💕✨Януарска радост 2026-та годинa✨💕 Тема - 2

  • 26 546
  • 729
# 270
И на мен ми предписаха желязо до края на бременността, хемоглобина ми беше 108.
Нормално е да пада по време на бременност, но и аз почти никакво месо не ям, понякога от самата му миризма ми се повдига. А яйца не смея особено, последния път уж ги варих доста, а отново бяха рохкави и ги изхвърлих. Поне имаме домашни яйца, но някак си не мога да се насиля да ги ям.
Старая се спанак да хапвам, но само с него няма да стане.
Виж целия пост
# 271
И моя хемоглобин е нисък и започнах вече по 2 яйца на ден и пилешко/пуешко всеки ден. Не ми е много вкусно, ама гледам вече по-здравословно да се храня, че първия триместър го бях ударила на бургери и пици.
Виж целия пост
# 272
И на мен ми предписаха желязо до края на бременността, хемоглобина ми беше 108.
Нормално е да пада по време на бременност, но и аз почти никакво месо не ям, понякога от самата му миризма ми се повдига. А яйца не смея особено, последния път уж ги варих доста, а отново бяха рохкави и ги изхвърлих. Поне имаме домашни яйца, но някак си не мога да се насиля да ги ям.
Старая се спанак да хапвам, но само с него няма да стане.
Може да пробвате да ядете яйца под друга форма. Например кюфтета от тиквички с яйце ( и малко брашно), аз ги пека на фурна или air fryer. Също си пека като ‘хляб’ от яйце и котидж сирене. Аз лично от както съм бременна не ми се ядат варени яйца, и просто ги вкарвам в храната под друга форма.
Виж целия пост
# 273
Момичета, колко ви е паднал хемоглобина под референтната стойност, защото моя също е леко занижен и ми казаха да не си взимам добавки желязо, а само с хранителен режим.
Виж целия пост
# 274
Момичета, колко ви е паднал хемоглобина под референтната стойност, защото моя също е леко занижен и ми казаха да не си взимам добавки желязо, а само с хранителен режим.

116 моя последно в 24 г.с. Започнахме с ниска доза желязо като лекаря каза, че предпочита така, вместо накрая да трябва да пия високи дози. А по този начин сега да поддържаме до края някакво нормално ниво.
Виж целия пост
# 275
Моят последно беше 111, но желязото ми е добре. Все пак ми дадоха да пия желязо, за да не трябва да е ударна дозата после.
Виж целия пост
# 276
Моят хемоглобин е около 112-115, но желязото е 3 още от 7-ма седмица и не съм спирала железния препарат от тогава. Пия Липоферилак форте, където дозата е 27мг и може би ще се наложи да го увелича още, защото АГ каза, че с напредването на бременността тепърва ще се изчерпват депата ми на желязо.
Виж целия пост
# 277
В моя пренатален мултивитамин има желязо и си го пия още от първия триместър. Но на първите изследвания около 13 г.с. желязото ми беше в норма 19.8 umol/l, докато хемоглобинът ми беше 112 g/l. Попитах АГ, но тя каза, че е добре и че при бременни долната граница е 110, а не 120. Ще видим какво ще излезе след още 2 седмици на следващите изследвания. Аз също не ям месо и никакви животински продукти, но пък ям много бобови (различни видове боб, леща, нахут) и производните им като хумус, тофу, които са богати на желязо. Като цяло има доста растителни храни, от които може да се набави, затова е хубаво да се яде разнообразна храна. Често пия смутита сутрин с добавен замразен спанак и така не се чудя постоянно къде да го вместя в храненето, a пък не се усеща сред останалите съставки 😄

Кофеинът пречи на абсорбцията на желязо, така че пийте кафе/чай поне 1-2 часа преди или след прием на желязо. А пък витамин Ц спомага, така че можете да пиете вода с лимон, фреш от портокал или да хапвате портокал непосредствено преди/след прием на желязото или богати на желязо храни. Повечето лекари не ги споделят тези неща, за съжаление - може би и не ги знаят.
Виж целия пост
# 278
Моят хемоглобин е в норма, а попринцип аз съм с ниско желязо. И бях изненадана, но предполагам, че се дължи на витамините за бременни, които пия, те имат желязо в тях.
Виж целия пост
# 279
Със сигурност лекарите знаят кой минерал с кое си пречи, просто на някои прегледите са 10 минути и времето няма как да стигне за всичко. Лично на мен АГ ми е обяснила да чакам 2 часа между желязото и магнезия, 1 час между желязото и млечните, понеже закуската ми е винаги с млечни и да пия железния препарат с витамин Ц като аз добавям изцеден лимон към водата, когато ми се намират лимони или лайм вкъщи. Също така ми препоръча да е винаги на гладно за по-добро усвояване. Сокове от магазин не пия, а прясно изстисканите също са главно захар, така че не подкрепям и съветите от някои лекари желязото да се пие с портокалов сок.
Виж целия пост
# 280
Момичета, усещате ли понякога болка в долните коремни мускули, като мускулна треска? Пия си магнерот 3х2 таблетки. Понякога усещам и доста напрежение ниско долу и постоянно ми се пишка. Не е всеки ден, на периоди е. Казаха ми, че плацентата ми още е по- ниско разположена и може да има натиск от матката върху пикочния мехур.
Виж целия пост
# 281
Моят последно беше 111, но желязото ми е добре. Все пак ми дадоха да пия желязо, за да не трябва да е ударна дозата после.

Хемоглобина може да пада от б12 дефицитна анемия. С първата бременност така си докарах желязо над нормата и падащ хемоглобин. Накрая с вдигане на б12 влезнах да раждам с хемоглобин над 140. Проверете б12 и б6
Виж целия пост
# 282
Провериха Б12 и Д и са в норма, но аз все пак пия Б комплекс защото не хапвам много месо. Моят хемоглобин винаги е бил малко под нормата, така че не съм изненадана.
Виж целия пост
# 283
Моят хемоглобин е в норма, но вит Д и Б са ниски и сега си впръсквам Д спрей.
Първият път раждах секцио заради висок диоптър -8 и "лепена" ретина. На първата ФМ бях при проф Марков в МЦ Маркова и той каза, че е било излишно само заради това да ме режат. Даже ме пита колко ослепели баби от раждане познавам. Явно им е по-лесно да те резнат и готово. Сега нямам избор по три показателя, но както той каза, единственото положително е, че ми е запазена шийката и влагалището. Също имам малко скъсяване, но се очаква да се намести маточната стена и не ми препоръчаха серклаж.
Ще ми правят диабетно обременяване, защото при двуплодна бременност било препоръчително, дори и без показатели. В края на месеца искат пак да ме погледнат в центъра.
Виж целия пост
# 284
Момичета, усещате ли понякога болка в долните коремни мускули, като мускулна треска? Пия си магнерот 3х2 таблетки. Понякога усещам и доста напрежение ниско долу и постоянно ми се пишка. Не е всеки ден, на периоди е. Казаха ми, че плацентата ми още е по- ниско разположена и може да има натиск от матката върху пикочния мехур.
Аз съм с напрежение и болка в долната част на корема от първи триместър. Не е всеки ден, ама почне ли ме, е по цял ден. Болката е тъпа. Питала съм сто пъти, нормално било.
Моята плацента също е ниска.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия