Поскъпване на стоки- фрапиращи цени

  • 193 396
  • 4 962
# 4 425
Крушките някога бяха стъклени, вече и те пластмасови. Не всичките, засега, но всичките ще ги направят пластмасови, предполагам. Може да започнат да начисляват такса за стъклото, заменено с пластмаса, и да се връщат в специални пунктове за крушки.
Виж целия пост
# 4 426
Абе много ми е странно, като напише някой, че цените вече са "мам си джейс" и няколко човека почват- ми сега не му е сезона, ми няма да пиеш капучино и фреш, ми цените само на рибката били 10.50 евро.
Вие добре ли сте, на брой написани думи ли ви е таргета?
Щото цените ка двойни , толкова евро са сега, колкото лева бяха преди.
Трябва или да е сляп човек , или да е на хранилка, че да пише такива фантасмагории.
Май пак ще е на мода репликата "За бога братя не купувайте!"
Как пък миналата година спекулата не беше с такива размери, ама най-"обоснованото" твърдение е "извън сезона".
Еми те на определени противници на еврозоната пяна им излезе на устата да обясняват, че цените ще станат същите само че в евро, ама... Мнозинството от хората викаха ура.. това не е вярно, вие лъжете, вие сте русофили, важното е да вървим напред и  т.н.
Ето, вървим напред, вече сме равни с богатите, само дето сме им в краката на богатите. Обедняхме двойно, а и сега богатите разбраха колко точно сме бедни. Че с лева не успяваха да преценят какво що.
Виж целия пост
# 4 427
От тази сутрин на пазара - разсад домати, едно евро стръкчето. Миналата година беше един лев. Имайки в предвид, че пръстта обикновено е от градината, а семките за разсада си ги вадят от узрял домат, кое е поскъпнали като консуматив не знам. А, и кофичките са от кисело мляко.
Повишена е цената на труда, например? Ако не си съгласна с това повишение можеш сама да си извадиш семе от домат, да го съхраниш правилно половин+ година, да си извадиш почва от градината (ще видиш колко е лесно и приятно), да си омажеш примерно терасата с кал (ако не си на село и не си платила една торба пари за оранжерия) ... да отопляваш, да проветряваш, да поливаш, да висиш на пазара и да търпиш капризите на разни недоволни от живота... Аз от 30 години съм градинарка, но не бих продавала на пазар дори да ме държат вързана там.

Отново недомислици.
Ще паля колата и замърсявам въздуха, че да ида до пункта да върна чувал с кенчета..
Същата тъпня като колите на ток...батериите им замърсават, ама кой да мисли...
Бла бла пунта мара е работата....
Батериите на електроавтомобилите се рециклират, съдържат ценни елементи и това е изгодно, какво замърсяват? ...освен мозъка на завистливите, за които гроздето е кисело.... Акомулаторите на обикновените коли по-екологични ли са?

През 2002г. за първи път видях автомати за бутилки и кенчета в Норвегия - това беше преди 24 години. Масово хората връщаха, редяха се и на опашки за да го правят. Още един показател колко сме назад и встрани. За да не палиш замърсяващата си кола за да върнеш един голям чувал с кенчета, можеш като пазаруваш веднъж седмично да го правиш с една малка торбичка например. Много се надявам да ни принудят да си плащаме амбалажа много скъпо за да спре безконтролното му хвърляне в общите контейнери за смет, а не в тези за разделното.
Виж целия пост
# 4 428
Баш електричките така се рециклират, че цели сметища има с тях в чужбина.
И сеге не връщам бутилки, защото има машина само в един Лидл. Добре, че покрай градината на детето има жълт контейнер, та ги хвърлям там.
Ако ще трябва да хабя гориво, че да стигна до машина и да вися на опашка просто ще отиват в общия отпадък.
Виж целия пост
# 4 429
Ако трябва да шофирам 10 минути, т.е. да ходя извън града, за да връщам амбалаж, значи цялостната идея и реализацията ѝ са меко казано идиотски.
Виж целия пост
# 4 430
Еми те на определени противници на еврозоната пяна им излезе на устата да обясняват, че цените ще станат същите само че в евро, ама... Мнозинството от хората викаха ура.. това не е вярно, вие лъжете, вие сте русофили, важното е да вървим напред и  т.н.
...
Ще изброиш ли 5 жизненоважни стоки и услуги, които са поскъпнали двойно с точни цени? Може и от брошурите. Трябва да е нагледно и достоверно.
Месото ли? Брашното? Яйцата? Сиренето? Млякото? Рибата? Кое точно поскъпна двойно? Досега никой не успя да докаже такова нещо.

Преди няколко дни чух възрастни хора да си говорят. Според тях цената на горивата се е повишила, защото сме влезли в еврозоната. Мисля че много хора свързват всяко повишаване на цената на нещо с приемането на еврото. Някак друго логично обяснение не виждат.
Виж целия пост
# 4 431
За какви 15км говориш? Автоматите за връщане на бутилки би трябвало да са на входа на всеки супермаркет.
Виж целия пост
# 4 432
В Пловдив е само един, живея извън Пловдив. На ден въртя над 50км, конкретно, заради връщането на бутилки няма да добавям още км и нерви в трафика на града.
Достатъчно ми е събирането на капачки и връщането на отпадъци в ДМ.
Виж целия пост
# 4 433
В Пловдив е само един, живея извън Пловдив. На ден въртя над 50км, конкретно, заради връщането на бутилки няма да добавям още км и нерви в трафика на града.
Достатъчно ми е събирането на капачки и връщането на отпадъци в ДМ.
Аз също съм извън Пловдив и знам два автомата. Единия е в магазина на Пещерско шосе, а другият в магазина на Рогошко шосе. Не са ми на път, но обикновено ходим един път в месеца до там.
Виж целия пост
# 4 434
Ние връщаме седмично или на две седмици бутилки и кенчета, което съчетаваме с пазаруване, иначе не си струва наистина.
Виж целия пост
# 4 435
Вместо пластмасов амбалаж, производителите да използват хартиен. Да започнат и олиото да бутилират в други опаковки.
Да забранят заводите, произвеждащи пластмасови опаковки. Смеят ли?
Виж целия пост
# 4 436
Не е смешен постът ми, тъжен е, защото все още не плащаме за амбалажа и все още няма автомати навсякъде.
Надявам се това да се промени, както е в нормалните държави.
Виждаш ли цената на кенчето, това са норвежки крони:
Виж целия пост
# 4 437
В Бургас има в два магазина такива места за предаване на бутилки. Единия е на удобно до работа ми място. Когато напълним чувала го натоварване в колата и го връщаме.Изобщо не е проблем. Доколкото разбрах и в още един магазин предстои да направят.
Иначе наистина е неудобно, оказа се, че не може да се ползва на каси за самообслужване.
Виж целия пост
# 4 438
Еми те на определени противници на еврозоната пяна им излезе на устата да обясняват, че цените ще станат същите само че в евро, ама... Мнозинството от хората викаха ура.. това не е вярно, вие лъжете, вие сте русофили, важното е да вървим напред и  т.н.
...
Ще изброиш ли 5 жизненоважни стоки и услуги, които са поскъпнали двойно с точни цени? Може и от брошурите. Трябва да е нагледно и достоверно.
Месото ли? Брашното? Яйцата? Сиренето? Млякото? Рибата? Кое точно поскъпна двойно? Досега никой не успя да докаже такова нещо.

Преди няколко дни чух възрастни хора да си говорят. Според тях цената на горивата се е повишила, защото сме влезли в еврозоната. Мисля че много хора свързват всяко повишаване на цената на нещо с приемането на еврото. Някак друго логично обяснение не виждат.
Цените на жизненоважните стоки плавно се покачват и скоро ще се удвоят. Да не забравяме, че тези цени се следят и проверяват. Иначе се сещам за яйцата, 6 яйца купувах за 1.65 лв. сега за 1.45 евро. Чаша кафе от 1.50 лв. декември сега е 1.20 евро. Автомивките от 1 лв. автоматично преминаха на 1 евро, че и 2 евро някъде, за същата услуга. Много примери може да се дадат, особено при услугите, заведенията.
Потребителската кошница не е станала рязко двойна, но с тенденция да стане, особено като премахнат двойното обозначаване на цените през август.
Виж целия пост
# 4 439
В моето детство олиото и млякото, че и бозата и разни плодови нектари и безалкохолни бяха в стъклени бутилки. Ползваш и ги връщаш, купуваш нови и ти ги приспадат от цената. Можеш и само да ги върнеш без покупка на нови и ти дават там някакви стотинки. Никой не беше умрял от това. Защо и сега да не го направят?
Лично аз няма да бия път километри, за да връщам амбалаж.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия