Пазарът на недвижими имоти във ВАРНА - какво се случва реално? - Тема 22

  • 42 614
  • 888
# 345
Дам......., рязане на дърва, селскостопански животни, огньове, чукане, тракане, резачки, косене на трева, трактори, чалга....ок... Къде да намеря тишината?
В някоя западна държава.
Виж целия пост
# 346
Пенко, на село, в къща с хубава изолация едва ли ще имаш някакви проблеми относно шума. Да, от време на време някое куче излайва, но това не е постоянно. Аз съм в процес на изместване на село. Сестрата на жена ми, вече от 2-3 години живеят там и според нея и е доста по спокойно. Въпреки че и те имат куче, което лае, ако някой непознат мине близко до тях. Но, това е много рядко, не е както в града да имаш постоянен човеко поток.
Виж целия пост
# 347
Препоръчай село. На всичките им намирам минуси. Значи не вилна зона, а село?
Виж целия пост
# 348
Според мен ремонт на сегашното ти жилище ще излезе по-евтино от такси и данъци по покупка на НС по БДС и довършване и обзавеждане. Ако сегашното ти е ок като квадратура и локация, то всичко друго се променя. Дори разпределението може да се коригира донякъде, според зависи. Парцел гол ако си вземеш, първо, че минават години докато му оправиш всички разрешителни и построиш, а понякога не става въпрос за време и пари, а има непреодолими пречки. Сегашните цени на хубави парцели на хубави локации без нищичко ни построено, ни документално уредено, гонят сумата за тристаен в центъра. Общо взето ако бюджета е колкото за апартамент, ще ти стигне само за стара, готова къща някъде по-далече. Ма то не може хем комуникативно. хем църковна тишина.
Виж целия пост
# 349
От селата харесвам Близнаци на юг, и Генерал Кантарджиево на север.
Виж целия пост
# 350
Препоръчай село. На всичките им намирам минуси. Значи не вилна зона, а село?

Аз строя в Яребична, зависи какво търсиш. Всяко нещо има плюсове и минуси, зависи какво точно е приоритет за тебе.
Виж целия пост
# 351
Кой къде ще намери тишина и спокойствие на духа е субективно. Аз намерих и двете в Константин и Елена и не бих заменила курорта никога вече.
Виж целия пост
# 352
Св.Св. Константин и Елена и на мен ми харесва като изключим кича и лекия мутренски привкус и присъствие, което витае във въздуха и не само. А и последно преброих глутница от 10 кучета до пощата налягали....милиарди имат ама не им дреме курорта им дали е кучкарник...

@Алфа Херинга - търся истинска ненарушавана от нищо тишина 24/7, не ме интересува кой знае колко комуникативност, качвам се на колата и отивам където ми трябва, не търся училища, аптеки, магазини, "активности" както ги наричат сега мероприятията, опера, кино, театър, заведения, концерти, нищо от това не ме интересува. Стига ми да е тихо, да е чисто, да няма мангусти и криминални елементи или някакво химическо производство и смрад и да няма прости хора, които си врат носа в моите неща около мен (иначе не ми пречи да са си прости ако си гледат тяхната си работа, а умен човек няма да си вре гагата дето не му е работа). Всичко друго аз ще си го създам или компенсирам по някакъв начин.
Виж целия пост
# 353
За кучетата си прав. Само тук обаче мога да чувам тишината. Сутрин си пия кафето на балкона и само птичките ми правят компания. И все още е много зелено.
Виж целия пост
# 354
"истинска ненарушавана от нищо тишина 24/7"

Слез на земята. Това го няма дори по планинските заслони. Освен да те затворим във вакуумна камера...
Виж целия пост
# 355
Ами, Пенко обикаляш и гледаш. Все нещо ще ти хареса, но за непрекъсната тишина 24/7 ще трябва да хванеш гората, като онзи пич, който 12 години беше обявен за мъртъв. Намериха го и после пак забегна.

Или да се преместиш в някое изоставено село в Родопите
Виж целия пост
# 356
То и там ще вият чакали по нощите.

Ако не изпадаме в крайности, всяко малко село далеч от областен град би трябвало да свърши работа, изобщо не е нужно да е във Варненско...
Виж целия пост
# 357
Еми може да има птички и пчелички, дори котки да мяучат и крави може и кокошки, само песове да не се дерат, че вече не мога да ги понасям.
А, ме притеснява, че българина се побърка и стана тука една песоландия...
Виж целия пост
# 358
Аз не знам за селски двор без куче. Поне в една от окръг 5 къщи ще има... А и хората продават, умират, местят се... и други идват на тяхно място. Не мисля че има как да си гарантираш доживот подобни условия в кое да е населено място.
Ако имаш добра дограма, затваряш се вътре и все ще е по-тихо, отколкото някой да ти вряка през 10 см плоча. Но на двора... въздухът с всички звукови вълни в него си е общ.
Виж целия пост
# 359
Не знам на колко години си ама едно време и по селата нямаше кучета. Нова изгъзица е това. Рядко някой вземаше пес. Бил съм на село при прабаба ми и си спомням тишината вечер, на един хълм и пред тебе само светлинки и се чуват щурци. Сега като бях във Франция доста обикалях и да речем на една забележителност в рамките на 2-3 часа са видя 1-2 кучета макс със стопани. Улични не видях. Доста села обиколих също не видях никъде кучета и не чух такива. 2-3 улични котки видях да се търкалят охранени за цялото време.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия