Къде се поставя упойката при вадене на нерв при бременност

  • 396
  • 3
Здравейте мами. Бременна съм в 8ми месец и започна да ме боли зъб, но се наплаших от зъболекари... Ходих в 4ти 5ти месец пак с болки и ми вадиха нерв с упойка, но упойката ми я сложиха директно в канала на зъба. Забиха си ми иглата в зъба и болеше ужасно, буквално ми причерня на стола от болката. Каза ми, че трябва да се слага така за да не отива в организма и да не навреди на бебо. Въпросът ми е нужно ли е да се слага така упойката или има и други варианти и да търся друг зъболекар?
Виж целия пост
# 1
Здравейте мами. Бременна съм в 8ми месец и започна да ме боли зъб, но се наплаших от зъболекари... Ходих в 4ти 5ти месец пак с болки и ми вадиха нерв с упойка, но упойката ми я сложиха директно в канала на зъба. Забиха си ми иглата в зъба и болеше ужасно, буквално ми причерня на стола от болката. Каза ми, че трябва да се слага така за да не отива в организма и да не навреди на бебо. Въпросът ми е нужно ли е да се слага така упойката или има и други варианти и да търся друг зъболекар?
По принцип аз зная само един начин на слагане-във венеца. Кажете на стоматолога преди това да ви пръсне лидокаин, за да се обезчувстви лигавицата. Друго не ми хрумва.
Виж целия пост
# 2
Здравейте мами. Бременна съм в 8ми месец и започна да ме боли зъб, но се наплаших от зъболекари... Ходих в 4ти 5ти месец пак с болки и ми вадиха нерв с упойка, но упойката ми я сложиха директно в канала на зъба. Забиха си ми иглата в зъба и болеше ужасно, буквално ми причерня на стола от болката. Каза ми, че трябва да се слага така за да не отива в организма и да не навреди на бебо. Въпросът ми е нужно ли е да се слага така упойката или има и други варианти и да търся друг зъболекар?

Това е единствения вариант при който упойката няма да влезе във вашата кръвоносна система - респективно кръвоносната система на бебето. Така според мен са направили възможно най-доброто предвид ситуацията. Навремето и на мен един зъболекар ми извади така един нерв. Много боли докато се стигне до нерва, но в момента в който упойка, която напрактика в този случай е една капка влезе в канала изведнъж всичко преминава.
Виж целия пост
# 3
Предпочитам упойките, които директно се поставят в зъба. Изобщо не ги усещам. И мисля, че са по- щадящи. Обикновените упойки, поставяни във венеца, са много по- болезнени за мен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия