Поскъпване на стоки- фрапиращи цени

  • 193 390
  • 4 962
# 4 410
Отново недомислици.
Ще паля колата и замърсявам въздуха, че да ида до пункта да върна чувал с кенчета..
Същата тъпня като колите на ток...батериите им замърсават, ама кой да мисли...
Бла бла пунта мара е работата....
Виж целия пост
# 4 411
Така е, идеята принципно не е лоша, но дяволът е в детайлите. Основно колко ще е удобно да връщаме бутилките и кеновете.
Иначе е нормално новата такса да е отгоре, защото производителят е дал пари за материала и за раздуването. Тях никой няма да му върне. Оборотна става таксата за преработка - налага се върху цената и после се връща. Да видим дали ще стане и как.
Виж целия пост
# 4 412
Не е по желание.
Задължително е според ЕС и има срок за въвеждане. Няма мърдане.
Виж целия пост
# 4 413
Ако броят на пунктовете за пластмасови бутилки е колкото броя на контейнерите за дрехи за рециклиране, мерси. В големите градове може да има достатъчен брой пунктове, но в малкия град ще сложат някой друг автомат, което ще откаже хората да ги връщат.
Представям си да тръгна с торби с пластмаса, да ги нося до пункт. Или да го правя с кола, което за мен ще е по- голям разход.
Виж целия пост
# 4 414
Потребителка беше писала как опазват природата като на всеки две седмици палят колата, шофират 10 минути и возят пластмасата до най-близкия пункт за рециклиране. Не помня държавата. Не ми се стори особено смислено.
Виж целия пост
# 4 415
Ако броят на пунктовете за пластмасови бутилки е колкото броя на контейнерите за дрехи за рециклиране, мерси. В големите градове може да има достатъчен брой пунктове, но в малкия град ще сложат някой друг автомат, което ще откаже хората да ги връщат.
Представям си да тръгна с торби с пластмаса, да ги нося до пункт. Или да го правя с кола, което за мен ще е по- голям разход.

Както казах - дяволът е в детайлите. Зависи как го направят.  Да организират мобилни пунктове - големи камиони да обикалят два пъти в месеца селата...
Виж целия пост
# 4 416
Та като повдигнах темата за зъболекарските услуги, тази при която ходих не е в дентална клиника, а на самостоятелна практика, със супермодерен и лъскав кабинет и асистентка.
Чинно си предоснавих здравната книжка и тя описа в нея манипулацията, която ми е била направена.
Мисля, че всъщност аз съм заплатила цялата цена на услугата, а отделно тя ще си получи сумата за манипулацията и от здравната каса.
ММ посещава дентална клиника, една от най-добрите в града и както написах, цената за няколко посещения при лечение на пулпит беше с 30 евро повече от моя кариес.
Не мисля, че това е ОК.
Мислех да пробвам неговата зъболекарка, обаче ми трябваше час, по възможност по-скоро, а не след месец и половина, та затова отидох при другата зъболекарка.
Съвсем от скоро, в дентална клиника смяна на стара пломба, малка - 80 евро, голяма-100 евро. В малък кабинет за профилактичен преглед при зъболекар по НЗОК, без да ми лекува зъби - 15 евро плюс парите от касата.
Виж целия пост
# 4 417
И кафето на зърна е поскъпнало доста - поне в магазините на Дъбов, цените са като миналата година по това време, само че в евро.
Кафето на зърна , което купуваме в Германия миналата година беше 15,99€/кг. В момента е 20,99€. Тук евро има от 20 години.
И да, в България цените в известна степен се вдигнаха неоснователно, защото действително търговците си правят каквото искат безконтролно, но и в България има други фактори, които движат цените нагоре като навсякъде.
Виж целия пост
# 4 418
Пак някой ще си напълни джобовете. Ако до всеки от магазините има машини, ще е най-добре.
То и сега по селата пълнят каруцата с боклуци и ги изсипват в реката, лично съм го виждала, та дали ще тръгнат да ги предават. Глупости.
Виж целия пост
# 4 419
Ако броят на пунктовете за пластмасови бутилки е колкото броя на контейнерите за дрехи за рециклиране, мерси. В големите градове може да има достатъчен брой пунктове, но в малкия град ще сложат някой друг автомат, което ще откаже хората да ги връщат.
Представям си да тръгна с торби с пластмаса, да ги нося до пункт. Или да го правя с кола, което за мен ще е по- голям разход.

Както казах - дяволът е в детайлите. Зависи как го направят.  Да организират мобилни пунктове - големи камиони да обикалят два пъти в месеца селата...

И да раздават пари за върнатото, шофьорите на камионите....не мисля че ще стане.
Дори ти не го вярваш.
Виж целия пост
# 4 420
От тази сутрин на пазара - разсад домати, едно евро стръкчето. Миналата година беше един лев. Имайки в предвид, че пръстта обикновено е от градината, а семките за разсада си ги вадят от узрял домат, кое е поскъпнали като консуматив не знам. А, и кофичките са от кисело мляко.
Виж целия пост
# 4 421
Ако има къде, хората си носят.Ние години наред имахме контейнери за дрехи във всеки квартал, и се носеха там.От две седмици събраха контейнерите и ги стовариха  на депото за отпадъци извън града. Оттогава контейнерите за боклук се пълнят с  какво ли не, и клошарите ровят, вадят, хвърлят..Мизерията около тях е пълна....
Виж целия пост
# 4 422
То не е контейнер само, пари трябва да раздава също.
Недомислено е отвсякъде.
Виж целия пост
# 4 423
Изключително грозно впечатление ми направи днес в Лидъл опакованите щайгички със зеленчуци. Разопаковани, пробрани нещата и оставени. Имаше хора с по 2-3 в количките и то отрупани, за разлика от останалите. На касата имаше жена с щайгичка, пълна с краставици, тиквички и айсберг. Касиера се зачуди пък маркира.
Виж целия пост
# 4 424
Отново недомислици.
Ще паля колата и замърсявам въздуха, че да ида до пункта да върна чувал с кенчета..
Същата тъпня като колите на ток...батериите им замърсават, ама кой да мисли...
Бла бла пунта мара е работата....

Тъпнята започна още като въведоха т. нар. енерго спестяващи крушки. Ще пестим ток от лампите  и ще го хабим с колите...Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия