За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 35 250
  • 757
# 270
Да, но вероятно няма да е подходящ за деца и за шофиращи заради алкохола.
Виж целия пост
# 271
Да, но вероятно няма да е подходящ за деца и за шофиращи заради алкохола.
Малки деца нямаме, ще го консумираме когато  не шофираме, разбира се. Не съм си и помисляла да предложа десерт с алкохол, ако трябва да шофираме.
Виж целия пост
# 272
И друга идея ми дойде - може да се пасира някаква малка част от плодовете и да се замрази като сладолед. Предполагам, че заради алкохола няма да се стегне много и ще има хубава консистенция. Може да се добави към това и смес от мляко, жълтъци и захар и да се разбърка на няколко пъти докато замръзне.
Виж целия пост
# 273
Та той алкохълът нали се изпарява при готвенето му.
Виж целия пост
# 274
Та той алкохълът нали се изпарява при готвенето му.
Изпарявя се да но си мислех че част от тях да направя на сурови бонбони.
Както и като част от бисквитена торта с крем а тогава няма да се готвят. Затова и питах тук и в какво друго мога да ги използвам.
Виж целия пост
# 275
Е, може и в печен сладкиш да вложиш. Simple Smile
Виж целия пост
# 276
Скрит текст:
Здравейте!Какво мога да направя с плодове от ликьор. Дадоха ми два буркана от 800 грама и се чудя в някакъв сладкиш мога ли да ги използвам ?

Какви плодове са?
Понякога от вишновката и други ликьори съхранявам плодовете по този начин. Течността също влагам на сладкиши.
Виж целия пост
# 277
Торта Шварцвалд
Виж целия пост
# 278
Та той алкохълът нали се изпарява при готвенето му.
Изпарявя се да но си мислех че част от тях да направя на сурови бонбони.
Както и като част от бисквитена торта с крем а тогава няма да се готвят. Затова и питах тук и в какво друго мога да ги използвам.

бонбони пияни вишни  https://pep-4o.blogspot.com/2009/10/200.html
Виж целия пост
# 279
Благодаря ви за идеите. Не съм си и помисляла да предложа каквото и да било  с алкохол ако шофираме, без значение дали се изпарява, но пък идеитр които ми дадохте ще ми влязат в употреба.  Различни са плодовете, не само вишни.
Виж целия пост
# 280
Само не яжте плодовете необработени - преди много години изядох една супена лъжица такива плодове, дали да си призная, че не улучих вратата на кухнята?  Simple Smile
Питието обаче беше супер и от него носех дори и на по-голямо количество, но плодовете бяха истински трепач.
Виж целия пост
# 281
Тя жената може да не е въздържател и да не й въздействат така. Даже звучат вкусно.
Иначе не мога да си представя да се напия от парче кекс, едва ли остава толкова алкохол.
Виж целия пост
# 282
Здравейте,

Наскоро ходих в Турция и много харесах техните зелени кексове с шамфъстък. Купих крем от шамфъстък и опитах да направя вкъщи, но нито стана сочно, нито зелено.
Има ли някой рецепта за наистина зелен и сочен кекс с шамфъстък? Може би погрешно съм ползвала крем, вероятно нещо друго трябва. Имам и тахан от шамфъстък, дали да пробвам с него?
Виж целия пост
# 283
В духа на горния пост, някой има ли рецепта за баклава, но така както я правят в Турция - с много тънки кори, нагънати, много пълнеж и не много сладка и сиропирана? В Истанбул ядох такава на много места (и скъпи, и евтини, явно е нещо масово), но не мога да я възпроизведа вкъщи.
Виж целия пост
# 284
Нареждам се и аз.
Моята баклава е баница с орехи. Трагедия.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия