Поскъпване на стоки- фрапиращи цени

  • 193 424
  • 4 962
# 4 125
В Кандиларов от 5 лв (2,56 евро), вече е 2,90 евро.... Нищо работа, едни мижави 13,28 процента...
Виж целия пост
# 4 126
В сряда платих 152.2 евро в Рамус. Бях си направила предварителен списък с цените от сайта. Толкова ги изкараха и в лабораторията. Питах няма ли такса обработка - нямало, защото имам включени и пакетни изследвания. Правих сравнения къде да ида - в Цибалаб и Лина излизаше по-скъпо, над 30 показателя изследвах. То един хомоцистеин само е сума ти пари, тук го правих в пакет с B12 и D.
Виж целия пост
# 4 127
Втора поредна година ми вдигнаха запата с 1,8-2%, това е.
И според мен ще става само по-зле в близко бъдеше 2-3-5 години
Виж целия пост
# 4 128
...
Естествено тук веднага го оспориха, не било така, и ми постнаха ценоразписа на Рамус, където видиш ли холестерола бил 2,93  лева, 1,50 евро, да съм ходил там, нямало поскъпване, Е ДА, АМА НЕ, отивам аз днес там, и макар, че и към днешна дата цената в сайта е същата, на място ми казват, ами 3,10 евро, еми айде кажете пак, че няма поскъпване! И тук не става въпрос за цени от преди години, а за цени от миналата година!
Аз ти дадох идеята за Рамус. Подозирам, че отново се прави грешен извод. Явявам се адвокат, но няма как.

Таксата за изследването е 1.50€, НО има такса пробовземане(венепункция) от 2.60€ за хора над 18г. и 1.60€ за над 65г. С едно вземане на кръв могат да се направят различни кръвни изследвания, тоест таксата се явява еднократна.
Таксата се вижда от ценоразписа, кликаш на "Такси", където пише "Отдел" и ти филтрира само този тип такси.

Явно  попадаш към вторите:
1.50€ изследване + 1.60€ вземане на кръв = 3.10€
Тоест всичко е точно! Няма поскъпване и е по ценоразпис.

Това не променя факта, че това изследване беше 4 лева миналата година, сега е 6, това е 50% нагоре, и викате нямало поскъпване!!!


Тъкмо сега излизам и от един нотариус, 125 ЕВРО, за едно елементарно подновяване на ипотека, не учредяване!!! Корема ме заболя, викам вие за това ли ме поканихте да седна, че да не ми стане лошо от таксата ли!? Агенцията по вписване само 10, а самия нотариус взима 115, за два листа с по един печат, е айде стига, не знам дали е имало поскъпване, но само по себе си това не е сериозно, при 600 евро заплати да ти вземат 125 за някаква услуга, толкова ли пък е сложно това подновяване на ипотека!? Направо нямам думи, и продължавайте с това, че НЯМАЛО ПОСКЪПВАНЕ още!!!
Виж целия пост
# 4 129
Е, лятото за прехвърляне на автомобил и едно пълномощно с всички права в нотариална кантора, платих малко над 800 лева 😀.
Виж целия пост
# 4 130
Е, лятото за прехвърляне на автомобил и едно пълномощно с всички права в нотариална кантора, платих малко над 800 лева 😀.
В тая такса  влиза и данъка придобиване МПС, та 800лв може да е мнгоо или малко в зависи кост от колата и цената й.
Все едно купих си часовник или пръстен  за 800лв, абсолютно нищо не става ясно.
Виж целия пост
# 4 131
Каквато и да е била стойността на колата, цената за изготвяне на пълномощното беше доста висока, нямам конкретен спомен за сума, но беше скъпо и ми направи впечатление, може би да е било малко над 100 лева.
Виж целия пост
# 4 132
Скрит текст:
...
Естествено тук веднага го оспориха, не било така, и ми постнаха ценоразписа на Рамус, където видиш ли холестерола бил 2,93  лева, 1,50 евро, да съм ходил там, нямало поскъпване, Е ДА, АМА НЕ, отивам аз днес там, и макар, че и към днешна дата цената в сайта е същата, на място ми казват, ами 3,10 евро, еми айде кажете пак, че няма поскъпване! И тук не става въпрос за цени от преди години, а за цени от миналата година!
Аз ти дадох идеята за Рамус. Подозирам, че отново се прави грешен извод. Явявам се адвокат, но няма как.

Таксата за изследването е 1.50€, НО има такса пробовземане(венепункция) от 2.60€ за хора над 18г. и 1.60€ за над 65г. С едно вземане на кръв могат да се направят различни кръвни изследвания, тоест таксата се явява еднократна.
Таксата се вижда от ценоразписа, кликаш на "Такси", където пише "Отдел" и ти филтрира само този тип такси.

Явно  попадаш към вторите:
1.50€ изследване + 1.60€ вземане на кръв = 3.10€
Тоест всичко е точно! Няма поскъпване и е по ценоразпис.
Това не променя факта, че това изследване беше 4 лева миналата година, сега е 6, това е 50% нагоре, и викате нямало поскъпване!!!
Да, но в лабораторията, която си ходил преди, а не в лаборатории Рамус. Това е ключово в случая. В Рамус НЯМА УВЕЛИЧЕНИЕ, а дори има намаление на същото изследване спрямо 2025г.
Виж целия пост
# 4 133
Ключовото е че ИМА увеличение. Къде...обяснила е къде. Има ли там..има.
Виж целия пост
# 4 134
Ключовото е че ИМА увеличение. Къде...обяснила е къде. Има ли там..има.
Ключовото е КЪДЕ. Това "там" не е Рамус, както се твърди, а в някоя неизвестна лаборатория. Това поправих и това е важно. Подвеждаща информация.
Виж целия пост
# 4 135
Каквато и да е била стойността на колата, цената за изготвяне на пълномощното беше доста висока, нямам конкретен спомен за сума, но беше скъпо и ми направи впечатление, може би да е било малко над 100 лева.
пишете и разпечатайте сами пълномощното и отидете само за печат при нотариус - тогава цената е друга.
Виж целия пост
# 4 136
Рамус баш...доста хора я избягват.
Не е пример за точни резултати.
И поскъпване има. Независимо от съществуването на Рамус.
Виж целия пост
# 4 137
Рамус е най- неточната лаборатория, работят със стари, с изтекъл срок реактиви, затова и резултатите им не са вярни.
Виж целия пост
# 4 138
В Рамус съм пускала изследвания в централата им. Резултатите ми са еднакви в сравнение с други лаборатории, както и в лаборатории в частни болници.
Виж целия пост
# 4 139
Каквато и да е била стойността на колата, цената за изготвяне на пълномощното беше доста висока, нямам конкретен спомен за сума, но беше скъпо и ми направи впечатление, може би да е било малко над 100 лева.
пишете и разпечатайте сами пълномощното и отидете само за печат при нотариус - тогава цената е друга.

Аз точно така правя. Спестявам време и немалко пари. 6 лв струва само заверката.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия