Медицински университет - Тема 5

  • 51 944
  • 778
# 735
Добър ден! Може ли мнение за Стефан Петров - представя се за един от авторите на задачите по химия за МУ-София,  проверяващ и преподавател по химия в МУ-София. Предлага уроци по химия. Подготвя кандидат студенти за всички Медицински университети в България. Предлага подробни решения на всички задачи по химия, отговорите на тестовете и отворените въпроси за МУ-Варна и за МУ-София (според него така както трябва да се напишат на изпита). Има ли някой, който да е посещавал уроци при него или да е закупил решенията на задачите?
Виж целия пост
# 736
Прегледах набързо доклада на агенцията относно факултета на СУ. Не знам дали ще го качат някъде. Колежка ми го показа.
Много е зле положението. Ако замажат нещата, ще има прием.
Виж целия пост
# 737
Прегледах набързо доклада на агенцията относно факултета на СУ. Не знам дали ще го качат някъде. Колежка ми го показа.
Много е зле положението. Ако замажат нещата, ще има прием.

Споделете, моля.
Близко дете е първа година, платено обучение. Според майка й са само спекулации, според това, което четох последно във в. Капитал положението във връзка с качеството на обучение е повече от трагично. Единствено това намерих като информация, по-детайлна.
Виж целия пост
# 738
Аз се чудех две неща - поради каква причина в МУ платеното е два пъти по-скъпо от СУ (от 5 на 10 хил). И второ - примерно миналата година в МУ последният приет е около 29 бал (платено). Това какво означава - че не са намерили някой мераклия с по-нисък бал , или просто е имало фиксирана бройка, да речем 25 човека, и доста хора с бал 26-27 не са класирани.
Виж целия пост
# 739
Не е пред мен и не мога да цитирам, но от сорта на това, че голяма част от служителите не са назначени към факултета, а са на граждански договори. Нали изискването е факултета да е основен работодател. Също катедрите да кажем минимален брой 4 хабилитирани (доц, проф) , 3 нехабилирани (асистент), а те имат само един хабилитиран и 1-2 асистента. Също че по някои дисциплини преподавателите нямат такава квалификация - напр фармакология се води от химик, а не от лекар клиничен фармаколог.
Виж целия пост
# 740
Аз се чудех две неща - поради каква причина в МУ платеното е два пъти по-скъпо от СУ (от 5 на 10 хил). И второ - примерно миналата година в МУ последният приет е около 29 бал (платено). Това какво означава - че не са намерили някой мераклия с по-нисък бал , или просто е имало фиксирана бройка, да речем 25 човека, и доста хора с бал 26-27 не са класирани.
Е, разбира се, че има фиксирана бройка за прием. Платено се приемат 50 човека.
Виж целия пост
# 741
Някой правил ли е съпоставка на форматите, имам в предвид готвя се за МУ Сф, но искам да имам Б вариант в случай на издънка. София към кое се "припокрива"? Четох че Ст.Загора "върви" заедно с Плевен, а Пловдив с Варна, СУ е напълно различен. В този ред май Сф не става с Б вариант Пловдив, доста различен тип са, или бъркам?
Виж целия пост
# 742
Ми, аз казах по-горе, че подготовката за МУ София е достатъчна и за другите МУ, с изключение на СУ и Пловдив. Дъщеря ми се готви само за МУ София. За резервен вариант кандидатства, и в Ст. Загора на редовните изпити и я приеха. Приемат ги и в Плевен, и във Варна.
Виж целия пост
# 743
Здравейте! Дъщеря ми изкара доста високи резултати в МУ София и още на предварителните изпити влиза Дентална медицина. В началото на юни има рожден ден и искам да ѝ подаря бяла престилка. Ще ѝ трябва ли през първата година стетоскоп, евентуално да ѝ подаря?
Виж целия пост
# 744
Близко дете се готвеше миналата година за МУ Варна, приеха я и в МУ София и в МУ Плевен. За София нямаше никакви очаквания преди изпитите, даже трудно се нави да се яви. Доколкото помня биологията я притесняваше там.
Виж целия пост
# 745
Не мислех че за дентална медицина им е нужен стетоскоп
Виж целия пост
# 746
Здравейте! Дъщеря ми изкара доста високи резултати в МУ София и още на предварителните изпити влиза Дентална медицина. В началото на юни има рожден ден и искам да ѝ подаря бяла престилка. Ще ѝ трябва ли през първата година стетоскоп, евентуално да ѝ подаря?
За дентална не трябва стетоскоп.
Виж целия пост
# 747
Прегледах набързо доклада на агенцията относно факултета на СУ. Не знам дали ще го качат някъде. Колежка ми го показа.
Много е зле положението. Ако замажат нещата, ще има прием.
Провеждат изпити, вкл и днес Simple Smile
Какво ще стане с всички приети в СУ ако наистина закрият факултета … хоп в МУ ли ?
Виж целия пост
# 748
Здравейте! Дъщеря ми изкара доста високи резултати в МУ София и още на предварителните изпити влиза Дентална медицина. В началото на юни има рожден ден и искам да ѝ подаря бяла престилка. Ще ѝ трябва ли през първата година стетоскоп, евентуално да ѝ подаря?

Стетоскоп на този етап е излишен, но престилка трябва на всички. Изискват ги за упражненията по анатомия и останалите предмети.
Виж целия пост
# 749
Здравейте, може ли да помоля/за да сравня/ някой тук или на лично съобщение да ми напишете точно по кои учебници /година на издаване се готвеха тази година вашите деца по Биология за Медицина/Дентална Медицина за МУ София- знам, че ги пише в сборника, не сме го купували и ми се иска от първо лице, някой да ги покаже...Благодаря предварително.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия