Боледуване на децата ни - тема 92

  • 24 581
  • 920
# 420
Привет, имам въпрос. Синът ми е втора седмица с кашлица, беше суха, с пулмикорт за 4 дни овлажни, съответно потече сопол. Тъй като още кашляше в понеделник педиатърката изписа йоалоклийн за 3-4 дни, да изчисти секрета. Но той още повече се разкашля и дори и окото му се зачерви, съответно сега вече е и на АБ капки в носа и окото. Възможно ли е от йалоклийна така да се разкашля? Мислех, че му е друг ефекта.
Виж целия пост
# 421
Привет, имам въпрос. Синът ми е втора седмица с кашлица, беше суха, с пулмикорт за 4 дни овлажни, съответно потече сопол. Тъй като още кашляше в понеделник педиатърката изписа йоалоклийн за 3-4 дни, да изчисти секрета. Но той още повече се разкашля и дори и окото му се зачерви, съответно сега вече е и на АБ капки в носа и окото. Възможно ли е от йалоклийна така да се разкашля? Мислех, че му е друг ефекта.

Моят син повръща Йоалклийна, в момента в който тръгне инхалацията и усети аромата му. Един единствен път му го пуснах и повече не повторих, караме си на Пулмикорт. Чувала съм и от други, че много разкашлял и не влияел добре. Аз лично във вашата ситуация бих го спряла.
Виж целия пост
# 422
Привет, имам въпрос. Синът ми е втора седмица с кашлица, беше суха, с пулмикорт за 4 дни овлажни, съответно потече сопол. Тъй като още кашляше в понеделник педиатърката изписа йоалоклийн за 3-4 дни, да изчисти секрета. Но той още повече се разкашля и дори и окото му се зачерви, съответно сега вече е и на АБ капки в носа и окото. Възможно ли е от йалоклийна така да се разкашля? Мислех, че му е друг ефекта.
Същата история… Затова и изписаха накрая Високфлу заедно с пулмикорт
Виж целия пост
# 423
Привет, имам въпрос. Синът ми е втора седмица с кашлица, беше суха, с пулмикорт за 4 дни овлажни, съответно потече сопол. Тъй като още кашляше в понеделник педиатърката изписа йоалоклийн за 3-4 дни, да изчисти секрета. Но той още повече се разкашля и дори и окото му се зачерви, съответно сега вече е и на АБ капки в носа и окото. Възможно ли е от йалоклийна така да се разкашля? Мислех, че му е друг ефекта.
Същата история… Затова и изписаха накрая Високфлу заедно с пулмикорт

Ясно, повече няма да му правя. Жалко, че го купих..23лв за 5 ампулки. Аз сега пръскам Зим, предполагам е на същия принцип като Вискофлу.
Виж целия пост
# 424
Здравейте,варицелата до колко дни се проявява?
Виж целия пост
# 425
Привет, имам въпрос. Синът ми е втора седмица с кашлица, беше суха, с пулмикорт за 4 дни овлажни, съответно потече сопол. Тъй като още кашляше в понеделник педиатърката изписа йоалоклийн за 3-4 дни, да изчисти секрета. Но той още повече се разкашля и дори и окото му се зачерви, съответно сега вече е и на АБ капки в носа и окото. Възможно ли е от йалоклийна така да се разкашля? Мислех, че му е друг ефекта.
Същата история… Затова и изписаха накрая Високфлу заедно с пулмикорт

Ясно, повече няма да му правя. Жалко, че го купих..23лв за 5 ампулки. Аз сега пръскам Зим, предполагам е на същия принцип като Вискофлу.
Нямам идея Зим-а на какъв принцип е. Високфлу е за втечняване. Нещо като АЦЦ. Иначе с Високфлу правя инхалации, не са капките
Виж целия пост
# 426
Здравейте,варицелата до колко дни се проявява?

Зависи от организмът. Някъде между 11-21 дни. При моето дете на 13-тия ден, при мъжът ми на 17-тия. При мен навремето беше на 21-вия.
Виж целия пост
# 427
Момичета, този път мина много зле седацията. Молете се за нас да не помни нищо… защото трябва да се ходи и трети път заради единия зъб. Нищо общо с първата седация и не можахме да разберем защо 😢
Виж целия пост
# 428
Тони, в какъв смисъл зле? Детето ли не се чувстваше добре, трудно премина действието или нещо друго? А като му дават само сироп, буден ли е докато му правят зъбите?
Виж целия пост
# 429
Стискам палци третия път да мине добре.

Аз не мога да разбера защо децата в днешно време са с толкова лоши зъби. Моето на 6 години има 8 умъртвени зъби и не знам колко пломби. На някои зъби сме ходили по 2-3 пъти да й правят пломби, на различни места. Старая се да не яде много боклуци, гледам да я ограничавам, ама то не става, все от някъде се носят близалки, желирани бонбони. Сега има гнойна фистула над един зъб, който правихме преди 4 месеца. Направо се отчайвам.

Говорих си с майка ми, тя каза, че аз никога не съм имала проблеми с млечните зъби. А колко яйца киндер и желирани бонбони съм изяла, само аз си знам.
Виж целия пост
# 430
И преди имаха. Моето обяснение е, че сега се ядът всякакви сладки неща и децата прекаляват. Другото е въпросните пулмикорти и вентолини дето колкото и да си мият зъбите си оказват влияние върху тях.
Виж целия пост
# 431
Ние на обяд не мием зъбите, а хапват и по нещо сладичко като са вкъщи. Та, онзи ден им давам бисквити и решавам, че след това трябва да изниен зъбите. Не преувеличавам, сигурно търках 4 минути, за да махна полепналите по зъбите бискивити. А като не се махнат и легнат да спят, това нещо си стои там и... Солетите също много се лепят, зрънчота...
Виж целия пост
# 432
Лисе,до 21 дни мисля,че беше проявата при варицела.При моя се прояви на 14 ден.
Тони,стискам палци да мине без проблем другата седация.А днес защо мина зле-трудно ли излезе от упойката или нещо друго?
Моя също е с много кариеси,но той като по малък ядеше доста сладко.
Виж целия пост
# 433
Да, някои храни полепват брутално. Другото са сокчетата, които са станали някаква норма, гадните близалки... Аз близалки не разрешавам, сокове също, и двете неща ги мразя, сокове не обичам. Друг проблем според мен е безразборното хранене, нон стоп нещо се дъвче, не е да има фиксинари хранения. Също така яденето с общи прибори/чинии с родителите, така се пренасят бактерии. Качеството на храната, пулмикорта....абе всичко има значение.
Аз като дете бях с ужасни зъби,много пломби имах, но аз умишлено пропусках минета...помня го.
Виж целия пост
# 434
Да ви кажа и едно време си ядяхме всякакви боклуци, и ако трябва да сме честни, и с оралната хигиена като малка не си спомням да съм била много стриктна. Срам, не срам, мързеше ме и ако някой не ми даваше зор… Просто в момента според мен ние като родители повече обръщаме внимание на млечните зъби и се втелясваме. В дълбоката ми провинция едно време млечни зъби въобще не се лекуваха, освен ако не е нещо много тегаво положението, с болка и т.н. Моите млечни бяха в трагично състояние преди да ги сменя, кътниците ми бяха хралупи. Сега много повече се говори за това, за “евентуалните последствия” и има адски много детски стоматолози, по мое време въобще нямаше такива (поне при нас), а за някакви фенси кабинети и детски работи…
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия