Клиники в Истанбул- тема 20

  • 32 290
  • 689
# 675
При много сериозен мъжки фактор, ние успяхме с проф. Башар и ембриологията и лекарите в мемориал. По наше време, проф. Башар работеше в Мемориал и той успя да извади сперматозоиди, за което му благодаря всеки божи ден. Професора е много добър в мъжкия фактор, но и ембриологията е много важна. По наше време, проф. нямаше случай в Който не е намирал сперматозоиди, имаше само 1 мъж при който не е намирал, но той е бил с генетичен проблем.
Виж целия пост
# 676
И аз подкрепям да се работи директно с тежката артилерия при сериозен мъжки фактор- ТЕСА/микро ТЕСА.Ние сме с азооспермия и успяхме при професор Башар в екип с Тургут, ембриология Жинемед. Професорът тогава ни обясни, че чрез ТЕСА се изтеглят сперматозоиди от място, където те са с по- ниска фрагментация и шансът е по- голям.
В България правихме PESA, казаха, че отново са намерили сперматозоиди, но нямахме имплантация на нито един от трите ембриони, които морфологично бяха с първо качество.
Виж целия пост
# 677
Доколкото знам има разлика между ТесА и ТесЕ, май Тесата е по-леката, който има нужда нека проучи.
Виж целия пост
# 678
И аз подкрепям да се работи директно с тежката артилерия при сериозен мъжки фактор- ТЕСА/микро ТЕСА.Ние сме с азооспермия и успяхме при професор Башар в екип с Тургут, ембриология Жинемед. Професорът тогава ни обясни, че чрез ТЕСА се изтеглят сперматозоиди от място, където те са с по- ниска фрагментация и шансът е по- голям.
В България правихме PESA, казаха, че отново са намерили сперматозоиди, но нямахме имплантация на нито един от трите ембриони, които морфологично бяха с първо качество.
ТЕСА е, коригирах коментара ми.
Виж целия пост
# 679
Момичета, има ли проблем да пътувам само с лична карта до Истанбул, със самолет? По закон уж може, но да не пропускам нещо? Не искам да си губя времето да ходя да вадя паспорт ако не е нужно.
Виж целия пост
# 680
Момичета, има ли проблем да пътувам само с лична карта до Истанбул, със самолет? По закон уж може, но да не пропускам нещо? Не искам да си губя времето да ходя да вадя паспорт ако не е нужно.

Може да се пътува и само с лична карта.
Виж целия пост
# 681
Може да пътувате до Истанбул само с лична карта, но е много по-удобно с международен (червен) паспорт, защото при влизане в страната ( в България) няма да чакате на опашка и ще можете да минете през автоматичните паспортни машини за самочекване.
Виж целия пост
# 682
Здравейте момичета,
Благодаря на всички за полезната информация и че отделяте от времето си, за да помогнете. Нова съм в темата, опитах се да прочета максимално, но имам доста неясноти.
С мъжът ми правим опити от година. Посещаваме доктор Калчев, който казва, че при мен няма никакъв проблем (имам две миоми, но са позиционирани така, че според него по никакъв начин не пречат). Отделно всеки път казва, че имам много фоликули.
Мъжът ми направи спермограма и има намалена подвижност, висока ДНК фрагментация и неблагоприятна морфология, въпреки че пие добавки от около 4 месеца. Посети андролог в България, който му каза, че има варикоцеле от 2ра степен и препоръча операция. Калчев каза, че при операция шансовете са 50/50. Отделно четем за доста коментари за усложнения след операция. Затова обмисляме да отидем на първоначални прегледи в Турция, за да видим какви ще са препоръките.
Въпросите ми са:
Дали някои от вас са с мъжки фактор и варикоцеле и какви са били препоръките в Турция? Извършавана ли е операция, там ли се извършва или насочват отново към България? Кой лекар бихте препоръчали при варикоцеле?
Миомите доколко са проблем?
Ако имам много фоликули, как се процедира със стимулацията, може ли да няма или поне да е много малка? Доста ме притеснява стимулацията и евентуални бъдещи негативи от нея.
Благодаря предварително и успех на всички!
Виж целия пост
# 683
При мъжки фактор обикновено се насочва към инвитро. Може да настоявате за по-лека стимулация при вас или за вадене на яйцеклетки на ест. цикъл.
В зависимост от това какви са резултатите от спермограмата и ДНК фрагментацията, може да се ползва и TESE за мъжа ви(директно извличане на сперматозоидите). В Турция знам, че се практикува доста.
Може да се ползват и селекции за мъжкия фактор - чип, MACS и др. И разбира се, ISCI оплождане.
След операция има възстановителен период и резултатът не е сигурен.

Здравейте момичета,
Благодаря на всички за полезната информация и че отделяте от времето си, за да помогнете. Нова съм в темата, опитах се да прочета максимално, но имам доста неясноти.
С мъжът ми правим опити от година. Посещаваме доктор Калчев, който казва, че при мен няма никакъв проблем (имам две миоми, но са позиционирани така, че според него по никакъв начин не пречат). Отделно всеки път казва, че имам много фоликули.
Мъжът ми направи спермограма и има намалена подвижност, висока ДНК фрагментация и неблагоприятна морфология, въпреки че пие добавки от около 4 месеца. Посети андролог в България, който му каза, че има варикоцеле от 2ра степен и препоръча операция. Калчев каза, че при операция шансовете са 50/50. Отделно четем за доста коментари за усложнения след операция. Затова обмисляме да отидем на първоначални прегледи в Турция, за да видим какви ще са препоръките.
Въпросите ми са:
Дали някои от вас са с мъжки фактор и варикоцеле и какви са били препоръките в Турция? Извършавана ли е операция, там ли се извършва или насочват отново към България? Кой лекар бихте препоръчали при варикоцеле?
Миомите доколко са проблем?
Ако имам много фоликули, как се процедира със стимулацията, може ли да няма или поне да е много малка? Доста ме притеснява стимулацията и евентуални бъдещи негативи от нея.
Благодаря предварително и успех на всички!
Виж целия пост
# 684
Най-добрият андролог там е Башар. И ние сме при Калчев. Без проблем при мен. С варикоцеле и висока ДНК фрагментация при мъжа ми. Башар каза, че няма смисъл от операция. Направихме Теса, материалът извлечен с нея беше много по-добър и успяхме от раз след 3 неуспеха е Надежда. По принцип правят стимулации в Турция, рядко по-леки. Но така е и смислено когато има фоликули. А и ако се прави Теса е добре в същия опит да има много материал и от женска страна, за да се направят повече ембриони. Мога да дам контакти на доктора, ако имате нужда от консултация. Бяхме и при друг андролог там, но той сякаш искаше да ни вземе парите и държеше на операция, а според нас смисъл нямаше.
Виж целия пост
# 685
А опитва ли се инсеминация или директно инвитро?
Виж целия пост
# 686
Никой няма да рискува трудно извлечен мъжки материал да го похаби с инсеминация, то не си заслужава риска.
Виж целия пост
# 687
Благодаря!
А някой все пак правил ли е операция на варикоцеле в Турция, при кого и какви са резултатите?
Виж целия пост
# 688
Благодаря!
А някой все пак правил ли е операция на варикоцеле в Турция, при кого и какви са резултатите?
Мъжът ми беше и с варикозеле, освен азооспермия. Предложиха ни операция на стойност 10 000 тл, това беше 2017 г. Лирата беше1. 50лв. тогава. Не я направихме операцията, защото дори и да я направим дете по нормален път нямаше как да имаме. Направихме микротесе и инвитро, Имаме 2 деца.
Виж целия пост
# 689
При висока ДНК фрагментация отговорите за мен са 2 - много търпение, промяна на начина на живот до степен вманиачаване и чакане цяла година да се подобри материалът или Теса, съответно инвитро, защото няма смисъл да се хаби материалът за инсеминации, както е писано по-горе.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия