Декупаж (салфетна техника)-2 част

  • 71 225
  • 487
# 420
Радина,кутиите са от тези металните с маслените бисквити.Сещаш ли се?Мисля,че ги има във всеки дом.Но първо ги боядисах бели ,и тогава лепих салфетките. Grinning
Виж целия пост
# 421
Аууу страхотни красоти момичета чак ви завиждам,защото аз все още нямям време да седна да работя.Риа дъното на табличката релефна ли е или на мен така ми изглежда,нещо специално използвала ли си
Виж целия пост
# 422
Момичета, темата ми е ужасно интересна, но не мога да изчета всичко за да разбера каква е технологията на изработка. Ще може ли някой да напише съвсем просто с 1,2,3 какви са процесите на изработка  ?
май не ви се занимава  Tired
Виж целия пост
# 423
Горгона Медуза можеш да започнеш с най лесното:
1-Избираш си какво ще правиш с декупаж.
2-Харесваш си салфетка с мотиви,които ти харесват.
3-Купуваш си лепило С 200
4-Отлепяш най-горния слой на салфетката.
5-Нанасяш лепило с четчица върху повърхността на кутията да речем и притискаш внимателно салфетката върху лепилото.Внимаваш да няма гънки,но това ще го усвоиш с времето.Върху залапената салфетка,или мотив от нея ,минаваш леко и притискаш с друга,суха четка.Работи леко и нежно,защото напоена с лепило салфетката се размазва и къса много лесно.След като леко изсъхне минаваш и отгоре със С 200.След няколко часа,когато лепилото напълно изсъхне,го лакираш с безцветен лак.
Това е основата.Разбира се,има си специални лепила,четки,ефекти и декупажни хартии за тази техника,но за начало можеш да пробваш и по този начин.По-късно можеш да си купиш и тях,стига да искаш.
Дано ти помогне обяснението ми.Ако има нещо неясно-питай. Grinning
Виж целия пост
# 424
Уна златна си  Hug
утре ще се пробвам в/у една саксия и каквото стане - стане
Виж целия пост
# 425
Значи Горгона :1 нанасяш по-светла боя/за основа-2пъти/върху желания предмет;2 изрязваш желаните фигурки от най-горния слой на салфетка и ги залепяш ;3по желание допълнително може да украсиш с глитерен или стъклен контур;4накрая фиксираш с лак-акрилен или синтетичен.Вместо салфетка може да използваш декупажна хартия или принтирана картинка.Общо взето е това.Дано съм била полезна Heart Eyes
Виж целия пост
# 426
Уна е обяснила мн.по-добре от мен
Виж целия пост
# 427
Значи Горгона :1 нанасяш по-светла боя/за основа-2пъти/върху желания предмет;2 изрязваш желаните фигурки от най-горния слой на салфетка и ги залепяш ;3по желание допълнително може да украсиш с глитерен или стъклен контур;4накрая фиксираш с лак-акрилен или синтетичен.Вместо салфетка може да използваш декупажна хартия или принтирана картинка.Общо взето е това.Дано съм била полезна Heart Eyes

Да се включа и аз: на каква хартия се принти картинка? А с декупажна хартия от къде се снабдявате и има ли достатъчно избор?
Виж целия пост
# 428
Декупажна хартия има в магазин Слънчоглед.
Виж целия пост
# 429
обикновена принтерна,но не гланцирана
Виж целия пост
# 430
Здравейте моя муза нещо беше позаспала но като гледам вашите красоти взе че се размърда, обещавам скоро да покажа и документално.
Мираж имаш ли възможност по някакъв начин да качиш снимки на новите материали с които разполагаш и някакво обяснение кое за какво е, защото в интерес на истината така като ги изброяваш нищо не ми говорят /нали съм си лаик/ а ми се иска да организирам едно идване /мое или нечие друго/ до Варна да си купя нещо. Не смятам че това ще се счете за реклама, по скоро за взаимопомощ  Whistling
И аз се присъединявам към молбата- Радина да сподели за тези прекрасни чинии, как стават?
Виж целия пост
# 431

Мираж, имаш ли възможност по някакъв начин да качиш снимки на новите материали, с които разполагаш и някакво обяснение кое за какво е, защото в интерес на истината така като ги изброяваш нищо не ми говорят /нали съм си лаик/

Присъединявам се към молбата на Мадлена.
... а ми се иска да организирам едно идване /мое или нечие друго/ до Варна да си купя нещо.

На дявам се, че ще можем да се възползваме ако все пак някой отиде Rolling Eyes

И аз се присъединявам към молбата- Радина да сподели за тези прекрасни чинии, как стават?
И аз се присъединявам към тази молба.Радина, бързо казвай как направи тези чинии!А-а- ма- ха!!
Виж целия пост
# 432
Капрари разбира се  Hug, ще информирам с време ако ще се ходи
Само чакаме Мираж и  newsm01
Виж целия пост
# 433
Развам се че и на вас са харесали чинийките ми, ето обяснението:
1. кракел
2. червен акрил, с малко черен накапан отгоре, но да не се смесят и като се нанася да се виждат и черните линии.
3.След като изсъхне се запълват със златен акрил пукнатините и понеже някои пак напукват се повтаря докато се получи гладък златен слой.
4. След като изсъхне се лакира
Е това е - действайте Hug
Виж целия пост
# 434
С риск да стана досадна, моля да ми дадете идея, че аз не се сещам нещо Tired
Така- искам да направя с трансферния лак една страхотна черно бяла снимка от съвсем скорошната сватба на моя близка, на тази снимка фотографа ги е издебнал как се червисват двете с кумата, обяснявам за да добиете представа, че въпроса ми е - дайте идея върху КАКВО да го направя този трансфер, че още не съм направила сефтето на лепилото от Мираж, и сигурно разбирате че е за подарък на същата тази булка  hahaha
Радина отдолу на чинията мажеш всичко това или не ....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия