Тълпи от мигранти към Европа - какво ще последва от това? - Тема 4

  • 24 394
  • 502
# 495
Тези неща Ориана Фалачи ги пишеше в началото на 21 век. И затовма е съдена в Италия за расизъм, ксенофобия и неуважение към исляма. Като нищо точно нейните хора щяха да я осъдят, ако не беше починала. Само 20 години по-късно се оказва доста права, тя цитира там някакъв: Ние ще завземем Европа с утробите си (не неговата, де)
Виж целия пост
# 496
Много страшно става в Европа.. Тъжно е да гледаш как страна като Франция се превръща в сбирщина на престъпност, населението вече преобладаващо не са бели..
За жалост е същото и в Каталуния, респ. Барселона, има цели градове заселени с мигранти, засилиха се много престъпленията на улицата (не просто обири), и то в хубавите квартали на града, където уж живеят местни. Преди няколко седмици имаше убийство на дете на 16 г, в един от най-хубавите квартали посред бял ден.. То просто си вървяло и някъв го намушкал не знам колко пъти. Разбира се, мигрант...
Семейството ми живеят там и доста се притесняват за сигурността си... в автобуса към града (на 30 км) от Барселона където живеят, вече почти преобладават само емигранстки пътници, цели семейства, мароканци, африкаци и подобно..
Не искам да съм расист, но почвам много силно да усещам в себе си тази вълна...
Виж целия пост
# 497
Искам само едно да уточня- ситуацията загрубява, но в никакъв случай не е такава от сега.
В Испания, още преди 10 години беше пълно с емигранти / араби, мароканци, Ю.Америка.../ , но те бяха  хора, търсещи работа и по-добър живот.
Аз живея в Португалия от 25г, и имам роднини в Севиля и в Мадрид- и на двете места прекарваме по някой уикенд+ празник, поне 2-3 пъти в годината, та виждам с очите си погромът на левите правителства от Черният ноември насам.
Виж целия пост
# 498
На юг на мен ми направи впечатление, че има много, може би мароканци? И те не са ли отдавна там, защото позната с испано-марокански корени, каза че вече не е толкова лесно, преди е било. На север бяха такива от бившите им колонии (Еквадор и т.н), предполагам също отдавна живеят там, на толкова места в един по малък град опитах да си обменя паундове, имаха курсове предимно за латиноамерикански валути.
Виж целия пост
# 499
Хахах, как изобщо си успяла Satisfied
Имат си неформални центрове, да.
Нещо като нашите ромски села, дето като се изнасят- всички се изнасят към едно и също населено мчсто, че са си свикнали да са катун.
Така, една общност от еквадорци,примерно,  може да сметне грешно, че има огромна имиграция от Еквадор в дадена област...

За мароканците- Алмерия и големият пластмасов район, има голям “принос“ за вносът на мароканци, докато правителството не се намесва/ мисля, че в средата и края на 90те -95та-2000/, когато правят специален режим за тяхното влизане. Асоциацията на земеделските производители от района получава специални условия от правителството- за наемане на персонал, със специални условия и за мароканците . Идват с нещо като периодични договори за работа, но само за тази асоциация- не могат да работят друго и другаде, и им е поет път, храна, квартири...
Преди това- всеки уж дошъл за Алмерия/ необятно количество работна ръка, нужна за плантациите/, после се запилява по цяла Испания.
Виж целия пост
# 500
Ози, не успях, теглих кеш😅После в голям град обмених. Но те са отдавна там латиноамериканците, нали?
Виж целия пост
# 501
Е, разбира се, че отдавна- бившите колонии са вечната захранка на испанската икономика, но чак след влизането в ЕС /´86 та/, защото преди това бившите колонии са били с по-висок стандарт от Испания, и натам е било движението / така както и в Пт, и в Ит.../
Освен това, те са от малкото изключения, с право на двойно гражданство, и то след 2 години легално пребиваване!
Виж целия пост
# 502
Ясно, както първата вълна пакистанци/Бангладеш/Индия за Великобритания.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия