Поскъпване на стоки- фрапиращи цени

  • 193 405
  • 4 962
# 4 320
Да продават на нормални цени, да купя, ама един лев за яйце, да си го яде. Бабите си имат деца, техен ангажимент е вързването на месеца, мой ангажимент са моите родители.
Те сигурно турските кокошки не ядат.

Явно не си даваш сметка, че едните са от птицеферми, а на бабите са от 5-6 кокошки, да си добавят по някой лев.. Никой не те задължава да купуваш от тях. купувай от където ти е изгодно..
От 5-6 кокошки, ако е събрала 10 кори, колко ще да са пресни?
Ох, развесели ме.. Колко яйца мислиш , че снася кокошка за ден?   Цяла година викаш събирала яйца, да ги продаде на пазара ...
Виж целия пост
# 4 321
Като гледам колко хора оправдават безумни цени на това и онова, и с охота ги плащат, че и се карат на тези на които им се вижда скъпо.....ще има надуване до безкрай, и още как....нека ни.
Виж целия пост
# 4 322
И от къде сте пък сигурни, че яйцата на бабата са домашни? Не сте ли гледали репортажите за бабите и лелите от Юндола? Всичко е от Кауфланд.
Аз пък предпочитам да си купя от магазина, отколкото да купя домашно от непознат човек. Само ако познавам човека и как гледа животното, тогава ще купя домашно. Комшията на селото на баба ми, им хвърля на кокошките умрели мишки и други животинки, лично съм ги виждала как кълват...не, мерси, ще пропусна такива домашни яйца.
Виж целия пост
# 4 323
За всяка друга цена разбирам да се захване човек, но за яйцата на бабите е просто много грозно да се коментира даже.. Те от много имане са излезли да продадат някой друго яйце или зарзават..
Виж целия пост
# 4 324
За всяка друга цена разбирам да се захване човек, но за яйцата на бабите е просто много грозно да се коментира даже.. Те от много имане са излезли да продадат някой друго яйце или зарзават..
Да ти кажа - струва ми се, че понякога се експлоатира състраданието към бабите. Заради презумпцията, че нещата й са домашни, а всъщност може да са от веригата.
Виж целия пост
# 4 325
За всяка друга цена разбирам да се захване човек, но за яйцата на бабите е просто много грозно да се коментира даже.. Те от много имане са излезли да продадат някой друго яйце или зарзават..
От алчнотия са излязли. Пенсия + каквото си произведеш са достатъчни. От немотия ще го продаде евтино, скъпо е от алчност.
Виж целия пост
# 4 326
За всяка друга цена разбирам да се захване човек, но за яйцата на бабите е просто много грозно да се коментира даже.. Те от много имане са излезли да продадат някой друго яйце или зарзават..
Да ти кажа - струва ми се, че понякога се експлоатира състраданието към бабите. Заради презумпцията, че нещата й са домашни, а всъщност може да са от веригата.

Никой никого не заставя да си купи нещо от бабите.. Аз което съм виждала на пазара е, че цените им са колкото на останалите сергии, имат по малко от 2-3 неща и толкоз.. ако си купи някой купи и те искат с нещо да се занимават и да изкарат някой лев.
Виж целия пост
# 4 327
Бабите на пазара във Велинград продават много смотан китайски или кой знае какъв боб за домашен такъв.
От Юндола съм изхвърлял две различни сладка от диви ягоди -ягодите си бяха вътре, сладката не ставаха за нищо.
Същото важи за луканките, бабеците и кървавиците от пазарджишките села по пътя от София за Велинград. Пълни боклуци.

Та малко мерси от баби и прочие.
Виж целия пост
# 4 328
Такъв е материала.
Дали от магазин или сергия на пазара или нелегална такава, продавача има еднакъв манталитет.
В 95% всичко е боклук, без значение от кой ще се купи.
Точно обратното е в Италия, Франция и т.н.
Виж целия пост
# 4 329
Буболина, продължавай да подпомагаш турската икономика и куфарните търговци. Бабите на пазара обикаляй с 200, че може да вържат месеца, като продадат лапада и яйцата си.
Бабите не могат да вържат месеца не заради нас- клиентите. И бабите, щом искат да продават, да го направят на по- нормална цена. Иначе от яйцата ще се излюпят пиленца там на масата, на пазара.
Купувам от фирмен магазин на цена около 0,40- 0,42 лв. В кварталния магазин същите са по 0,55 лв.

Да допълня- по пазара съм виждала баби, които уж продават свои яйца, но чакат да дойде един микробус, от когото купуват "домашните" яйца с корите и ги нареждат на сергията.

Купувала съм скоро(зимата) от човек от пазара, беше изкарал само 3 торбички по 10 бр, личеше, че са домашни по различната им форма, продаваше ги на нормална цена. Наистина ми стана жал, защото не искаше да изглежда алчен и каза, че питал дъщеря си по колко да ги продава, тя му казала цена. Беше притеснен как изглежда в очите на хората. Това при изпечените търговци го няма. Купих и 3- те торбички, поне да не мръзне дълго време на студа на пазара. И той си тръгна веднага.
Виж целия пост
# 4 330
Яйцата в магазина си имат печат, това е нещото по което се различават. Истината, е че 0,50 € е много за яйце.
Преди много години работех на един от столичните пазари. В края на работния ден идваше една възрастна жена, носеше няколко букетчета цветя и една две връзки подправки.Стоеше в самия край почти невидима, понякога не продаваше нищо докато си тръгна. Една вечер се наложи да се върна за нещо. Същата тази жена внимателно преглеждаше отпадъците и отбираше наранени зеленчуци, които търговци бяха изхвърлили. Стана ми мъчно. Оттогава всяка вечер купувах едно от букетчетата.За разлика от нея тези които идваха да търгуват винаги бяха шумни привличащи внимание.
Та винаги се разбира, кога някой е с цел търговия и кога е излязъл за да си помогне в оцеляването. На bubolina73  мога да кажа че не всеки възрастен човек има деца, на които да разчита.
Виж целия пост
# 4 331
Печатът пада много лесно като ги накиснеш във вряла вода, даже повечето пъти няма нужда да търкаш.
Виж целия пост
# 4 332
За всяка друга цена разбирам да се захване човек, но за яйцата на бабите е просто много грозно да се коментира даже.. Те от много имане са излезли да продадат някой друго яйце или зарзават..
От алчнотия са излязли. Пенсия + каквото си произведеш са достатъчни. От немотия ще го продаде евтино, скъпо е от алчност.
Пожелавам ти 300+евро пенсия и да си произвеждаш и да си живееш живота......
Имам чувството, че живееш в паралелна вселена.
Виж целия пост
# 4 333
От тези от Юндола купих сирене веднъж - изядох го, но със зор, не ме впечатли с нищо. Беше много преди репортажите за тях. Гледам ги на Женския пазар 2 забулени кадъни, и една опашка от хора, наредих се и аз да не изтърва....ама не повторих.
Виж целия пост
# 4 334
„Бабите по пазарите“ са същите като просяците – работещи за организирана мафия. Свирят по тънката струна на хората, които вътрешно в себе си са леко гузни, че не изпитват недоимък като някои сънародници.
Истински нуждаещите се не са по улиците и пазарите – крият се по къщите си. Било от срам, било защото са достатъчно почтени, за да лъжат хората.

И друг път съм го казвала – ако наистина ви е грижа за хората, ако наистина искате да помогнете, не си купувайте индулгенции от папата, т.е. да давате пари на просяци и баби. Огледайте се около себе си. Попитайте ваши познати. И ще попаднете на толкова мъка и мизерия, че...
Но да. Има разлика дали човек искрено иска да помогне, или просто иска да си изчетка съвестта.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия