И не, аз не съм направила избор да НЕ осиновявам. Аз направих избор да родя още едно дете. Дори не съм търсила такива възможности и не съм мислила за такава опция. Изобщо друга гледна точка пред мен не е имало. Донорска сперма също никога не ни е стояло в опциите. Личните ми опции бяха или още едно наше дете (родено от мен с ДЯ, защото съм достатъчно разумен човек да не рискувам на 47 г. да ползвам СЯ), или оставаме с 4 деца и се радваме на внуците си. Ако бях на по-млади години, дори ДЯ не бих ползвала - направих го за здравето на детето ми и за спокойствието на цялото ни семейство.
В живота лесно обикновено няма. Нито едно от децата ни не се е получило лесно, нито се е появило лесно на този свят. Сега си нося последици. И пак бих минала и петте пъти по този път, но не бих приела друг да ми ги роди. По-скоро бих се примирила да нямам нито едно или евентуално след много години бих избрала СМ, но само като последна опция.
Иначе всеки е важно да намери най-добрият вариант за себе си.
