Боледуване на децата ни - тема 92

  • 24 580
  • 920
# 405
А как се разбра това? И изобщо как се предотвратява са не направи детето пристъп? Може и на лично да ми пишете да не спамим темата. Просто наистина ми е мъка като я видя да не може да си поеме въздух…
Виж целия пост
# 406
Анамнеза. В началото и аз не знаех, но с времето осъзнах, че боледува по един и същи начин. Вентолин/салбутамол за спазми. Никога не ни е изписван препарат от рода на пулмикорт. Под формата на спрей кортизон, който да успокои бронхиите. Може примерно есенно време да се започне и да се използва до пролетта. На моето дете веднъж беше изписан за цяла година, повлия се добре и поне 3 год нямаше спазъм, а той правеше и когато цъфтят април, май треви и дървета. Сега инхалира есенно и зимно време, но прави терапия към цъфтящи и тя постоянно му стимулира имунната система. Съответно често е с някакви алергичини симптоми.
Виж целия пост
# 407
Салбутамол не ни е изписван на нас въпреки, че съм казвала, че прави спазми. Интересното е, че първият спазъм го направи след инхалация с Кависепт.... Ще видим като я заведа на пулмолога какво ще прави. Аз съм си навила на пръста да питам за тая спирометрия и ще го направя. Надявам се да си самовнушавам и всичко да е чисто. Просто ми е притеснено като прави спазъм и аз не, че не знам какво да направя, но не мога кой знае колко да помогна.
Виж целия пост
# 408
Салбутамол не ни е изписван на нас въпреки, че съм казвала, че прави спазми. Интересното е, че първият спазъм го направи след инхалация с Кависепт.... Ще видим като я заведа на пулмолога какво ще прави. Аз съм си навила на пръста да питам за тая спирометрия и ще го направя. Надявам се да си самовнушавам и всичко да е чисто. Просто ми е притеснено като прави спазъм и аз не, че не знам какво да направя, но не мога кой знае колко да помогна.

Аз на моето при тежък спазъм съм правила по 2 бомбички ударно инхалация с пулмикорт по съвет на нашата педиатърка, пулмолог и още един педиатър.
Виж целия пост
# 409
I.R, при кой пулмолог ще я водиш? Ние сме доволни от доц.Лазова. Преглежда в клиника Зора до The Mall. Преди това е работила в Пирогов
Виж целия пост
# 410
При същата Simple Smile До гъза ми е дет се вика как не съм се сетила не знам. Иначе преди ходихме при Стоева ама гола вода е там вече.
Виж целия пост
# 411
Току-що се връщаме от прегледа.
Лекарката пусна носен и гърлен секрет.
Гърлото му е зачервено.
И двете уши възпалени.
Ще пие антибиотик 7 дни.
Капки Гентазон 3 х2 капки в носа.
Имунотрофина 1х5 мл на ден.
Ще следи третата сливица лекарката.
И на пролет евентуално ако трябва ще я махнем.
Каза когато станат резултатите да отидем и ще видим какво ще каже.
Но когато отидем на вторичен преглед ще му удължи срока на бележката за градината.
Виж целия пост
# 412
Тя прави и спирометрия, беше правила на едно дете преди нас. Щото аз изразих притеснение, че детето кашля много лошо и я помолих да отвори прозореца да се проветри Grinning Ама...все пак бях с две здрави деца за контролен преглед след онзи кошмарен РСВ и знам ли кой защо кашля Grinning И тя тогава каза, че детето не е заразно, а било с астма.

И аз много се радвам на всички читави лекари, които са в тази част на града, защото живеем в Дружба. Всички болници и кабинети са все отвъд Орлов мост, че и по-натам. Честно ти казвам, писна ми Grinning
Виж целия пост
# 413
Аз за чести бронхити съм правила Пулмикорт по 2 бомбички също.
Танче,дано подейства АБ.Аз още като каза,че ухото му е зачервено си помислих,че може да има възпаление.
Аз взех днес изследванията ми,но в Четвъртък чак ще стигна с тях до доки.
Виж целия пост
# 414
Днес успяхме да сложим противогрипна на малката след боледуване от бронхиолит... Чудя се дали да я пращам на градина за четвъртък и петък, че направи много голяма пауза, а беше в период на адаптация. Вие как сте процедирали, задържате ли ги след ваксина?
Виж целия пост
# 415
Днес успяхме да сложим противогрипна на малката след боледуване от бронхиолит... Чудя се дали да я пращам на градина за четвъртък и петък, че направи много голяма пауза, а беше в период на адаптация. Вие как сте процедирали, задържате ли ги след ваксина?

Да. Аз моето дете го задържах. Ни той прави реакции от ваксините винаги.
Виж целия пост
# 416
Ние не сме ги спирали, на малкия я сложихме миналия понеделник, а на каката миналия вторник. Но си ме беше страх дали няма да лепнат нещо... Рискувах, защото гледаме да ходят колкото се може по-редовно. Оставанетл вкъщи не им влияе добре
Виж целия пост
# 417
Моето дете го пратих на ясла след ваксина. Знаех, че ако има нещо, веднага ще ми звъннат да го взема.
Виж целия пост
# 418
Днес успяхме да сложим противогрипна на малката след боледуване от бронхиолит... Чудя се дали да я пращам на градина за четвъртък и петък, че направи много голяма пауза, а беше в период на адаптация. Вие как сте процедирали, задържате ли ги след ваксина?
Аз бихси го задържала ако имам възможност
Виж целия пост
# 419
Моя задържа ли го в къщи по дълго няма връщане в градината ,то е рев,молби до небето ,вече и сърцераздирателни обяснения ..за него е добре да е в рутина ,момичета да ви кажа обмислям за себе си да купя инфрачервена лампа ,по скоро за синузита ми дали би се повлиял ако го нагрявам с нея как мислите ?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия