Поскъпване на стоки- фрапиращи цени

  • 193 419
  • 4 962
# 4 140
Рамус е най-компрометираната лаборатория.
Пари да ми дават, там - не!
Виж целия пост
# 4 141
Скрит текст:
...
Естествено тук веднага го оспориха, не било така, и ми постнаха ценоразписа на Рамус, където видиш ли холестерола бил 2,93  лева, 1,50 евро, да съм ходил там, нямало поскъпване, Е ДА, АМА НЕ, отивам аз днес там, и макар, че и към днешна дата цената в сайта е същата, на място ми казват, ами 3,10 евро, еми айде кажете пак, че няма поскъпване! И тук не става въпрос за цени от преди години, а за цени от миналата година!
Аз ти дадох идеята за Рамус. Подозирам, че отново се прави грешен извод. Явявам се адвокат, но няма как.

Таксата за изследването е 1.50€, НО има такса пробовземане(венепункция) от 2.60€ за хора над 18г. и 1.60€ за над 65г. С едно вземане на кръв могат да се направят различни кръвни изследвания, тоест таксата се явява еднократна.
Таксата се вижда от ценоразписа, кликаш на "Такси", където пише "Отдел" и ти филтрира само този тип такси.

Явно  попадаш към вторите:
1.50€ изследване + 1.60€ вземане на кръв = 3.10€
Тоест всичко е точно! Няма поскъпване и е по ценоразпис.
Това не променя факта, че това изследване беше 4 лева миналата година, сега е 6, това е 50% нагоре, и викате нямало поскъпване!!!
Да, но в лабораторията, която си ходил преди, а не в лаборатории Рамус. Това е ключово в случая. В Рамус НЯМА УВЕЛИЧЕНИЕ, а дори има намаление на същото изследване спрямо 2025г.

Ма то и в рамус миналата година е било 4 лева, просто не съм ходил.

Не знам отде ва намират такива, да се смея ли, да плача ли,...., не знам вече!

П. П. Не знам дали лабораторията е измислена, нека ямболии да кажат, лабораторията към ДКЦ1!
Виж целия пост
# 4 142
Рамус е най- неточната лаборатория, работят със стари, с изтекъл срок реактиви, затова и резултатите им не са вярни.

Това изказване от типа “Знам, защото една жена ми каза” ли е?
Имам съмнения за такава практика по принцип, не конкретно Рамус.
Виж целия пост
# 4 143
Факт е, че им са некоректни резултатите. За реактивите не знам.
Виж целия пост
# 4 144
Защо никой държавен глава не излиза да каже, че превалутиране няма? Че е мит. И да кажат кога ще ни "превалутират" и заплатите... Кога!? Темата "Поскъпване на стоки" вече стана демоде...
Виж целия пост
# 4 145
Защо никой държавен глава не излиза да каже, че превалутиране няма?

 Илияна Йотова е единствения ни държавен глава. Такава глупост няма как да излезе и да каже.
Виж целия пост
# 4 146
Защо никой държавен глава не излиза да каже, че превалутиране няма? Че е мит. И да кажат кога ще ни "превалутират" и заплатите... Кога!? Темата "Поскъпване на стоки" вече стана демоде...

Леко сме в безтегловност в момента...
Виж целия пост
# 4 147
Рамус е най- неточната лаборатория, работят със стари, с изтекъл срок реактиви, затова и резултатите им не са вярни.

Това изказване от типа “Знам, защото една жена ми каза” ли е?
Имам съмнения за такава практика по принцип, не конкретно Рамус.
В рамките на  час правих ПКК в три лаборатории, в двете хемоглобина беше 92-94, в Рамус 159.
Виж целия пост
# 4 148
Не споря за резултатите, а за изказването за стока на годност на реактивите.
Иначе има няколко фактора за грешни резултати .
Виж целия пост
# 4 149
Рамус е най- неточната лаборатория, работят със стари, с изтекъл срок реактиви, затова и резултатите им не са вярни.

Това изказване от типа “Знам, защото една жена ми каза” ли е?
Имам съмнения за такава практика по принцип, не конкретно Рамус.
В рамките на  час правих ПКК в три лаборатории, в двете хемоглобина беше 92-94, в Рамус 159.
Доколкото знам резултатите зависят от използваните реактиви. За това се препоръчва да се правят изследвания в една и съща лаборатория.

Извинявай, но за какъв едно и също изследване в рамките на час го пускаш в 3 различни лаборатории...3 венозни дупчения в 3 различни лаборатории
Виж целия пост
# 4 150
Аз такива фрапантности нямам. Освен когато Synevo ми изкараха хемоглобина 13.5. Ходещ труп Joy
Виж целия пост
# 4 151
Рамус е най- неточната лаборатория, работят със стари, с изтекъл срок реактиви, затова и резултатите им не са вярни.

Това изказване от типа “Знам, защото една жена ми каза” ли е?
Имам съмнения за такава практика по принцип, не конкретно Рамус.
В рамките на  час правих ПКК в три лаборатории, в двете хемоглобина беше 92-94, в Рамус 159.
Доколкото знам резултатите зависят от използваните реактиви. За това се препоръчва да се правят изследвания в една и съща лаборатория.

Извинявай, но за какъв едно и също изследване в рамките на час го пускаш в 3 различни лаборатории...3 венозни дупчения в 3 различни лаборатории
За да сравня резултатите, винаги правя така, не им вярвам.
Виж целия пост
# 4 152
Т.е. ходиш в три различни лаборатории и сверяваш резултати? Плащаш три пъти и приемаш за верни тези, които ти харесват?
Виж целия пост
# 4 153
Сравнявам и приемам за вярно, които съвпадат. Много са неточни лабораториите, миналата седмица една и съща урина, разпределена в три контейнера, на едната лаборатория даде 55 левкоцити при норма до 4, другите две дадоха 2 при норма 4. Разликата е огромна, при 55 левкоцити се иска сериозно антибиотично лечение. На другия ден занесох в още две и там в норма. Е как да вярваш на една лаборатория. Плащам да, ако трябва не три, а и повече пъти за едно и също. Близка лекарка ни е казала, че резултати и диагнози трябва да съвпадат от поне две места.
Виж целия пост
# 4 154
Понеже някой каза, че зависело от реактивите, при ПКК има няколко показателя, които са по-чувствителни към използваните реактиви и методика и именно там най-често се виждат разлики между лаборатории. Това са левкоцити, тромбоцити и RDW.
Другите причини са метод на изследване, апаратура и калибриране, човешкия фактор също при взимането на кръвта, после транспортирането и съхранението.
Отделно, че самите апарати са настроени за работа с реактиви на производителя и ако лабораторията използва други (понякога по-евтини), това може да увеличи вариациите.
От толкова опити, би трябвало да знаете вече къде дават най-точните резултати.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия