❄️💗Януарска радост 2026-та годинa💗❄️- Тема 3

  • 24 843
  • 736
# 135
Аз също минах през Бебемания, много хора имаше, купих си помпа и комплект за болницата, както и сгъваема ваничка. Взех и едни протеини на грахова основа, които ще са ок за диабета, поне са сладички, че аз без сладко почти не мога, а тези са със стевия. Купих си и колан, най-накрая да ми допадне нещо.
Слънчогледче, ние капарирахме количка, като я комбинирахме със зимни и летни кошове. Най-малките не ги взехме, защото няма да са ми от полза. Магазинът е на Г.М.Димитров. Количката е на Peg Perego, реално са две отделни, които се слагат една до друга и се прикрепват с два механизма. Дадоха ми много хубава отстъпка от 27%. По този начин си решавам проблема с асансьора, а и е удобно като сме двама разхождащи
Иначе бях на ФМ, мисля да е последна, 28 гс, няма нищо притеснително, освен повечкото околоплодна течност, която АГ ще си следи. Изненада ме, че шийката от 4 е станала 5 см., което за мен е ок.
Количката е супер.
Ние вчера купихме peg perego book for two - последна бройка от Дундьо, преди това звънях в Папа Прима и също беше последна бройка, но черен цвят и взехме сивата от Дундьо. И на двете места имаше 15% отстъпка и излезе малко под 1200 лв.
Аз също съм на ФМ в 28 г.с. И съм с повече околоплодни води. Постоянно ми е тежко, а къде е деветия месец… С АГ обсъждали ли сте раждането?
Виж целия пост
# 136
Ами ние вчера с АГ-то коментирахме, да избутам до 34 седмица и после ще се наблюдаваме по-честичко. Иначе ще е секцио на 100%. Спряла съм се на Майчин дом.
Виж целия пост
# 137
Ако нямаш АГ в Майчин дом ти препоръчвам Професор Николов ,много е добър в секциото .На мен ми прави първото и втория път ,когато раждах в Тина Киркова при моя доктор ,защото бях инвитро ,веднага като видя операцията ме пита при кого е била и аз като му казах ,после на целия екип казваше ,че работи след професора .
Виж целия пост
# 138
Асен Николов е много повече от добър в секциото. Когато всичко протича нормално, всеки може да направи секцио. Но ако, не дай си боже, стане някакъв проблем, на малко лекари можеш да повериш живота си. Той определено е от тях. Не случайно е национален консултант.
Виж целия пост
# 139
Честно казано, наблюдава ме д-р Пирнарева, тя е от Майчин дом, много е коректна и ми вдъхва доверие. Не съм чувала за Асен Николов, ще поразпитам, само за Дяволов имам инфо.
Виж целия пост
# 140
Минах и аз през Бебеманията в събота, честно казано, малко разочарована останах, явно имах погрешни очаквания. Защото ни е първо дете, не сме ориентирани с таткото какво точно да изберем, очаквах повече информация, а като наблюдение повече си говореха с хора, които вече имат деца или конкретно искат нещо да купят, та явно не бяхме добре подготвени. Може и просто да сме нямали късмет, доста обикалях и тръгнахме с 2 мострички и нищо друго. Лекцията на Ася Демирева ми допадна много, та поне това си струваше.
На щанда на Рая тойс едната служтелка беше с доста агресивен маркетинг, накара ми се защо искам този, а не друг модел количка, който тя смята за по-добър... Много неприятно ми стана и няма да пазарувам от тях.
Даже да си призная вкъщи си поплаках, защото много го очаквах като нещо положително, на фона на целия дискомфорт ежедневен, ходенето по доктори... това ми беше голямо събитие и се почувствах като голяма неудачница. Но предполагам и хормоните играят роля.
Виж целия пост
# 141
Някой беше препоръчал нещо за по-спокоен сън, дали ще може де споделите пак?
Ще говоря и с АГ, но съм чак на 19.11 на преглед.
Започнах да се будя почти на всеки час, после няма заспиване. Чувствам се като парцал. През деня не мога да спя.
Виж целия пост
# 142
Съжалявам, че ти е било такова преживяването. 😕
Аз попаднах на една много мила консултантка на щанда на canpool и от там взех доста неща, но беше търпелива да ми обясни всичко. Аз също съм с първо бебче и нищо не разбирам.
Спирахме на 3 щанда с колички (вкл. Рая тойс) и всичките ми се сториха много нахални. Особено с тези “само сега имаме намаление, после няма да има” даже една ми изчисли цена (без да съм я питала) на количката и ми обясняваше как няма да я намеря на същата цена, ако не я купя сега. Което много ме подразни, аз отидох да разгледам, а не да ме пресират да купувам на момента, като говорим за продукт над 2000лв.
На щанда на бебо бяха също много неприветливи (може и само към мен) имах мерак да пробвам нещо от там, ама се отказах набързо.
Виж целия пост
# 143
здравейте, аз малко да сменя темата. Днес бях на лкар и ми взеха микробиология, но за първи път не ми сложиха спекулум а ми взеха някак си просто пъхнаха леко навътре пакучето и това беше та ми странна много странно ... на някой друг дали са му вземали така микробиология? да няма нещо специфично при бременните. Преди 2.5 месеца при друг лекар си ми я взеха нормално - позлваха си спекулум и така. Сега се чудя дали въобще са я взели правилно днес....
Виж целия пост
# 144
Привет, за мамите раждащи секцио - кога трабва да се обсъди и да се назначи дата? Аз съм към края на 30г.с. Терминът ми по последен цикъл е 07.01, но по размери на бебо е 02.01 и по него си следя (не съм сигурна как точно се води това😅)
Виж целия пост
# 145
Привет, за мамите раждащи секцио - кога трабва да се обсъди и да се назначи дата? Аз съм към края на 30г.с. Терминът ми по последен цикъл е 07.01, но по размери на бебо е 02.01 и по него си следя (не съм сигурна как точно се води това😅)

На мен в 32 г.с.
Виж целия пост
# 146
На мен ми казаха, че се назначава дата 7-10 дни преди терминът .
Виж целия пост
# 147
Минах и аз през Бебеманията в събота, честно казано, малко разочарована останах, явно имах погрешни очаквания. Защото ни е първо дете, не сме ориентирани с таткото какво точно да изберем, очаквах повече информация, а като наблюдение повече си говореха с хора, които вече имат деца или конкретно искат нещо да купят, та явно не бяхме добре подготвени. Може и просто да сме нямали късмет, доста обикалях и тръгнахме с 2 мострички и нищо друго. Лекцията на Ася Демирева ми допадна много, та поне това си струваше.
На щанда на Рая тойс едната служтелка беше с доста агресивен маркетинг, накара ми се защо искам този, а не друг модел количка, който тя смята за по-добър... Много неприятно ми стана и няма да пазарувам от тях.
Даже да си призная вкъщи си поплаках, защото много го очаквах като нещо положително, на фона на целия дискомфорт ежедневен, ходенето по доктори... това ми беше голямо събитие и се почувствах като голяма неудачница. Но предполагам и хормоните играят роля.
Не си сама, при мен беше същото. Дори на щанда на Бебелан ми дадоха торбичка, от която извадиха всички неща (бебешки пюрета и не знам какво още) и ми я подариха само с една вода 0,5 😀 Аз бях потресена просто.
Виж целия пост
# 148
Спокойно, така се взема. На мен всеки месец ми взимат проба по този начин още от 18г.с. мисля че бях...

здравейте, аз малко да сменя темата. Днес бях на лкар и ми взеха микробиология, но за първи път не ми сложиха спекулум а ми взеха някак си просто пъхнаха леко навътре пакучето и това беше та ми странна много странно ... на някой друг дали са му вземали така микробиология? да няма нещо специфично при бременните. Преди 2.5 месеца при друг лекар си ми я взеха нормално - позлваха си спекулум и така. Сега се чудя дали въобще са я взели правилно днес....
Виж целия пост
# 149
И на мен не ми хареса бебеманията. Чакахме я с нетърпение, за да разгледаме колички и столчета за кола и имаше много малко избор. Очаквах повече намаления и ваучери и да е са подредени щандовете по-добре.
Ние успяхме все пак да вземем мострички, памперси и доста мокри кърпички, но много бързо си тръгнахме.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия