Медицински университет - Тема 5

  • 51 928
  • 778
# 750
Здравейте! Дъщеря ми изкара доста високи резултати в МУ София и още на предварителните изпити влиза Дентална медицина. В началото на юни има рожден ден и искам да ѝ подаря бяла престилка. Ще ѝ трябва ли през първата година стетоскоп, евентуално да ѝ подаря?

Стетоскоп на този етап е излишен, но престилка трябва на всички. Изискват ги за упражненията по анатомия и останалите предмети.

А хубава престилка откъде да поръчам? С дълъг ръкав ли да е? Бяла ли да е?
Виж целия пост
# 751
Ми, аз казах по-горе, че подготовката за МУ София е достатъчна и за другите МУ, с изключение на СУ и Пловдив. Дъщеря ми се готви само за МУ София. За резервен вариант кандидатства, и в Ст. Загора на редовните изпити и я приеха. Приемат ги и в Плевен, и във Варна.
И за Пловдив става, моята я приеха и там само с подготовка за МУ-София.

При СУ форматът е по-различен, но и там може да се класират, ценят се знания, а не формат и е напълно решим изпита с курсове от МУ София.
Виж целия пост
# 752
Бяла, разбира се! Престилки и изобщо работни дрехи не купувам онлайн, само с мерене. Гъзарийка - Cherokee, с дупки отстрани, да си бърка в джобовете на гащите без да се налага да я вдига Laughing . Удобно е.
Кога ще изкарат резултатите от химията на СУ?
Виж целия пост
# 753
Здравейте! Дъщеря ми изкара доста високи резултати в МУ София и още на предварителните изпити влиза Дентална медицина. В началото на юни има рожден ден и искам да ѝ подаря бяла престилка. Ще ѝ трябва ли през първата година стетоскоп, евентуално да ѝ подаря?

Стетоскоп на този етап е излишен, но престилка трябва на всички. Изискват ги за упражненията по анатомия и останалите предмети.

А хубава престилка откъде да поръчам? С дълъг ръкав ли да е? Бяла ли да е?

Нашата е с дълъг ръкав, все пак работят с препарати и е желателно да са покрити изцяло. Личният ми съвет е да се абстрахирате от чистия памук - тежък и се мачка много. Децата ги тъпчат в раниците и стават на хармоника. Няма нужда и да тежи допълнително наред с учебници и материали. Всички медицински облекла се третират с специални покрития, за да не задържат мръсотията и да се почистват по-лесно. На синът ми е от изкуствена материя, лека, пере се лесно и съхне бързо, бяла на цвят. Минете през специализиран магазин за такива облекла. Обикновено покрай  университетите и покрай болниците имат. Пипнете материя, сложете различни кройки и си изберете. Нашата е купувана от Бултекс.
Виж целия пост
# 754
Ми, аз казах по-горе, че подготовката за МУ София е достатъчна и за другите МУ, с изключение на СУ и Пловдив. Дъщеря ми се готви само за МУ София. За резервен вариант кандидатства, и в Ст. Загора на редовните изпити и я приеха. Приемат ги и в Плевен, и във Варна.
И за Пловдив става, моята я приеха и там само с подготовка за МУ-София.

При СУ форматът е по-различен, но и там може да се класират, ценят се знания, а не формат и е напълно решим изпита с курсове от МУ София.
За Пловдив нямам лични наблюдения, от познати знам, че е по.различно там. В СУ не само форматът е различен. По химия дъщеря ми каза, че е имало неща, които за първи път ги вижда. Joy Имаше ДА, но ниска оценка. С биологията нямаше проблем.
Виж целия пост
# 755
Да, моята каза точно същото за химията- че имало неща , които дори не е чувала.
Ние ходихме и в Стара Загора и в СУ вчера. Сега чакаме резултатите. И на двете места каза, че е знаела въпростите, друг е въпроса какво е писала... В Стара Загора не й е стигнало времето и за двата изпита.
Виж целия пост
# 756
В Тему има престилки за 3 евро, 5, 10. Различни.
Това за материята го потвърждавам. Като станат лекари - памук, сега за университета изкуствените са по-удобни за упражненията. Там където се работи с реактиви и се влиза при пациенти е препоръчително да е с дълъг ръкав. Когато е семинарни упражение и седят в стаята може и от туниките с къс ръкав.
Виж целия пост
# 757
че на упражнения без болни и без лаборатория може и по дънки! Туники по хирургиите
Виж целия пост
# 758
Сещам се миналата година, по радиото една професорка (или доцентка), коментираше , че не е имало кандидати момчета и приели 40 момичета и 14 момчета, държавна поръчка?! Това за Стара Загора.
Виж целия пост
# 759
Излязоха резултатите от Варна за биологията. Пак има 4 девойката. Не може да мръдне нагоре и това е...
Виж целия пост
# 760
Да, сега видях и аз-5.16 момче. Каза-ще имам 5.20, позна. Да попитам-ако на химията има 5.60-5.70 /на толкова се оценява/, сигурен ли е според вас или да се явява на редовен? Такива оценки стигат ли на момчетата?
Виж целия пост
# 761
Да, сега видях и аз-5.16 момче. Каза-ще имам 5.20, позна. Да попитам-ако на химията има 5.60-5.70 /на толкова се оценява/, сигурен ли е според вас или да се явява на редовен? Такива оценки стигат ли на момчетата?
Да, напълно достатъчни са за момче, не само за Варна, в София също с такива оценки момчета влизат спокойно.
Виж целия пост
# 762
Здравейте, може ли да ме информирате къде да се ориентирам за МУ София и СУ, прием "под условие"? Как става кандидатстването, аз ли избирам болницата, с която да сключа договор?
Виж целия пост
# 763
В МУ София няма прием под условие, поне досега не е имало. Къде и колко бройки ще има "под условие" ще стане ясно от РМС-то за утвърждаване броя на приeманите студенти за тази година, което обикновено излиза юни. Болниците, с които се сключва договор, не се избират свободно, а от списък, който се приема от Министерски съвет.
Виж целия пост
# 764
Sanaka, благодаря!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия