УСАГБ "СЕЛЕНА" - гр. Пловдив - ТЕМА 27

  • 59 575
  • 1 052
# 690
Не съм пациент на д-р Ставрев, нито на д-р Шентова, но аз се разочаровах и потресох от ситуацията и случващото се, какво остава ако си разчитал на тези хора и единият от тях (Шентова), те е лъгала в лицето, че всичко е наред и е записвала раждания.
На наши приятели преди нас се роди недоносено дете 2кг и в Пълмед вдигнаха ръце и казаха, че няма какво да направят освен да се молят. В Селена НЕ харесвам д-р Нещерова, но моето момиче 1300грама в момента е близо 6 (6 месеца по-късно) и е едно здраво бебе. Освен за парите, трябва да се мисли за родилки и бебета, Хипократовата клетва не е “между другото”. Жалко.
Виж целия пост
# 691
Не съм пациент на д-р Ставрев, нито на д-р Шентова, но аз се разочаровах и потресох от ситуацията и случващото се, какво остава ако си разчитал на тези хора и единият от тях (Шентова), те е лъгала в лицето, че всичко е наред и е записвала раждания.
На наши приятели преди нас се роди недоносено дете 2кг и в Пълмед вдигнаха ръце и казаха, че няма какво да направят освен да се молят. В Селена НЕ харесвам д-р Нещерова, но моето момиче 1300грама в момента е близо 6 (6 месеца по-късно) и е едно здраво бебе. Освен за парите, трябва да се мисли за родилки и бебета, Хипократовата клетва не е “между другото”. Жалко.
Да, така правят за съжаление
Нещерова е малко студена и грубовата на моменти , но това да спасиш едно бебе колкото едно парче месо и денонощно да следиш сатурация, кислород в кръвта , кръвоизливи , мозък и всяко нещо и да изчисляваш доза сърфектант и да внимаваш как подаваш на дроба за да не изгори , а за да се оправи и да остане човек си е много много натоварващо. Тая жена е богиня в това да прави правилни терапии и хем бебето да има дроб да диша и да оцелее и този кислород така да го изчисли че да не му засегне е очите и да се стига до ретинопатия , както в Пълмед правят.
Затова дори да е груба на нас интереса ни е да си си тръгнем с живи деца
А за да стане така тая жена хиляди такива неща трагични е виждала и спасявала
И нейната душа не е от желязо вероятно……
Затова мен не ме вълнува лично как се държи с мен а с бебето и да остане живо.
В Пълмед Това няма да го намери никой
Звъняха по телефона да питат за 1460 бебе колко доза и колко мг да сложат и т н
Не знаят нищо
Да съм се молела на иконата и да казвам числата на гравобой за късмет.  Така ми викаха сестрите.
Срамота
И накрая нито икони нито числа
Бебето си гаснеше всеки час и накрая ми вика то си отива , да гасим освен апаратите да ги изключим.
Дано никой не го преживява
И дано в Селена този път да имам късмет
И всеки , който я посещава.
Виж целия пост
# 692
Bella-dona, пращам ти сила и най-добра енергия да мине всичко гладко и да прегърнеш здраво, доносено бебе Heart
Виж целия пост
# 693
На Ставрев златните времена явно отминават. Каквото и да прави не може в Пълмед да постигне това, което беше в Селена. Все пак до някъде разбирам желанието му да се премести там. Отварянето на нова клиника (ако има такива амбиции) е начинание което ще изисква доста време. И все пак доверието което му имаха доста пациенти е загубено. А дори да му имат доверие това не може да компенсира слабата неонатология на Пълмед. Да се надяваме поне, че в случаите когато има преждевременни раждания ще има здравия разум да препраща пациентките си към по-подготвени болници.
Виж целия пост
# 694
А, дали в Пълмед изобщо ще има условия за трансфери?
Виж целия пост
# 695
Д-р Д. Ставрев в личния си профил е писал, че ще продължава да работи в репродуктивната медицина. На мен ми е интересно къде ще прави ин витро процедурите? Може би Ню лайф, като д-р Минев?
Виж целия пост
# 696
При така създалата се ситуация, живот и здраве, занапред ще се ориентирам към Борислав Иванов или Чалова. Дано само не съсипят базата на Селена с тия запори и жажда за пари. Пълмед стоеше като опция при избора къде да родя първото си дете, Селена, Пълмед или Св. Георги. Но без да съм чела капка информация, интуицията ми каза Пълмед категорично НЕ.
Виж целия пост
# 697
Някой има ли информация дали има ембриолози и правят ли инвитро в момента в Селена?
Виж целия пост
# 698
Някой има ли информация дали има ембриолози и правят ли инвитро в момента в Селена?
Да, правят ин витро.
Виж целия пост
# 699
Това е безумно самата болница да не излезе със становище по едно от най-важните си направления! С толкова много жени чакащи, притеснени, със замразени ембриони, някои преди пункция и т.н.
Просто е крайно несериозно да мълчат така и да си навират главите под завивката страхливо, барем се размине бурята от недоволни пациенти.
Ужасно съчувствам на всички, на които репродуктивното лечение тече там в момента Sad
Виж целия пост
# 700
Това е безумно самата болница да не излезе със становище по едно от най-важните си направления! С толкова много жени чакащи, притеснени, със замразени ембриони, някои преди пункция и т.н.
Просто е крайно несериозно да мълчат така и да си навират главите под завивката страхливо, барем се размине бурята от недоволни пациенти.
Ужасно съчувствам на всички, на които репродуктивното лечение тече там в момента Sad

Те излизат от време на време с някоя платена статия в Трафик н*з, че всичко в болницата е ток и жици и няма никакви дефицити. Кофти е, че вече няма ФБ страница, за да дават там повече яснота. Макар, че и тяхните изявления вече не са 100 % сигурни. И там малко нещата се замитат и замазват.
Виж целия пост
# 701
Bella-donna пожелавам ти от цялото си сърце, всичко да е наред. Преминах през това, не с тежък край като твоя и съчувствам искрено. Ще се моля всичко да е наред и да приключи с щастлив край.
Не съм се пречупила за второ, не знам дали бих, но ще се водя проблемна бременност и бих се насочила към д-р Чалова или д-р Тачева. Д-р Константова е прекрасна, но след раждане от днес за утре, просто бих проследила нещата по-детайлно и ще гледам всичко под лупа.
Виж целия пост
# 702
Видях пост в събота, че Амалиеви продължават да си израждат в Селена.
Виж целия пост
# 703
Здравейте на всички. Не искам да създавам спорове или напрежение, но бих искала да споделя нещо от личния си опит и се надявам да бъда разбрана правилно.
   1.   Много е важно да се напаснете с лекаря. Аз бях при един доктор, който впоследствие замина да работи в София. При него, въпреки че има много доволни пациенти, при мен нямаше успех. Още преди да се премести реших да сменя лекаря и отидох при д-р Ставрев. Въпреки ситуацията ми – силно намален яйчников резерв и проблеми при съпруга ми – за сравнително кратко време стигнахме до пункция, което при предишния лекар изобщо не се случи. За съжаление качеството на яйцеклетките при мен беше по-ниско.
   2.   Д-р Ставрев не ми е назначавал излишни изследвания, но настоя да направя снимка на тръбите и каза, че не прави трансфер без нея. Предишният лекар дори беше казал, че няма нужда да я правя. Според мен всички знаем колко важно е състоянието на тръбите за успешното забременяване.
   3.   При него ми беше открита уреаплазма, която излекувахме успешно (проверено в друга лаборатория) само с един курс антибиотик. Освен това установихме, че имам завишени NK клетки.

С цялото ми уважение към всички – ще го кажа така: колкото и да се говори негативно за Пълмед, Селена също не е безупречна. Не мисля, че има болница в България, в която всичко и всички лекари да са на 100% ниво.

Освен това, предвид скандала и създалата се ситуация, съм убедена, че адвокатите ги съветват да не отговарят на много въпроси и да не коментират или говорят лошо за Селена.

Относно “недоверието и разочарованието” от това, че докторът е изчезнал, ще кажа, че не винаги нещата зависят от нас самите в дадена ситуация. Не вземам страна, а избирам лекаря, който подхожда спрямо мен и моето положение, с цел да видя двете чертички. Аз лично бих отишла отново при д-р Ставрев. Ако стигна до успех и положителен резултат, винаги мога да избера къде да родя и при кой доктор, ако не желая това да бъде в Пълмед или дори в Пловдив.

Също така е ясно, че всеки ще каже къде и при кого е постигнал успех и ще оплюе всичко друго, но не мисля, че трябва чак такива нападки към някого или нещо. Много е важно да уточним, че “светилата” ни в България започнаха да подбират пациентките си, за да си поддържат високия процент на успеваемост. Аз и мъжът ми сме доста млади и имаме такива проблеми. Не искам да навлизам дълбоко в темата за донорството, защото вече няма клиника в България, която да не набляга на него, и то повече от всичко останало (всичко е за пари, разбира се).

До момента баба ми е лежала там, а на съпруга ми няколко пъти му се е налагало да ходи до спешния кабинет и не сме имали оплаквания. Разбира се, отделенията са различни и опитът на всеки може да е различен.
Виж целия пост
# 704
Много правилно казано никога не знам какво му е на отсрещния човек.Със сигурност и на д-р Ставрев не му е лесно предвид че е дал толкова много в Селена.Дано това местене в Пълмед е само временно докато се реши какво ще става със Селена.
Здравейте на всички. Не искам да създавам спорове или напрежение, но бих искала да споделя нещо от личния си опит и се надявам да бъда разбрана правилно.
   1.   Много е важно да се напаснете с лекаря. Аз бях при един доктор, който впоследствие замина да работи в София. При него, въпреки че има много доволни пациенти, при мен нямаше успех. Още преди да се премести реших да сменя лекаря и отидох при д-р Ставрев. Въпреки ситуацията ми – силно намален яйчников резерв и проблеми при съпруга ми – за сравнително кратко време стигнахме до пункция, което при предишния лекар изобщо не се случи. За съжаление качеството на яйцеклетките при мен беше по-ниско.
   2.   Д-р Ставрев не ми е назначавал излишни изследвания, но настоя да направя снимка на тръбите и каза, че не прави трансфер без нея. Предишният лекар дори беше казал, че няма нужда да я правя. Според мен всички знаем колко важно е състоянието на тръбите за успешното забременяване.
   3.   При него ми беше открита уреаплазма, която излекувахме успешно (проверено в друга лаборатория) само с един курс антибиотик. Освен това установихме, че имам завишени NK клетки.

С цялото ми уважение към всички – ще го кажа така: колкото и да се говори негативно за Пълмед, Селена също не е безупречна. Не мисля, че има болница в България, в която всичко и всички лекари да са на 100% ниво.

Освен това, предвид скандала и създалата се ситуация, съм убедена, че адвокатите ги съветват да не отговарят на много въпроси и да не коментират или говорят лошо за Селена.

Относно “недоверието и разочарованието” от това, че докторът е изчезнал, ще кажа, че не винаги нещата зависят от нас самите в дадена ситуация. Не вземам страна, а избирам лекаря, който подхожда спрямо мен и моето положение, с цел да видя двете чертички. Аз лично бих отишла отново при д-р Ставрев. Ако стигна до успех и положителен резултат, винаги мога да избера къде да родя и при кой доктор, ако не желая това да бъде в Пълмед или дори в Пловдив.

До момента баба ми е лежала там, а на съпруга ми няколко пъти му се е налагало да ходи до спешния кабинет и не сме имали оплаквания. Разбира се, отделенията са различни и опитът на всеки може да е различен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия