Петокласници 2025/2026

  • 13 845
  • 397
# 390
Ние имаме христоматия от каката, ще чете от нея и ще слуша в Сторител учебника по литература.
Междувременно чете доста, не мога да се оплача. Заради това не смятам да я тормозя със задължителна литература ( пълноразмерна), колкото и да ми е странно, че са дадени произволни главо от роман, ама...
Виж целия пост
# 391
Просто няма шанс при моя, дислексията не мори, но мъчи - нищо за четене, освен няколко от книгите за Дръндьо за две години. От бебе не обича и да му се чете, направо се гневеше, дори и на кака му да четях. Само приказки за лека нощ разказвах и на куклен театър обичаше да го водя. И филми гледа веднъж годишно... Мъка е, ама каквото такова.
Виж целия пост
# 392
Кое стихотворение трябва да учат наизуст? Някой знае ли?
Виж целия пост
# 393
Кое стихотворение трябва да учат наизуст? Някой знае ли?
Хубава си моя горо- Любен Каравелов;
Отечество любезно, как хубаво си ти- Иван Вазов
Художник- Веселин Ханчев
Братчетата на Гаврош- Христо Смирненски

Поне на нас тези стихотверения искат научени наизуст..
Виж целия пост
# 394
Зависи от учителя,моят учи само “Отечество любезно,как хубаво си ти” и “Хубава си моя горо”
Виж целия пост
# 395
За матурата е добре да се знаят всички стихотворения, защото последните години има доста въпроси и по литература от поезията. На сегашната имаше едно подуславие, гласящо : Във финала на " Отечество любезно ..." е изразена увереност, че ..."
Ако детето не го знае, за да си го прехвърли наум, то трудно би се сетило.
Виж целия пост
# 396
Нямат поставена задача за лятото да учат наизуст стихотворения. Поотегчи се с "Под игото", на 86% я прочете, като междувременно изгълта една друга близо 900-странична книга 😀 Сега му връчих и разказите на Йовков, те по-леко му вървят.
Виж целия пост
# 397
Нямат стихчета наизуст. То и да ги научи до матурата я камилата,я камиларя какво ще помни.
Чете "Автобиография" на Нушич, днес се смял много на някакво наказание с пръчка щом от вратата ми го разказва. Ние сме се разбрали по 20 стр.на ден. Незнам другите как четат толкова. Но днес е мега доволен,защото играл с водни пистолети. Абе още е в режим наслада от старта на ваканцията.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия