Седмокласна Изпитна 21.07 - 27.07 Второ класиране!

  • 65 292
  • 1 371
# 390
Аз също предпочитам да са поравно или почти по равно раззпределени девойките и младежите в един клас. Но пък каквото такова.

Смяна на профил - само ако се освободи място след началото на учебната година. Сега няма как. .. освен да играете на трето и четвърто класиране.
Виж целия пост
# 391
Много интересни претенции, все едно за първи път чувате, че като цяло има специалности и езици, които са по-предпочитани от момичета и такива, които са предпочитани от момчета. 🙂 Трябвало е предварително да се поинтересувате. В езикови, икономически училища, такива по дизайн и хранене - ако няма квоти са с преобладаващо момичета.
Виж целия пост
# 392
Детето ми в гимназията  беше в клас 18 момчета на 8 момичета-не е имало никакви проблеми,за обратното съотношение не знам.
Иначе първи и втори пп се променят само със смяна на паралелката и то до края на 10 кл и ако има свободно място за което пак има конкурс -след това се държат доста приравнителни,защото часовете най-вече по ИУЧ се различават .
Виж целия пост
# 393
Интересно наблюдение - в Джон Атанасов за приложно и системно програмиране баловете са паднали значително спрамо 2класиране на 2024, а в ТУЕС по-малко, но пак са паднали и по-конкретно в двете специалности, в които добавиха руски език (не искам да започваме отново темата за РЕ). Дали е спаднал интересът към програмирането като цяло или е временно явление? Ще видим догодина с дребното чавенце Simple Smile
Подозирам обаче, че на фона на успехите на Вазова и Багряна с анимация и графика, ще видим догодина  да се появят такива паралелки и на други места.

vania_svet и Ариана, предполагам, че сте хванали точно от тези места и вие Simple Smile няма лошо Simple Smile Честито на прекласираните по горно желание!

Не считам, че има намалял интерес. Оценките по МАТ са по-ниски тази година, а в тези училища тя се утроява. С бал над този на сина ми по МАТ тази година са 400 деца спрямо миналата година, въпреки многото 100 точки. Това са достатъчно деца за 3-4 гимназии. Тези със 100т определено са по-насочени към СМГ, НПМГ и ПЧМГ. ТУЕС не толкова, защото не е математическо. Ако видите бала на новата паралелка, програмиране на изкуствен интелект /където е основно математика и статискика/ ще видите къде са математиците 🙃.
Джон Атанасов не дава толкова добри резултати след 10 и 12 клас. Там програмиранията може би са ок, но компромис спрямо ТУЕС, който се е доказал с времето. Попов, Ломоносов и т. н. са на доста по-ниско ниво. Багряна и Вазова са странни феномени. Поне ще са в добра среда с тези високи балове.

Ако видите броя паралелки свързани с ИТ ще видите, че няма отлив.
О, да. Сигурна съм, че към ИТ няма спад в интереса. Особено в анимация и графика явно има дори повишаване на интерес (а там няма утрояване на математика). Конкретно за програмирането се чудех, но вероятно имате право. Аз като гледах статисктики останах с впечатление, че има повишаване на баловете по математика, защото НВО беше лесно.
Ще си следя нещата, че ме чака още една година 7 клас. Тъкмо ще стана факир и ще остана без седмокласници хахахаха
Виж целия пост
# 394
Явно тепърва ще видим каква ще е програмата в 31-во, профил математика, в основното училище имаше 6 часа математика с иуч и фуч.
И аз търся балансирано съотношение девойки младежи, дано в тази паралелка е така горе-долу
Виж целия пост
# 395
Интересно би било да чуем мнението на майки на момичета за квотите. Въпреки че аз самата имам син, смятам за много нечестно подобно разпределение. Склонността към интригантство и конфликти не е полово обусловено по мои наблюдения.
Виж целия пост
# 396
Интересно би било да чуем мнението на майки на момичета за квотите. Въпреки че аз самата имам син, смятам за много нечестно подобно разпределение. Склонността към интригантство и конфликти не е полово обусловено по мои наблюдения.
O, говорихме го вече.
Не се наемам да обобщя какво беше мнението.
Но родители на момчета същи писаха, че ги считат за несправедливи.
Аз също.
Виж целия пост
# 397
Ех, защо отвори темата Joy
Естествено, че против квотите. Бих ги махнала навсякъде!
Виж целия пост
# 398
Явно тепърва ще видим каква ще е програмата в 31-во, профил математика, в основното училище имаше 6 часа математика с иуч и фуч.
Учебните планове липсваха от сайта на училището, на мен също ми беше интересно. Позната каза, че май са имали по 1 час мат и КМИТ допълнително, но не беше сигурна.
Виж целия пост
# 399
Интересно би било да чуем мнението на майки на момичета за квотите. Въпреки че аз самата имам син, смятам за много нечестно подобно разпределение. Склонността към интригантство и конфликти не е полово обусловено по мои наблюдения.

Тази тема наскоро доста я разисквахме, аз поне много изписах за квотите, колко ощетяват момичетата. Ако навсякъде имаше квоти, не само в момичешки ориентираните училища, щеше да е честно за всички, според мен. Като цяло виждам само позитиви за децата и тяхното емоционално развитие в баланса момчета/момичета. Докато обаче в СМГ, НПМГ и ТУЕС няма квоти, а в елитните ЕГ-та има, момичетата са прецакани. От догодина вероятно още по-прецакани, когато влезе в сила новото правило за МГ-тата, да си продължават децата от 5 клас директно, които са около 80% момчета. Една майка много ме докосна с коментар, как нейното момиченце имало много по-висок бал от някакво момченце, но то влязло във ФЕГ, а тя в някое по-скромно училище, заради квотите. Той я скъсал от подигравки, задето ще учи в по-елитно училище от нея. Не е ок това със сигурност...
Виж целия пост
# 400
Ех, защо отвори темата Joy
Естествено, че против квотите. Бих ги махнала навсякъде!
Да, разбира се, те и американците са много прости, че в АК също има квоти, или пък понеже е в България, са прихванали от българската простотия 🤣
Виж целия пост
# 401
Аз също го играх челно това с квотите миналото лято Imp
И моята дъщеря, естествено, пострада!


Мъже тук не се питат! Разбира се, че ще си съгласен да вземеш мястото на жена с повече професионални резултати от теб, само по полов признак, нали!? Но не вярвам някоя жена да е доволна от това!
Защото е доказано, че момчетата влизат с доста по-ниски балове в паралелките с квоти (на мястото на момичета с по-високи резултати).
Виж целия пост
# 402
Интересно би било да чуем мнението на майки на момичета за квотите. Въпреки че аз самата имам син, смятам за много нечестно подобно разпределение. Склонността към интригантство и конфликти не е полово обусловено по мои наблюдения.

Тази тема наскоро доста я разисквахме, аз поне много изписах за квотите, колко ощетяват момичетата. Ако навсякъде имаше квоти, не само в момичешки ориентираните училища, щеше да е честно за всички, според мен. Докато в СМГ, НПМГ и ТУЕС няма квоти, а в елитните ЕГ-та има, момичетата са прецакани. От догодина вероятно още по-прецакани, когато влезе в сила новото правило за МГ-тата, да си продължават децата от 5 клас директно, които са около 80% момчета.
Няма да влезе в сила от догодина. Във внесения в НС проект има промени от първоначалния и действието на тези разпоредби е отложено. Децата, които към момента на влизане на закона в сила, са в прогимназията в МГ/ПМГ, ще кандидатстват наново в 8-ми клас с НВО, както досега. Промяната ще влезе в сила чак за следващия набор, който ще постъпи в 5-ти клас след влизане в сила на закона.

Аз съм жена с две дъщери и съм за квотите.
Виж целия пост
# 403
Навремето като учех в езикова гимназия, в класа ни имаше само едно момче Simple Smile Ами живеехме си царски !
И през ум не ми минава да се интересувам колко момчета и момичета има в класа- важно ми е качество на образованието, дисциплина и ред и да е мотивиран да доказва себе си (то се отразява и в оценките).
Виж целия пост
# 404
И един син, все пак Wink

А, защо си за квотите? Интересно ми е да чуя мнението ти Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия