувства като гигант и не комфортно от ръста си сред съучениците си. Да са живи и здрави само нормално едни са високи други по дребни различни сме.
Виж целия пост
# 89
Много добра новина , че детето няма сериозни изкривявания. Стана ми интересно това за костите дали и другите деца момичета са достигнали зрялост или е индивидуално. Моята се притеснява , че е висока 173см и не иска да става още по -висока. Макар , че аз я харесвам , но тя се чувства като гигант и не комфортно от ръста си сред съучениците си. Да са живи и здрави само нормално едни са високи други по дребни различни сме.
Виви, не знам. Направиха й рентгенови снимки и на база на тях го каза. Пък какво е видял не ми е съвсем ясно. Тя много се зарадва, че няма да расте повече, а аз, че няма да се изкривява.
После цяла вечер говореше колко била слаба на рентгеновите снимки и можело ли да ги взема и да си ги сложи за профилна в инстаграм.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия