Поскъпване на стоки- фрапиращи цени

  • 193 405
  • 4 962
# 2 535
И да вметна само, че ниските пенсии получават по-малко увеличение и актуализации, като реална сума, от по-високите, и разликите стават все по-големи.

Хм, аз някак има обратното впечатление - все за малките пенсии има някакви бонуси и добавки. Иначе увеличенията са в проценти и е нормално като абсолютна стойност еднакъв процент от повече пари да е по-голяма сума.
Виж целия пост
# 2 536
Аз не мога да разбера как така човек, работил основно при соца и пенсионирал се малко след това, е могъл да предвиди към датата на пенсионирането са каква формула ще има за изчисляване на пенсия, че да се изкарва виновен?
Не само  цинично, но извинявам се - направо дебилско ми звучи подобно изказване.
Не е дебилско.
Поредното от рода на “аз нещата не ги разбирам изобщо, но от висотата на финансовото ми състояние и местоживеенето ми в САЩ е време да ви начукам канчетата, щото от Ганя нищо не става. А аз не съм от тях, как'Сийке.“
Виж целия пост
# 2 537
Аз визирам моите родители, които цял живот всичко са си внасяли ... всичко. И ми е мъчно че на всичкото отгоре чета, че били виновни. Pensive
Помня че татко пуска й жалба относно формулата за изчисляване..но разбира се бе глас в пустиня.
Виж целия пост
# 2 538
И да вметна само, че ниските пенсии получават по-малко увеличение и актуализации, като реална сума, от по-високите, и разликите стават все по-големи.

Хм, аз някак има обратното впечатление - все за малките пенсии има някакви бонуси и добавки. Иначе увеличенията са в проценти и е нормално като абсолютна стойност еднакъв процент от повече пари да е по-голяма сума.
Така е, за ниските пенсии ББ отпускаше коледни, великденски и нам какви си. Енергийни помощи и тем подобни. А колко хора взимат ТЕЛК, без да отговарят на критериите...

Но като им кажеш истината в очите и започват да обиждат типично по български. Дебилско да е кажеш истината. Simple Smile

Жени на по 50 години, още вярват в равенство, и спрягат отминалия тоталитарен режим.
Още нещо дебилско да ви кажа, няма честен капитализъм. Или това влиза в графа цинизъм. При истините.
Виж целия пост
# 2 539
Айде и аз да се изкажа. Това, което ми е чудно е ранното пенсиониране на нашите родители. Масово сега виждам пенсионери /тези с професия/, които продължават да работят, и не от немотия, а просто такъв им е ритъма на живот.
Иначе моята майка има 42 г стаж и сега взима доста добра пенсия. 20 г са й в държавно предприятие, след закриването му отиде в частна фирма. Обикновен служител, не кой знае какъв специалист. Баща ми военнослужещ втора категория се пенсионира рано на 45 г, после почна частно на черно, майстор и пенсия накрая 660 лв. Еми определено си зависи кой колко е работил.
Виж целия пост
# 2 540
Аз визирам моите родители, които цял живот всичко са си внасяли ... всичко. И ми е мъчно че на всичкото отгоре чета, че били виновни. Pensive
Помня че татко пуска й жалба относно формулата за изчисляване..но разбира се бе глас в пустиня.

И моята майка е пенсионерка, пенсионирана отдавна по старата система (на 87 години) и не живее в недоимък. Вярно, взема там и половината пенсия на баща ми, но това важи за всички вдовици. Значи може.
Иначе като се замисля, не е нормално да получава пенсия горе долу толкова време, колкото и е работила (осигурявала).  Не може икономически да оцелее такава система, особено при днешните условия - застаряване, сива икономика и прочее...
Виж целия пост
# 2 541
Как да оцелее системата, частния сектор, които вади парите, не може да смогне на двойно по-големият държавен с огромни заплати. Те затова и работещите в частния сектор не искат да плащат данъци, защото на държавните хем сега ще им плащат големи заплати, хем после за тях ще са големите пенсии.
Виж целия пост
# 2 542
Вдовишката добавка е 30% от пенсията на починалия.
Иначе държавните хрантутници, особено в МВР, имат необосновано високи обезщетения. Затова сега не смеят да махат работещите им пенсионери, защото трябва да има дадат над 20 брутни заплати.
Виж целия пост
# 2 543
Има вдовишки добавки, които са по-големи от пенсия.
Виж целия пост
# 2 544
Има вдовишки добавки, които са по-големи от пенсия.

това изказване е лишено от смисъл

при починал съпруг/а:

1. може да се взема или собствената пенсия плюс 30% от пенсията на починалия съпруг/а
2. или само 50% от пенсията на починалия

избираш което е по-голямо
Виж целия пост
# 2 545
Изключително компетентно е когато някой от м@йната си ръси акъли на килограм как е редно да се живее в БГ.
Виж целия пост
# 2 546
Скъсяване на панталон 10евро. Явно и шивачките вдигнаха цените
Дори и без собствено ателие за по-малко пари ти ще се съгласиш ли да си отвориш машината и да се занимаваш един-два часа? Аз не бих, а шия на машина от 40 години, имам и права машина и оверлок в къщи. 10€/час е 1760 € бруто за пълен месец 22 дни по 8 часа. Ако на някой много закъсал му трябват пари да се пробва, звучи много лесно. Вместо писане по форумите ако някой е беден и с кофти професия може да се образова, да се научи на занаят...
... Съгласи се майка ми на ранно пенсиониране, имаше достатъчно стаж, и в момента пенсията ѝ е 2 пъти по-ниска от тази на учителите със същия стаж...
Сбъркала е много. Сега този размер на пенсията няма как да се увеличи, доживот ще е такава. Винаги е така при ранно пенсиониране.
Виж целия пост
# 2 547
Един подгъв се прави за не повече от 10 минути с рязането. Утре ще видя нормовремето. Ако шивачките правеха по подгъв на час, шивашките фирми щяха да фалират. Почти няма процес в изработката на дреха, който е повече от минута.
Виж целия пост
# 2 548
Това последното е много, ама много невярно! Може да го изтърси само някой, който никога не е шил дрехи. Особено пък подгъв на панталон или дънки. Конструирането и моделирането също ли са за минута време Joy
На когото му е скъпо, сяда и си го прави сам.
Виж целия пост
# 2 549
Вярно е, това ми е работата, изчислявам заплатите на 80 шивачки, моделиране и конструиране са на надник, но шивачки и кроячи са на бройка.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия