🤰Февруарски снежинки 2026 - Тема 2 🍀🌸

  • 30 208
  • 845
# 525
Аз се включвам по темата със спането. Също заспивам рано - след 21ч, към 21:30 рядко. Съответно и ходенето до тоалетна е между 2 и 4 пъти нощем. Има моменти се будя в 2... В 4.. днес в 5 и няма заспиване. Всяко завъртане започва да тежи, придържам корема, не ми е удобно, пия Магнерот 2х1, но усещам тежест в прасците. А вече на съмване си имам и хубави тазобедрени болки. Слагам възглавница под корема, между краката, то като след 30-40 Мин се завъртя не мога да се донаместя... Така ще е... Леко започва на моменти и кръста да ме боли, да видим как ще е занапред.
Вие мислите ли да си поставяте ваксина против коклюш между 27 и 34 седмица ли да беше...? 🤔
Виж целия пост
# 526
Това будене в 2-3-4 е ужасно. Все едно денят е два пъти по-дълъг. Тази нощ в 2.30 ч. отворих очи и реших, че няма да стане тая работа, взех 3 мента,глог и валериан (АГ-то каза, че може) и се събудих към 7 вече мнпо-добре.
Няма да слагам ваксина сега. С АГ-то изобщо не сме го обсъждали.

MS, това може да е натрупване на газове. Понякога болката е доста силна. И гроздето, и ядките образуват много.
Виж целия пост
# 527
И моите проблеми със съня си останаха. Събуждам се в 4 и до 7ч. будувам, понеже почнах да работя от вкъщи си доспивам до към 9.30-10. Знам, че прогестерона ми разбърка циркадния ритъм, но се чудя дали ще се нормализира това в бъдеще.
 Моят бебко вече е около 1 кг, доста активен и реагира на шум, звуци. Вече е голям и на ФМ като и АГ потвърдиха, че има къси краченца. Физиологично са в норма, не  отклонение, а по-скоро генетична особеност. Първоначално се бях притеснила, понеже за момче не е много приятно. Но да ни е жив и здрав!
Относно покупките, започнахме да трупаме по-малко. Количката и столчето са на maxi cosi, много съм доволна. Козметика и дрешки съм си купила вече. Остана креватчето, много харесах тези на Bellamy и Snuz във Вис виталис. Комплект за изписване от 10 части няма да купувам, а нещо по-семпло памучно с одеялце. Търся спално бельо и оставям удивена от цените и това което се предлага. Аз искам чист памук/муселин, а големите магазини ми излизат с предложения на бельо с щампи и некачествени продукти на безбожни цени.
Чаках черния петък, а то се оказа че почти няма такъв за бебешки неща.
Виж целия пост
# 528
Да ви питам вас, че не искам да чета из chatGPT (понеделник съм на консултация и ОТНОВО ще питам АГ): след като забременяхте, като ви налегнаха хормоните и наедряха гърдите имахте ли промяна, смисъл все едно бучици на някой от каналите в гърдата? Не знам дали го обясних добре. На една от първите консултации казах на АГ, че на едната гърда усещам (преди 1 год бях направила мастопатия - запушване на каналите от хормоните за стимулация за ин витро} и пак така усещах на едната гърда.. тя ми вика нормално е, даже е добре, означавало че вс се развива добре. Само че аз си мисля, че не ме разбра точно. Попринцип не ме боли, не ми създава дискомфорт, на моменти според мен отново от хормоните, но все се чудя ок ли е или пак да взема да й кажа).
Виж целия пост
# 529
Аз лично не мога да кажа дали е нормално, но нямс лошо да направиш консултация с мамолог. Аз ходих преди седмица, защото ми беше включен в пакета за ЖК.
Виж целия пост
# 530
Това в коя седмица го има включено, изследването в кой месец си ? Мисля че и СГ може да каже, или да прекрати на ехография, не знам защо предишния път не ме отрази по темата... Но ти реално си плащаш този пакет ЖК, а не по здравна каса който е, нали?
Аз лично не мога да кажа дали е нормално, но нямс лошо да направиш консултация с мамолог. Аз ходих преди седмица, защото ми беше включен в пакета за ЖК.
Виж целия пост
# 531
Следя се в болница Надежда, не ходя никъде по ЗК. Прегледа направих в 22г.с. Обясниха ми, че е възможно да има изменения по време на бременност, но аз винаги бих се застраховала с един преглед. Контрилно ми казаха да отида след раждането, 2-3 след като е спряло кърменето.

Това в коя седмица го има включено, изследването в кой месец си ? Мисля че и СГ може да каже, или да прекрати на ехография, не знам защо предишния път не ме отрази по темата... Но ти реално си плащаш този пакет ЖК, а не по здравна каса който е, нали?
Аз лично не мога да кажа дали е нормално, но нямс лошо да направиш консултация с мамолог. Аз ходих преди седмица, защото ми беше включен в пакета за ЖК.
Виж целия пост
# 532
Аз издъних ОГТТ-то като иобщо не успях да изляза от нас. Като в реклама на Уринал и аз не можех да изляза от тоалетната и се паникьосах страшно, защото имам 30 минути ходене пеша, 3 часа седене и още 30 минути пеша.... а аз едва издържах 10 минути на крак в нас, коремът веднага се стегна и мачът беше свирен. Хванаха ме хормоните и цялоо нещо ми изглеждаше като края на света и че аз съм най-некадърната майка.
Но имам зъбобол, някаква пъпка, която се появи поради падналата имунна система и недоспиване.

Поне вече с ръка на сърцето мога да кажа, че сме купили почти всичко голямо - останаха бебешката количка и аксесоарите, камерата и раздни дребни неща от козметиката. В Попи-то видях, че сме купили около 70 неща и това са само официалните.
Виж целия пост
# 533
А аз отворих вис Виталис,Хиполенд и Комсед с надеждата да купя нещо на черен петък и избрах 2 биберона, шише, еднократни пелени за преобуване и май др не и затворих сайтовете и толкова... Срамота нищо да не мога да си харесам 😆
Аз издъних ОГТТ-то като иобщо не успях да изляза от нас. Като в реклама на Уринал и аз не можех да изляза от тоалетната и се паникьосах страшно, защото имам 30 минути ходене пеша, 3 часа седене и още 30 минути пеша.... а аз едва издържах 10 минути на крак в нас, коремът веднага се стегна и мачът беше свирен. Хванаха ме хормоните и цялоо нещо ми изглеждаше като края на света и че аз съм най-некадърната майка.
Но имам зъбобол, някаква пъпка, която се появи поради падналата имунна система и недоспиване.

Поне вече с ръка на сърцето мога да кажа, че сме купили почти всичко голямо - останаха бебешката количка и аксесоарите, камерата и раздни дребни неща от козметиката. В Попи-то видях, че сме купили около 70 неща и това са само официалните.
Виж целия пост
# 534
И при мен беше така, но реално и от там нямах какво да взема много.  От Рая взех бамбуково одеало и противонамокрящи протектор за коша за новородено (само там намерих). От Хипо четки за почистване, държач за биберон и една плюшена патка за прегръщане. За повечето неща ошушках Озон, там чакам 4 поръчки, цял керван ще се вие пред нас.
Виж целия пост
# 535
Сдобих се със столче за кола от Хиполенд преди малко, някакви протектори за легло и количка, патета за банята 😁 и уред за затопляне, който много ми препоръчаха. Тъй като няма да кърмя, взех и кутийки за дози сухо мляко. Сега се сещам, че не видях чувалчета за количката, но ако харесам, ще е онлайн.
Така ми остана само количката и съм готова

Момичета, имате ли сили? Два дни съм все едно някой ме е пребил. Утре ще имам гости (казах последно женско парти вкъщи) и трябва да пазачистя, изобщо не мога да стана да се захвана. Каква е тази ужасна умора не знам. Трябва някакви витамини да взема, нещо да ме вдигне, едва ходя просто.
Виж целия пост
# 536
Ще хвърля поглед и на озон, но като знам, че ще ми дадът някакви неща и нищо не си харесах.. чак ме е яд
Е, ще спя спокойно... Купих си някакви неща от Озон. Доволна съм, че похарчих най-после някой лев и аз за бебчо 🥰
  
И при мен беше така, но реално и от там нямах какво да взема много.  От Рая взех бамбуково одеало и противонамокрящи протектор за коша за новородено (само там намерих). От Хипо четки за почистване, държач за биберон и една плюшена патка за прегръщане. За повечето неща ошушках Озон, там чакам 4 поръчки, цял керван ще се вие пред нас.
Виж целия пост
# 537
Момичета, не знам дали има повод да се притеснявам, но от 2 дни бебчо не е толкова активен, по принцип постоянно се движи и ме рита и през деня и през нощта, но тези 2 дни едвам едвам усещам по някое движение, много някак си лекичко и много по-рядко. В четвъртък съм на преглед чак, но има ли повод за притеснение?
Виж целия пост
# 538
Не знам какво да те посъветвам, може би изчакай и днес... Мисля че имат такива моменти на затишие, но и аз все следя дали го усещам, друго си е да се усеща постоянно .
Момичета, не знам дали има повод да се притеснявам, но от 2 дни бебчо не е толкова активен, по принцип постоянно се движи и ме рита и през деня и през нощта, но тези 2 дни едвам едвам усещам по някое движение, много някак си лекичко и много по-рядко. В четвъртък съм на преглед чак, но има ли повод за притеснение?
Виж целия пост
# 539
Момичета, не знам дали има повод да се притеснявам, но от 2 дни бебчо не е толкова активен, по принцип постоянно се движи и ме рита и през деня и през нощта, но тези 2 дни едвам едвам усещам по някое движение, много някак си лекичко и много по-рядко. В четвъртък съм на преглед чак, но има ли повод за притеснение?
И при мен има затишие от 2 дни....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия