Поскъпване на стоки- фрапиращи цени

  • 193 405
  • 4 962
# 240
И аз по спестяванията усещам увеличението, преди карахме с едната заплата.
Виж целия пост
# 241
Всички по това усещаме, и аз вече трудно заделям, то верно, че лято, почивки, глезотии, но се усеща.
Днес се разходихме до съседен град и седнахме в любимия ни китайски ресторант, само преди два месеца бяхме отново там.
За 4 човека, при положение, че всеки път поръчваме едно и също, сметката беше с 15 лева отгоре.
Това за два месеца.
Виж целия пост
# 242
Мисля само бойкот заслужават. Да не купуваме нищо излишно 1-2 месеца, да видим, длаи ще слагат такива брутални наддценки.
Да напомня ли за смешния бойкот в определен ден на седмицата. Хората се хвалеха по новините че предния ден си напазарували двойно, и днес бойкотират.
Веригите се възползваха да пуснат служители в почивка, та съвсем дюшеш им дойде. Май на Мая Манолова беше тази "гениална" идея.

От моите наблюдения във Варна се пазарува без оглед на цената предимно от украинци и прибрали се за месец гастарбайтери.
Не за ден. Да се спре да се пазарува за месец. Няма да умрете без шоколад и рафълс чипс.
Виж целия пост
# 243
Въобще никакво сравнение с чужбина и с минали времена няма да правя! Вчера влязох в Кауфланд, от 2-3 седмици не бях влизала. Като видях доматите и ябълките за 6 лв/кг, косите ми настръхнаха. Нито ябълки, нито домати можах да си купя!
Поскъпването от зимата (ако щете от лято) до лято на хранителните продукти е брутално! Никога не е имало такова брутално поскъпване в рамките на една календарна година. Е, как няма да обвиняваме евровото... Ако вдигат още, докато официално влезе тъпото евро, какво море, какви дрехи, какви техники.... Ще трябва да се лиша от всичко, за да имам за храна!
Виж целия пост
# 244
Не мисля, че са много домакинствата, които могат да спрат да пазаруват за цял месец.
Виж целия пост
# 245
Не мисля, че са много домакинствата, които могат да спрат да пазаруват за цял месец.
Вафли, чипс и други пакетирани боклуци ли?

Аз мисля, че може да се намали консумацията на спекулативни стоки, да се купува само сезонна стока, и прекупвачите които извиват ръце да се замислят. Какво има в Кауфланд без което не можете да живеете?

Занм, че няма да стане, манталите ни е друг. Но начин има.
Виж целия пост
# 246
Съгласна съм, спокойно може да се оптимизира пазарът и да се купува само най-необходимото.
Виж целия пост
# 247
Не мисля, че са много домакинствата, които могат да спрат да пазаруват за цял месец.
Вафли, чипс и други пакетирани боклуци ли?

Аз мисля, че може да се намали консумацията на спекулативни стоки, да се купува само сезонна стока, и прекупвачите които извиват ръце да се замислят. Какво има в Кауфланд без което не можете да живеете?

Занм, че няма да стане, манталите ни е друг. Но начин има.

Аз всъщност се обзалагам, че потреблението на вафли, чипс и пр. е по-ниско през лятото. На дъщеря ми ѝ давам избор, за малка сума пари какво иска - шоколад, чипс или сладолед и от доста време избира все сладоледа.
Виж целия пост
# 248
Ааа, ако говорим за глупостите в шарени пакетчета - да, категорично.
Виж целия пост
# 249
Сладоледа (моето дете яде фамилия галакси) е левче. Да кажем, че лятото се яде. Но другите боклуци, като солети и гризки, чипс, кроасани и киндербоклук не са необходими на никое домакинство.
Виж целия пост
# 250
Въобще никакво сравнение с чужбина и с минали времена няма да правя! Вчера влязох в Кауфланд, от 2-3 седмици не бях влизала. Като видях доматите и ябълките за 6 лв/кг, косите ми настръхнаха. Нито ябълки, нито домати можах да си купя!
Поскъпването от зимата (ако щете от лято) до лято на хранителните продукти е брутално! Никога не е имало такова брутално поскъпване в рамките на една календарна година. Е, как няма да обвиняваме евровото... Ако вдигат още, докато официално влезе тъпото евро, какво море, какви дрехи, какви техники.... Ще трябва да се лиша от всичко, за да имам за храна!
Голяма част от хранителните продукти могат да се купуват само на промоция. Хората в големите градове със сигурност дават по-малко пари, отколкото тези в малките, защото в малките няма избор. Цените на промоция спрямо мината година не са по-различни от тази. Хипермаркетите стават все по-брутални с големия процент намаление, а това се постига с по-висока не промоционална цена. От тук и изглеждат цените по-високи. Еврото не е фактор в случая с големите вериги, а и по принцип.

Домати и краставици има на промоция всяка седмица в различни вериги, пъпеши и дини - също. Сирене пък има абсолютно всяка седмица на различни марки. Олио, брашно, яйца и варива са дълготрайни неща и спокойно може леко запасяване(не една бутилка, ами 2, не 1кг, ами няколко и т.н.) до следваща промоция. Да, хората пълнят количките с... пропорционални стоки.
Виж целия пост
# 251
Сладоледа (моето дете яде фамилия галакси) е левче. Да кажем, че лятото се яде. Но другите боклуци, като солети и гризки, чипс, кроасани и киндербоклук не са необходими на никое домакинство.

Тук е по-скъпо галаксито. Не знам, аз например имам нужда да изям някой боклук, психическа нужда. Цяло лято основно въртя тиквички, домати, краставици, патладжани, картофи и яйца, които отглеждаме, плюс купувам млечни, олио, рядко ориз и бобови, че детето ми не ги яде,  макарони, брашно, захар, малко месо и риба (повечето ястия не са ни с месни продукти),  кайма, кренвирши (знам какво мислите за кренвиршите), диня и банани... И един-два пъти седмично много ми се прияжда шоколад, шоколадови бисквити или вафли. За напитки не харчим, освен за кафе, ама и то стана скъпо, детето пиеше точно един вид сок, ама и него отказва вече и е само на вода.
Виж целия пост
# 252
Сладоледа (моето дете яде фамилия галакси) е левче. Да кажем, че лятото се яде. Но другите боклуци, като солети и гризки, чипс, кроасани и киндербоклук не са необходими на никое домакинство.


Тук е по-скъпо галаксито. Не знам, аз например имам нужда да изям някой боклук, психическа нужда. Цяло лято основно въртя тиквички, домати, краставици, патладжани, картофи и яйца, които отглеждаме, плюс купувам млечни, олио, рядко ориз и бобови, че детето ми не ги яде,  макарони, брашно, захар, малко месо и риба (повечето ястия не са ни с месни продукти),  кайма, кренвирши (знам какво мислите за кренвиршите), диня и банани... И един-два пъти седмично много ми се прияжда шоколад, шоколадови бисквити или вафли. За напитки не харчим, освен за кафе, ама и то стана скъпо, детето пиеше точно един вид сок, ама и него отказва вече и е само на вода.

Браво, кукумицинка, за тоя пост! Тези, които твърдят, че може без много от изброените неща, просто не са опитвали да ги спрат. Мислите, че ще стане лесно? Не, няма. Постига се само ако има друга много силна спирачка. И то пак не се знае дали ще е успешно.
Виж целия пост
# 253
Сладоледа (моето дете яде фамилия галакси) е левче. Да кажем, че лятото се яде. Но другите боклуци, като солети и гризки, чипс, кроасани и киндербоклук не са необходими на никое домакинство.

Тук е по-скъпо галаксито. Не знам, аз например имам нужда да изям някой боклук, психическа нужда. Цяло лято основно въртя тиквички, домати, краставици, патладжани, картофи и яйца, които отглеждаме, плюс купувам млечни, олио, рядко ориз и бобови, че детето ми не ги яде,  макарони, брашно, захар, малко месо и риба (повечето ястия не са ни с месни продукти),  кайма, кренвирши (знам какво мислите за кренвиршите), диня и банани... И един-два пъти седмично много ми се прияжда шоколад, шоколадови бисквити или вафли. За напитки не харчим, освен за кафе, ама и то стана скъпо, детето пиеше точно един вид сок, ама и него отказва вече и е само на вода.

Нищо не мислим за кренвиршите,освен че и те както и всички малотрайни колбаси цените са в тавана.Как може една македонска наденица да гони 4лв/бройката?
Децата ми ги обичат много за закуска,шунки,салами закуска,кренвирши,пастет ...гледам да взимам основно Попов и Тандем,но и там кг гони 20лв ,каймата 15лв
Виж целия пост
# 254
Много ми е грозно когато храна, без значение каква, се нарича боклук.
Вчера бях в Кауфланд - магазин, който не съм посещавала от месеци. От там купуваме само котешка тоалетна и филе/пастърма на промоция. Вчера ми направиха впечатление кифличките на Тимс, чак ходих до етикета да видя дали виждам правилно. Понеже ги купувам от време на време за тийна и баба ми знам, че цената им в магазините, които пазарувам, се върти около 2,60-2,90лв цез промоция, а 1,99лв когато са на промоция. В Кауфланд бяха 3,50лв. е, гледам, че са на промоция следващата седмица на 1,99 Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия