Поскъпване на стоки- фрапиращи цени

  • 193 408
  • 4 962
# 4 290
Едно е цялостна издръжка, за която 800 евро е ок, друго е само 800 евро само за храна.
Виж целия пост
# 4 291
Може ли някой да ми отговори, защото аз явно не мога да смятам?
Според КНСБ - за един работещ, живеещ сам, са нужни 818 евро на месец, а необходимият месечен доход за тричленно семейство (двама възрастни и едно дете до 14 г.) е 1473 евро. Нещо не схващам..
Виж целия пост
# 4 292
Може ли някой да ми отговори, защото аз явно не мога да смятам?
Според КНСБ - за един работещ, живеещ сам, са нужни 818 евро на месец, а необходимият месечен доход за тричленно семейство (двама възрастни и едно дете до 14 г.) е 1473 евро. Нещо не схващам..

Икономия от мащаба. Да живееш сам е по-скъпо. В групата отопление, електричество, оборудване, жилище и прочее се споделят и са все същите.
Виж целия пост
# 4 293
Зависи от методиката. Дали смятат наем/ипотека в необходимите доходи, не съм се интересувала.
Някога помните ли, че Соломон Анжел (така ли се казваше) щеше да строи някакви жилищни сгради и си избираш предварително площта, имаше ергенски по 30 квадрата? Е, не че ги построи
Виж целия пост
# 4 294
Хубаво, обаче казаха, че само за храна са потребни тези 800 евро за сам човек, по този начин сметката не излиза.
И дори и да не живея в България, в частност София, и не мисля, че с няма и 1500 евро могат да живеят трима, от които едно дете. Струва ми се абсолютно невъзможно, дори и без наем/ипотека.
Действително нямам поглед над цените, но плащам сметки всеки месец и пращам парички.
Виж целия пост
# 4 295
Waterproof ти с колко мислиш, че живее масата от българите в България?
Ако нямаш собствен бизнес, а си на заплата при работодател , двамата родители са с 1500-1700 евро доход / общо/, който е за тях и за едно или две деца. По-високи суми заработват, хора които работят за себе си.
Виж целия пост
# 4 296
Хубаво, обаче казаха, че само за храна са потребни тези 800 евро за сам човек, по този начин сметката не излиза.

Не за храна, а за издръжка. Става въпрос за базовите нужди на човек, които освен храна, включват и отопление, осветление, вода, транспорт, дрехи, обувки, здраве и т.н., и т.н.

ПП Намерих го.

Какво включва издръжката на човек (месечно):

Хранителни стоки:

Включва набор от продукти, осигуряващи калоричен прием за нормален живот, като цените им се наблюдават постоянно.

Нехранителни стоки и услуги:

Жилищни разходи: Наем (или издръжка на собствено жилище), електроенергия, топлоенергия, вода и други комунални услуги.

Транспорт: Разходи за личен или обществен транспорт.

Здравеопазване: Разходи за лекарства и медицински услуги.

Образование и култура: Учебни материали, културни мероприятия.

Свободно време: Разходи за почивка.

Данъци и осигуровки: Стойностите се изчисляват, като се включват нетните доходи (чиста заплата).
Виж целия пост
# 4 297
Ако нуждите на един човек са на стойност 800 евро на месец, то пенсионерите как преживяват с 350-400€ на месец?! Та това е половината от нужната сума. Все по шокиращо става обезценяването на парите, заради инфлацията.
Виж целия пост
# 4 298
В Германия голяма част от килото мляко са в буркани с амбалаж 25 цента,пък хората купуват и носят.Бирата също.В скандинавските страни също.
Пък хората купуват и носят.И после си връщат амбалажа и им връщат парите.
Преди 25+ години в България също.Редовно връщах амбалаж и аз.
Виж целия пост
# 4 299
Къде се връща амбалажът?
Виж целия пост
# 4 300
Къде се връща амбалажът?
   
Ако питаш за Герм. - в повечето супермаркети има машина за пластмасови бутилки и кенчета.
А стъклените опаковки се връщат на касата.
У нас на теория е същото.
Но в малко филиали на Лидл и Кауфланд има от първите машини.
Стъклени бутилки съм виждала да връщат във Фантастико, на касите.
Там също има и някакъв варел, в който безплатно  оставят използвани капсули за кафе.
Виж целия пост
# 4 301
В провинцията, изключая по-големите градове, няма да се създаде добра организация за връщане на опаковки. Хората ще си останат с плащането.
Виж целия пост
# 4 302
В кварталното магазинче ММ си връща стъклото от бирите.
Виж целия пост
# 4 303
За стъклото-да, но за другите опаковки, които ще бъдат таксувани?
Очаквам скоро да се удържа такса за влизане в магазин. Както е в градския транспорт- билетче.
Виж целия пост
# 4 304
Ако нуждите на един човек са на стойност 800 евро на месец, то пенсионерите как преживяват с 350-400€ на месец?! Та това е половината от нужната сума. Все по шокиращо става обезценяването на парите, заради инфлацията.
Децата им доплащат.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия