Няма никакви х и у сперматозоиди. Всички са еднакви и имат полови хромозоми ху. Момента на определяне на пола става при оплождането, когато се кръстосват половите хромозоми. Ако се кръстосат хх, ще е момиче, а ху момче. Ако има грешки при напасването на хромозомите, може да се получат комбинации ххо, ххху и т.н., което води до генетични синдроми, свързани с пола.Тъй, че пола на детето си е една случайност, не се определя нито от яйцеклетката, която е носител на хх полови хромозоми /генетичната информация в нея е само за момиче/, нито от сперматозоида. Ако тръгвате да ме нападете, че говоря глупости, това съм го обсъждала с приятелка, която е биолог, пък и аз съм доста на ти с тези неща.
, като се има предвид, че бях решила да кандидатствам медицина, ама в последния момент се отказах. Искам да чуя и вашите мнения за половото диференциране

Каквото даде Господ,само да е живо и здраво
Препоръчани теми