Поскъпване на стоки- фрапиращи цени

  • 193 418
  • 4 962
# 2 430
И по- голяма инфлация сме преживели, ще преживеем и тази, няма страшно.
Няма страшно за Вас.  Питате ли как оцеляват пенсионерите, инвалидите, работещите бедни?!
Виж целия пост
# 2 431
Скрит текст:
Мисля, че няколко пъти вече обяснено защо "такова чудо преди не е имало".
Всеки потребител има избор - дава пари, защото не иска да се откаже от яденето на несезонни продукти ежедневно, или съобразява менюто си. Чак ми е странна ситуацията да дам 5 евро за тиквички насред февруари, да знам, че няма как да са по-малко от тази цена, и въпреки това да кажа - о, не, много е скъпо.

Тогава как в същото време Т Маркет продава тиквичките по 1,75 €/ 3,42 лв. ? Т.е. почти 3 пъти по-евтино!
Нали не смятате, че ги продава на загуба?

Защото продават второ качество, залежала стока или нелеп опит за дъмпинг. Или защото пазарът и конкуренцията си вършат работата. Можем да гадаем.
Точно от Тмаркет преди доста време купих точно тиквички. Прибрах се в къщи, отворих плика и ме лъхна гадна миризма на химикал. Отидоха директно в кофата Не стъпвам там повече.
Лично аз спрях да купувам доста неща. Не толерирам бясното поскъпване и ще преживея и без тези стоки.
И аз. Сега поне има избор.
Виж целия пост
# 2 432
Аз затова си отяждам на гироси в Гърция. 3-3.50 евро - огромен и много вкусен.

в коя част на Гърция това? щото не и в северната... Simple Smile

Баш там. Аспровалта, Ставрос.....В Ставрос има едно заведение в центъра с едни интересни лампи-тенджери - винаги е пълно. До сладоледаджийницата.
Виж целия пост
# 2 433
Аз затова си отяждам на гироси в Гърция. 3-3.50 евро - огромен и много вкусен.

в коя част на Гърция това? щото не и в северната... Simple Smile

Баш там. Аспровалта, Ставрос.....В Ставрос има едно заведение в центъра с едни интересни лампи-тенджери - винаги е пълно. До сладоледаджийницата.

на Халкидики гиросите са си по 4.50 от поне две години
Виж целия пост
# 2 434
Все съвета е “Не купувайте”,а както стана ясно търговските предпочитат да хвърлят,отколкото да намалят.Представете си за каква надценка става дума,щом могат да си го позволят.
Зеленчуци-не купувайте,плодове-не купувайте,масло-не купувайте,сирене-само от онези байчовци за 10 лева килото.То какво остана.
В западните държави го няма този призив “Не купувайте”, защото от една страна държавата дотира и контролира,от друга търговците наистина намалят непродадените стоки.Редовно си купувам стоки за вечеря на -50% и нагоре,защото им изтича на същия или на следващия ден срока на годност.Има и кутии с непродадени зеленчуци и плодове за по 2-3 евро 4-5 килограма.И не скапани неща.
Виж целия пост
# 2 435
А на какви факти почиват твърденията, че предпочитат да  хвърлят вместо да намаляват цени?
Пак ли на една жена каза?
Виж целия пост
# 2 436
А на какви факти почиват твърденията, че предпочитат да  хвърлят вместо да намаляват цени?
Пак ли на една жена каза?

На очите си разчитаме, госпожа. Виждаме го. Чуваме го. Знаем го.
Други въпроси?
Виж целия пост
# 2 437
Пример за това са черешите от миналото лято в "Била" - на цената на кокаина. Стояха си по щайгите, хората ги заобикаляха, черешите си гниеха ден след ден, но цената им така и не падна. Следях им развитиетo, защото всеки ден пазарувам от там.
Виж целия пост
# 2 438
Аз не купувам, не ме интересува какво правят със залежалата стока. Да дам 4 евро за домати насред февруари, ей така - понеже има, и после да ям нещо с вкус на тиква и шперплат? Не, мерси.
Виж целия пост
# 2 439
Пример за това са черешите от миналото лято в "Била" - на цената на кокаина. Стояха си по щайгите, хората ги заобикаляха, черешите си гниеха ден след ден, но цената им така и не падна. Следях им развитиетo, защото всеки ден пазарувам от там.
Черешите станаха на ракия, това на производителите, на веригите сигурно са изхвърлени.
Виж целия пост
# 2 440
Даваме идеи за проверки 😃
Виж целия пост
# 2 441
Аз не купувам, не ме интересува какво правят със залежалата стока. Да дам 4 евро за домати насред февруари, ей така - понеже има, и после да ям нещо с вкус на тиква и шперплат? Не, мерси.

Честно казано, не ни интересува ти какво купуваш.
Коментира се дъвката не купувайте, и ще намалят цените. е, няма как да стане това в България - това коментираме.

Снощи по новините казаха че за три години инфлацията е 35 процента. Не съм сигурна 3 ли казаха, или 5..но мисля че три беше.
Виж целия пост
# 2 442
Теб може и да не те интересува, друг пък в темата може и да го интересува.
На цените би се отразило МАСОВО не-купуване, каквото няма как да се случи. Особено пък с нагласата "Аз ще си ям каквото си знам и ще мрънкам, че ми е скъпо".
Виж целия пост
# 2 443
Това което казват по телевизията е лъжа, защото кошницата не е еднаква за всички. Нещата, които аз купувам от 2022- 2023 до сега са се вдигнали с около 100%. Цената на такситата се е вдигнала и с повече.
Така, че стъкмистиката по телевизора е подигравка.
Виж целия пост
# 2 444
едни летни школи за ученици, които миналата година струваха 550 лв, за тази година са обявили цена 450 евро.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия