Декупаж (салфетна техника)-2 част

  • 71 225
  • 487
# 60
Момичета, тук има много картинки за разпечатване и списания, които могат да се свалят
http://www.cross-stitch-club.ru/forum/lofiversion/index.php/t10409.html
Виж целия пост
# 61
Имам въпрос към тези които правят кошнички от вестници /съжалявам ако не е тук мястото и разводнявам темата/, снощи пробвах ама нещо не се получава, стават ми едни грозни чупки като се прегъне тръбичката, и изобщо плетенето е едно такова рехаво и нестабилно  newsm78, лепите ли ги долния ред за горния с нещо, и може ли предварително да се залепят тръбичките една за друга да се направи нещо като въже и след това да се плете. А и още един въпрос - как придаване исканата форма аз пробвах да плета около една купа но нещо не успях. А това което видях като линк са страхотни неща и изглежда толкова лесно .....
Аз пък снощи пробвах лепената купичка.Навих ленти от рекламни брошури(по-пъстри ми се видяха).Също не можах да ги пречупя добре.Проблема е в навиването.Може би трябва да е по-рехаво - тогава се пречупват по-добре.
Виж целия пост
# 62
РАДИНА наистина страхотни неща, аз много искам да си купя такава табла /първата в сайта/ но не мога да намеря чиста без шарки, някой може ли да ми даде идея от къде да си намеря? Мерси предварително.
Виж целия пост
# 63
Най-накрая да пусна и мое творение  Mr. Green http://images16.snimka.bg/002619386-big.jpg
Виж целия пост
# 64
Хей, момичета вашите произведения са все по-страхотни и по-страхотни. Wel, столчето е супер! Аз направих още някои неща -
имах една лампа с развален абажур и я понамацах малко. Салфетките малко се набръчках, ама и така си я харесвам. И за да не е само тя с този мотив й направих малко компания - купичка и плочка за закачане на стената.





Виж целия пост
# 65
по3дравления 3а всички   bouquet  bouquet  bouquet, страхотни неща Peace

и а3 се включвам плахо в темата....направих една настолна лампа, но фотото даде фира.....след ден-два ще пусна снимка, щом си купим ново....

Виж целия пост
# 66
wel стола е чудесен.
aniradulova много хубав комплект, но все пак слънчогледите не трябваше ли да ги сложиш в долния ъгъл на лампата. Сега някакси висят неестествено.
Виж целия пост
# 67
Кутиите от АМ



Вече май трябва да спра да клепам с това Ц200 и да си потърся декупажен лак. На места останаха бели петна от лепилото.
Виж целия пост
# 68
aniradulova слънчогледената колекция е супер и много хубаво си я направила.  Heart Eyes
 Но и на мен малко неестествено ми стоят слънчогледите надолу с главата  newsm78
Ати кутийте са супер. Аз май също ще си направя "комплект" от бурканчета за кафе, че ние не пием АМ.
А капачките неможе ли също да се облепят?
Виж целия пост
# 69
Ати браво. Откъде ги намирате тези красиви мотиви?
Виж целия пост
# 70
Момичета, тия дни имам намерение да сътворя първия си декупаж. ще лепя една салфетка върху табличка за сервиране. Мотивът е голям, цяла страна от салфетка.
Как да го залепя така, че да не се набръчка или скъса? Предполагам, че С200 трябва първо да го поразредя с вода. После цялата площ ли да намацам или само частично. Да залепя там салфетката, после да намацам съседните участъци, да залепя и там и т.н.? Ако намажа всичко наведнъж, ще стане ли хубаво прилепването?
Първо със суха четка ли приглаждате? Като изкарате въздуха и изсъхне, после ли се намазва отгоре за запечатване?

Ати, като гледам, май ти си лепила такива големи мотиви. Как стана така идеално?
Виж целия пост
# 71
Steisi, още не съм пробвала да лепя цяла салфетка. Моите мотиви ги лепих точно така, както си описала. Намазвах малък участък, залепям там и минавам отгоре. След това намазвам отново съседен участък и залепям така постепенно целия мотив. Отгоре мажех веднага, не знам дали е правилно. Дано и опитните се включат.
Защо не си вземеш водоустойчив декупажен лак. Ако табличката се ползва по предназначение, сигурно ще се цапа. С Ц200 при първото намокряне декупажът ще се развали.
Виж целия пост
# 72
Ати, благодаря за ценния съвет! Тъкмо се чудех как да я предпазя от разваляне.
Виж целия пост
# 73
Когато мажа с Ц200 или универсално декупажно лепило мажа направо отгоре върху салфетката отвътре навън-на малки участъци и постепенно
дано сте разбарали какво искам да кажа
Виж целия пост
# 74
Това, както аз го разбирам, означава, че не мажеш мястото, на което ще залепяш салфетката, а направо самата салфетка отгоре.
Правилно ли съм те разбрала?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия