ЕДИНАДЕСЕТОКЛАСНИЦИТЕ профилите борят, а майките им тихо си говорят

  • 33 222
  • 766
# 210
Болните бързо да оздравяват. Младежът мина по този път - дори днес със съседското момче, в един клас са, са ходили да се ваксинират, без да ме  уведоми. Питах го кога ще ходи, отговорът беше - тези дни, защото миналите две седмици беше болен. Не го подминават вирусите.
Виж целия пост
# 211
Набора след ваксината пропусна една тренировка в фитнеса. Много го болеше ръката и го посъветвах тогава да изчака. Да ви кажа честно, не знам какъв е този вирус обаче вече седем дни, не минава и гласът ми изчезна. Сега или не говоря или шептя. Гърлото вече, не ме боли толкова силно, но все още ми е зле. Хрема главоболие, гърло...главата ми е като напомпана заради синусите. Надявам се до понеделник да съм вече добре. Пия противогрипни,  смуча ангал, лукчета, ползвам капки и сякаш нищо не влияе. Пак си правих тест и е отрицателен за ковид и грип А и Б.  Поне в къщи започнаха да ми помагат 😁
Виж целия пост
# 212
В ТУ София пуснаха онлайн курс за подготовка.Може ли някоя мама да ми сподели дали детето и е участвало в такъв курс ,дали е доволна?Моя син се е ориентирал за там и е избрал специалност киберсигурност.Иска ми се да започне подготовка от сега , защото догодина ще му дойде в повече подготовката за матурите и това.Като цяло всяка информация ще ни е полезна.
Виж целия пост
# 213
В ТУ София пуснаха онлайн курс за подготовка.Може ли някоя мама да ми сподели дали детето и е участвало в такъв курс ,дали е доволна?Моя син се е ориентирал за там и е избрал специалност киберсигурност.Иска ми се да започне подготовка от сега , защото догодина ще му дойде в повече подготовката за матурите и това.Като цяло всяка информация ще ни е полезна.
Не знам за курса,но моето дете учи от тази година в ТУ-изпита по математика си е трудничък...Най-лесно се влиза с ДЗИ ИТ-тази година можеше да се ползва,за след две години не знам.Успех!Баловете не са космически и са напълно постижими.Киберсигурност беше две години и желанието на детето ми,но в 12 кл смени на Интелигентни системи и изкуствен интелект и сега учи това/приеха го по първо желание/.
Виж целия пост
# 214
boksii, има един сборник, зелен, 63 теста за ТУ
 https://www.goodboox.bg/index.php?route=product/product&product_id=768
Може да решава и от него.
Вкъщи младежът все още не е решил къде и какво точно ще учи. Основно ще разчита на оценките от ДЗИ. Ще се яви на втора матура по математика и трета по желание ще е информатика. Така ще има две оценки, с които може да балообразува и ще му важи по-високата. Ако реши да кандидатства във ФМИ и двете ДЗИ са с коефициент 3.25 и няма да се явява на предварителен изпит в СУ. Той е с коефициент 3, а тази година беше доста по-труден от профилната матура, ако и да е върху по-малък като обем материал. Ако се насочи към ТУ може и да се яви на предварителен изпит. В УАСГ няма предварителни, така че ако си избере този университет, ще кандидатства само с оценката от ДЗИ. Има още една година да мисли.
Виж целия пост
# 215
Благодаря за информацията.Да ние разгледахме балообразуването и се ориентирахме ,що годе къде и с какво ще кандидатства.На първо желание му е киберсигурност в ТУ ,но все пак ще се кандидатства и за други специалисти.Иска да се пробва и на предварителния изпит по математика в ТУ и за това реши да се запише за курса.Аз се чудя има ли смисъл , защото не намирам мнения до колко ще му е полезен курса? Така или иначе е с профил математика в ППМГ Бургас и в къщи решава сборници,отделно ходи и по състезания.И той ще се бори за хубави оценки на ДЗИ ,но не искал да разчита само на тях😂
boksii, има един сборник, зелен, 63 теста за ТУ
 https://www.goodboox.bg/index.php?route=product/product&product_id=768
Може да решава и от него.
Вкъщи младежът все още не е решил къде и какво точно ще учи. Основно ще разчита на оценките от ДЗИ. Ще се яви на втора матура по математика и трета по желание ще е информатика. Така ще има две оценки, с които може да балообразува и ще му важи по-високата. Ако реши да кандидатства във ФМИ и двете ДЗИ са с коефициент 3.25 и няма да се явява на предварителен изпит в СУ. Той е с коефициент 3, а тази година беше доста по-труден от профилната матура, ако и да е върху по-малък като обем материал. Ако се насочи към ТУ може и да се яви на предварителен изпит. В УАСГ няма предварителни, така че ако си избере този университет, ще кандидатства само с оценката от ДЗИ. Има още една година да мисли.
Виж целия пост
# 216
ДЗИ матем и изпита специално за ТУ включват съвсем различни неща.
Тоест,подготовката и за двете е различна...
От ДЗИ информатика много се оплакват и понеже моето категорично не искаше СУ избра ДЗИ ИТ/то и от нея се оплакват,тази година на първата дата системата е забивала,донесли са им флашки,децата са записали,после системата се е отпушила и хайде вкарвайте,на втората дата-детето ми се яви на нея пък една от задачите е била сгрешена та са си почакали около час,докато им донесат вярното условие,а аз си изкарах акъла,защо не се обажда до толкова късно,а то им удължили времето.
Виж целия пост
# 217
boksii, ако младежът има желание за онлайн курсовете на ТУ и не струват една камара пари, защо пък да не се запише, все ще му е от полза.
Големият ходеше на школа по математика за подготовка в 11 и 12 клас. Беше насочена към ДЗИ подготовка основно, но децата, които щяха да кандидатстват в ТУ правеха допълнително и от техните тестове. За големия беше полезна тази школа, защото в училище не решаваха кой знае колко трудни задачи. Общо взето си караха на минимума, но то и нямаше как да е при нивото на класа.
С набора обсъждахме през лятото как да процедираме и единодушно решихме, че той на школа няма да ходи. Всички необходими учебници и сборници ги имаме вкъщи, от него се иска само да си сяда на четирибуквието и да решава, нищо по-различно не би правил в школата. Така си спестяваме и пари, и ценното му време да ходи на две тренировки - в залата по гимнастика и на ММА. Е, за целта на мен ми се налага първо да си припомням всичко, което сега учат, за да мога да му обяснявам това, което не е разбрал, а и да може да бори по-трудните задачи, защото нали, в училище пак са на минимума. Засега добре се нареждат нещата и всичко върви по план. Гледам минималните балове от последните 2-3 години и в крайна сметка установявам, че не му е нужен някакъв свръх резултат, за да може да влезе в желани специалности. Една оценка от около 5.50 на ДЗИ ще му е абсолютно достатъчна, а най-вероятно дори и петица би стигнала.
Виж целия пост
# 218
Boksii, ако децата с профил математика в МГ трябва да ходят две години на курс за изпит по математика, зле сме го закъсали.
Ако има някъде задачите, които са давани последните години на КСК, нека се ориентира и да прецени.
Виж целия пост
# 219
Така е !На практика той иска сега да изкара курса ,а догодина да си мисли само за ДЗИ.Госпожата им е много добра на родителската ни каза ,че тази година ще вземат и по основните неща за дванайсети клас в края на 11 ще им даде една матура и е сигурна ,че ще се справят за поне 4.50-5😂а догодина ще работят по скоростно решаване на задачи .Посетили ги в клас бивши възпитаници на училището, които им разказали как са влезнали предварително в желаните университети ,едно от момчетата казало ,че още по Коледа разбирало ,че е прието и му било все тая колко ще изкара на матурите 😂И моя се впечатлил.
Boksii, ако децата с профил математика в МГ трябва да ходят две години на курс за изпит по математика, зле сме го закъсали.
Ако има някъде задачите, които са давани последните години на КСК, нека се ориентира и да прецени.
Виж целия пост
# 220

Ако има някъде задачите, които са давани последните години на КСК, нека се ориентира и да прецени.
Има ги на сайта на ТУ https://priem.tu-sofia.bg/university/195
Виж целия пост
# 221
Влезнах и аз да видя балообразуването в ТУ и имам въпрос: "Оценка от дипломата по математика" какво включва - само оценката по ООП мат или общата оценка от ООП Мат +профил Мат?
Виж целия пост
# 222
Влезнах и аз да видя балообразуването в ТУ и имам въпрос: "Оценка от дипломата по математика" какво включва - само оценката по ООП мат или общата оценка от ООП Мат +профил Мат?
Мисля, че включва само оценката от профил. Ако математика не е профил, тогава само оценката от ООП.
Защо имам спомен, че някъде под таблицата с балообразуване ги имаше обяснени тези неща.
Виж целия пост
# 223
Мерси, Стон. С профил математика е. Затова се чудя какво ще се запише там. А пък като видях, че има и оценка от 10 клас, съвсем ми стана лошо. Ще го накарам да види и той балообразуването та най-накрая да разбере, че тези неща имат значение.
Виж целия пост
# 224
Това за оценки от десети клас е само за предмети, които не се изучават във втори гимназиален етап. Оглеждах Техническия, когато баткото си мислеше за компютърни специалности. За ТУ максималният бал беше 30. Три пъти изпит или ДЗИ (там няма различни коефициенти както във ФМИ), веднъж математика от дипломата и втора оценка от дипломата, за която бяха изброени няколко възможности като предмети като се взема най-високата възможна оценка. Единият предмет беше физика, дали нямаше и информационни технологии не помня. Но аз се бях успокоила, че по физика си има шест от първи етап (във втори не я е учил), та поне една максимална оценка сме осигурили Simple Smile
Та така, ако балообразуващ предмет е учен във втори гимназиален етап се взема оценката от 11-12 клас (с математиката случаят е такъв, защото всичкия учат дори и да не е профил), от профил, ако е профилиращ предмет. Ако предметът не е учен в 11-12 клас, се взема оценката от първи гимназиален етап.
На пръв поглед всичко звучи доста объркано, но системата си извлича от регистъра всички необходими ѝ оценки и си балообразува с възможно най-благоприятните оценки.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия