За бързи КУЛИНАРНИ въпроси и отговори

  • 35 258
  • 757
# 390
 И двата варианта са ОК, зависи с какво време разполагаш Wink
Виж целия пост
# 391
Благодаря Ви!
Виж целия пост
# 392
Здравейте кулинари,
имам сурово чоризо и никаква идея какво да приготвя.

Ще се радвам на идеи и предложения.

Благодаря от Heart
Виж целия пост
# 393
  Пица, спетзофай, дори яхнийка по нашенски - то си е наденица.Simple Smile
Виж целия пост
# 394
Здравейте кулинари,
имам сурово чоризо и никаква идея какво да приготвя.

Ще се радвам на идеи и предложения.

Благодаря от Heart

На фурна с боб много ще върви според мен. Също и върху пица или крем супа, на кубчета.
Виж целия пост
# 395
С нахут също
Виж целия пост
# 396
Здравейте кулинари,
имам сурово чоризо и никаква идея какво да приготвя.

Ще се радвам на идеи и предложения.

Благодаря от Heart
Запържено и в багета (разрязана по дължина и запечена  на тиган и натрита с домат) с моцарела е стахотно.
Виж целия пост
# 397
Тази манджа много я обичаме вкъщи и често я правим - яйца с наденица в сос. Наистина е бърза и лесна. Рецептата е за сурова наденица, но чоризото е същото нещо, само че с червен пипер (сладък или лют).
Само дето не слагам доматено пюре, а консервирани домати - 1 голям буркан. Също и брашното го прескачам или слагам по-малко, защото харесваме да е по-рядък соса.

Виж целия пост
# 398
И аз за боб се сетих, но ако ти се прави нещо различно може да опиташ това https://lussisworldofartcraft.blogspot.com/2016/10/oktoberfest-stew.html?m=1
Правила съм я, точно с чоризо, хубава е
Виж целия пост
# 399
Скрит текст:
Здравейте кулинари,
имам сурово чоризо и никаква идея какво да приготвя.

Ще се радвам на идеи и предложения.

Благодаря от Heart

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/03/blog-post_5.html

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/02/blog-post_5753.html

https://ipeychev9.blogspot.com/2014/06/blog-post_2.html
Виж целия пост
# 400
Здравейте кулинари,
имам сурово чоризо и никаква идея какво да приготвя.

Ще се радвам на идеи и предложения.

Благодаря от Heart
Майка ми правеше навремето лучена яхния с наденица. С много лук. А наденицата беше без значение каква. Било варена, било сурова. Ставаше много вкусна яхния.
Виж целия пост
# 401
Някой правил ли е бугаца? Каква рецепта ползвате? Обмислям да пробвам, но виждам много различни рецепти. В някои крема е само от грис, а в други слагат брашно, яйца и се чудя коя рецепта да пробвам.
Страхотна рецепта имам за бугаца - БУГАЦА - ГРЪЦКАТА БАНИЦА С КРЕМ (THESSALONIKI`S)
https://cookwithmarcheva.blogspot.com/2019/10/thessalonikis.html


Здравейте, имам останал жълт фасул и се чудех, ако го изчистя и нарежда дали мога да го замразя в отделни пликчета? Трябва ли да мине топлинна обработка преди това?
Почиствам го и го пускам във вряща вода само да смени цвета си и изваждам,  отцеждам,  охлаждам и го   слагам в пликчета, замразявам. Така съм замразила 1 кг, половинка  зелен, половин жълт, колкото да имам за гювеч.
Виж целия пост
# 402
Моля за рецепта за ябълков щрудел.
Като дете си купувах от една сладкарница, която отдавна я няма.
Индивидуални щруделчета, с готови кори, ябълките настъргани, а не нарязани, може би имаше и галета, без орехи, поляти с гъст захарен сироп. Иска ми си да ги пресъздам. Simple Smile
 Flowers Hibiscus Предварително благодаря! Flowers Hibiscus
Ето от мен ябълко щрудел с готови кори и вътре с настъргани ябълки https://pep-4o.blogspot.com/2019/11/blog-post.html?m=0
Виж целия пост
# 403
Скрит текст:
Моля за рецепта за ябълков щрудел.
Като дете си купувах от една сладкарница, която отдавна я няма.
Индивидуални щруделчета, с готови кори, ябълките настъргани, а не нарязани, може би имаше и галета, без орехи, поляти с гъст захарен сироп. Иска ми си да ги пресъздам. Simple Smile
 Flowers Hibiscus Предварително благодаря! Flowers Hibiscus

Не е  с настъргани ябълки, но има страхотен вкус. За пръв път опитах нещо подобно във Виена преди 10 години.


https://ipeychev9.blogspot.com/2021/09/2.html
Виж целия пост
# 404
От това на Пейч да направите двойна доза, че аз миналата година сама изядох неговата Simple Smile
Аз тепърва ще пробвам на Пепчо, благодаря за рецептата!
Правя си по моя рецепта и разни вариации включвам от време на време, но винаги обичам да пробвам нещо ваше - оказва се чудесно и за съжаление, че не съм го направила по-рано.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия