Разпитване за професии и тн от персонала в ДГ

  • 5 001
  • 76
# 15
Аз имам приятел автомонтьор, който казва, че е счетоводител. Това е завършил. Като не иска лепки или иска да избегне досадни разговори за коли.

В случая не разбирам защо така отговаряте на съфорумката, явно много сакрална професия имате. Но пак ще кажа, че не е въпроса какво работите, а как го представите и умението да казвате “не”. Живеете с мисълта, че ако не правите безплатни услуги, ще ви нарочат детето.

Аз съм в ИТ сектора и ми е писнало да мислят, че седя вкъщи и пари валят. Нито съм дивелъпър, нито изкарвам някакви милиони, а и да бях, това са пари, изкарани с труд. Ако кажа, че съм в ит сектора и ми е ясно незапознатите какво мислят. Понякога казвам просто Аканут мениджър (което е истината), ама това може да е продажби, може да е и друго. И с още 2-3 объркващи изречения отгоре, отгоре темата се размива (ако аз желая това).
Виж целия пост
# 16
И аз тука- любопитна Laughing
Каква пък ще е таз професия, дето всички лелки в градината , я налазват за услуги Thinking

Ау, не питайте. Голяма мистерия е. 😂
Виж целия пост
# 17
Аз имам приятел автомонтьор, който казва, че е счетоводител. Това е завършил. Като не иска лепки или иска да избегне досадни разговори за коли.


аа, много сте разглезени в Бг Smile
Кога ще ви задължат да правите ГДДекларация? - да видиш приятелят, как ще спре, да се представя за счетоводител Sweat Smile

MissBabyJane, у-м-и-р-а-м! няма да мога да спя Sweat Smile
Виж целия пост
# 18
Аз имам приятел автомонтьор, който казва, че е счетоводител. Това е завършил. Като не иска лепки или иска да избегне досадни разговори за коли.


аа, много сте разглезени в Бг Smile
Кога ще ви задължат да правите ГДДекларация? - да видиш приятелят, как ще спре, да се представя за счетоводител Sweat Smile

MissBabyJane, у-м-и-р-а-м! няма да мога да спя Sweat Smile
Хахах, в бг още рядко се плащат данъци. Обаче караме стари трошки и всеки втори батка отпушва генерация и чипосва колата, че да има 10 умрели коня отгоре! Просто тук сме наопаки!
Виж целия пост
# 19
Не знам в кой град детето ви посещава ДГ,  но в Пловдив, например, за да си запишеш детето в детската градина и да си защитиш получените точки е необходимо да представиш служебна бележка, че работиш. В нея си пише и името на фирмата, и длъжността... И до там с тайната.
Ако във вашия град, това не се изисква, във формуляра можеш просто да напишеш името на фирмата, например ЕТ "Иван Иванов" и без да посочваш точна длъжност.
Можеш и празно да го оставиш. Честно казано на никой не му пука кой какво работи. Ако все пак ви попитат, може да кажете : " предпочитам да не споделям" и до там. Едва ли някой ще прави разследване.
Виж целия пост
# 20
Е, казвайте "в сферата на услугите" и готово.
И детето ли трябва да пази тайна?
И аз не обичам да се обяснявам,.особено ако че питат за близки. Обикновено казвам нещо обобщаващо или още по-темерутккото "не знам".
Виж целия пост
# 21
pitamvi, ако споделиш какво работиш, може да ти измислим успешна стратегия за учителките 😄
И вместо стрес това разпитване да ти донесе полза и мир в душата. Или друго
Виж целия пост
# 22
Аз винаги го оставям това поле празно,но всички знаят че съм ЛА на голямото дете назначена през общината,в която живея.
На ММ обаче винаги му пиша фирмата,но никой никога не е досаждал(IT е).
Виж целия пост
# 23
Стандартно е по бланките за попълване. Всяка година го вписвам и не съм останала с впечатление, че някой някога е чел каквото и да било от тези документи. Отиват си в папката и толкова. Като пример мога да дам, че миналата година попълвах нов адрес в документите, но учителките разбраха, че сме се преместили чак след като една сутрин се наложи да закъснеем, защото имахме леко ПТП по пътя. Кой пък точно ще рови с какво се занимават родителите...
Виж целия пост
# 24
А, ровят, как!?
При нас (в чужбина съм) има такива въпроси, на първата родителска среща ги попълваме бланките, че даже и имотното състояние,  и образование.
Накрая на годината,  правят статистика  за успеваемостта в училище.

Едно и също се вижда, всяка година- социалният асансьор е почти невъзможен.
Или, да кажем малко по- конкретно и не толкова обезсърчаващо-  невъзможен, без изключителни усилия от страна на ученика и семейството.
Виж целия пост
# 25
Страшна работа, ако не е за казване какво работиш. Срамна професия няма. Или търсиш внимание тук?
Виж целия пост
# 26
Може да е козметик, фризьор, маникюрист... Знаете какъв наплив е. Нали уж все няма часове.
Виж целия пост
# 27
Ако е това, просто ще откаже и ще каже истината, че няма часове.
На мен ми изглежда, че се срамува от работата си.
Виж целия пост
# 28
Може да е козметик, фризьор, маникюрист... Знаете какъв наплив е. Нали уж все няма часове.

Ако работи нещо такова и то толкова тайнствено от вкъщи, по-вероятно е да се опасява не от наплив за услугата, отколкото да не я налазят от НАП.
Аз, впечатлена от друга тема, за друг вид услуга се сетих, по-древна, ама... Срамна работа няма. Simple Smile
Виж целия пост
# 29
Е, от вкъщи ли, бре.... Scream
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия