Поскъпване на стоки- фрапиращи цени

  • 193 399
  • 4 962
# 4 065
Хубаво че отговорихте темата за агнешкото тамън щях да пиша тук.Любопитно ми е колко от вас всъщност ще купят агнешко месо за празника? Ние последните години никога не взимаме,купуваме свинско месо и се правят хубави пържолки с гарнитура и салата.В семейството сме двама а агнешкото месо ако се взима мисля под 1-2 кг не дават да се купи.Много скъпо идва при положение че винаги седмица преди Великден в Кауфланд пускат намаление на свинско месо.
Виж целия пост
# 4 066
У дома почти не се консумира агнешко, но вземаме половин агне от месарски магазин. Разделяме на порции и замразяваме да има за Великден, Гергьовден, Богородица и някакви други поводи.
Тази година с роднини купихме агне от съседно село и си го разделихме. Беше 7 евро на кг, за живо тегло. С пътя, касапите и занимавката покрай коленето не мисля, че излезе по-евтино, но поне месото е хубаво.
Виж целия пост
# 4 067
Видяхте ли мазната коса какво казал, 4-10 евро е стойността на празната чиния за да ви я сервират в кръчма, това включвало само разходите, ток, наем, заплати и т.н..
След това трябва да се добави стойността на храната и печалбата, подкрепете ги, 20 евро за салатка на стойност 1-2 евро съвсем  скоро!
Виж целия пост
# 4 068
Не зная защо, "мазната коса" си мисли, че държавата трябва да му поема разходите, а той да си прибира печалбата. Това е частна фирма. Който е кадърен- работи, който не се справя- затваря.
ПП Ако празната чиния е толкова скъпа, да използва такива за еднократна употреба Laughing
Виж целия пост
# 4 069
Мале, мале ... Имам толкова сервизи у дома. И празни чинии...
Истински мЕлЕонер съм...Tada
Виж целия пост
# 4 070
Аз въобще не мога да разбера как отрасъл, в който хигиената трябва да е водеща, се представлява от човек с толкова нечистоплътен външен вид.
Безумно нагъл човек, не стига, че масово заведенията са в сивия сектор, ами и данъците им да намалим. Какво е запискал, все едно другите бизнеси не плащат ток, вода, наем, заплати и т.н.
Виж целия пост
# 4 071
Заведения и комарджийници не са нещо, без което не може, нерентабилните да затварят. В наше село още от януари месец, всички ресторанти бяха резервирани за целия месец май, за баловете, а не е да са малко, доста са.
Виж целия пост
# 4 072
Не зная защо, "мазната коса" си мисли, че държавата трябва да му поема разходите, а той да си прибира печалбата. Това е частна фирма. Който е кадърен- работи, който не се справя- затваря.

в България вече 35 години разграждаме социализма и градим капитализъм, но абсолютно всички чакат на държавата да им спаси фалиращите бизнеси, да им поеме абсолютно всички загуби и разходи, да им възстанови незастрахованите къщи и имущество, да ги лекува и образова безплатно, а те да не плащат никакви данъци и осигуровки.
Виж целия пост
# 4 073
Предният път мина. Защо да не мине и сега?
Виж целия пост
# 4 074
Мен ме имат за луда, защото имам застраховки на всичко, даже и на гаражите-,,имала си излишни пари, дала си", ,,толко и стига акъла", ,,като си будала плащай". Затова не давам помощи на хора, които са изгубили имоти, ама не са ги застраховали, той като не си цени труда и парите, никой не му е длъжен.
Виж целия пост
# 4 075
Криворазбран капитализъм: печалбата за мен, рискът и загубите - за данъкоплатците!
Виж целия пост
# 4 076
Скрит текст:
Аз въобще не мога да разбера как отрасъл, в който хигиената трябва да е водеща, се представлява от човек с толкова нечистоплътен външен вид.
Безумно нагъл човек, не стига, че масово заведенията са в сивия сектор, ами и данъците им да намалим. Какво е запискал, все едно другите бизнеси не плащат ток, вода, наем, заплати и т.н.

Не всички заведения членуват в Българската асоциация на заведенията. Та Алибегов всъщност говори от името на... да речем едни 30% от заведенията. Това не е толкова важно.
Важното е, че този бранш, напук на цялата му наглост, безумни цени и спорно качество, остава свръхуспешен. Това му дава смелостта да изисква, да наглее още повече и т.н.
Виж целия пост
# 4 077
Не е луд този, който яде баницата, а Онзи, който му я дава.
Виж целия пост
# 4 078
вчера на пазара в Младост 1 в София - марулка за 3 евро бройката.
Виж целия пост
# 4 079
Алчни са българските ни търгаши. Яко спекула.
20 бр.бели яйца в лидл са 3.99 евро.
20 броя в кварталния магазин - 7.99 евро.
Двойно. 200% по-скъпо.
Толкоз за прехваления роден търгаш.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия