Тъщата се меси в нашите отношения, често това ни скарва - помощ!

  • 41 502
  • 1 912
# 300
Нарциса, хареса ми това - първичните реакции… на бедността. Grinning Не е много политкоректно, но пък е вярно.
Виж целия пост
# 301
Дотук пари има само жената на ЛГ.
Виж целия пост
# 302
Кой каква заплата и кариера има, не е работа на тъщата да се меси и нарежда.
Каквито и доходи да има авторът, не зная защо се очаква един мъж да покрива всички разходи. Абсолютно нормално е жената, независимо от доходите си също да участва в семейния бюджет. Като стане въпрос за 18 годишни "ръкопляскаме", на тези, които учат и работят, които поемат част от издръжката, тук не можело. И въобще никъде не се казва, че е първата и работа, твърде вероятно е да е работила друго, а след това да е взела позиция в този град.

Авторът много се впечатлява от тъщата. Да вземе да прочете темата за свекървите, там може да се поучи как се справят снахи с вмешателство, никак не се церемонията.
И най добре вече да поиска ключ, да се затвори тематаСтигна се до фантазии, проектиране на лични изживявания, оттук нататък не би могла да е полезна.
Виж целия пост
# 303
Има ли значение кой прав, кой крив? Де факто - никакво. Очевидно са нещастни заедно - да се разделят по живо, по здраво и както се казва "догодина нов тираж".
Смятам за изключителна загуба на време това, да си с някого, който не ти импонира като темперамент и начин на живот
Виж целия пост
# 304
То няма значение кой е прав и кой е крив, проблема е че автора се опитва да се изкара “прекалено добър и съобразителен” - цитирам, а същевременно от всеки негов пост лъха какъв манипулативен сметкаджия е и най-голямата болка е, че не му се получава.
Виж целия пост
# 305
Кой каква заплата и кариера има, не е работа на тъщата да се меси и нарежда.
Каквито и доходи да има авторът, не зная защо се очаква един мъж да покрива всички разходи. Абсолютно нормално е жената, независимо от доходите си също да участва в семейния бюджет. Като стане въпрос за 18 годишни "ръкопляскаме", на тези, които учат и работят, които поемат част от издръжката, тук не можело. И въобще никъде не се казва, че е първата и работа, твърде вероятно е да е работила друго, а след това да е взела позиция в този град.

Авторът много се впечатлява от тъщата. Да вземе да прочете темата за свекървите, там може да се поучи как се справят снахи с вмешателство, никак не се церемонията.
И най добре вече да поиска ключ, да се затвори тематаСтигна се до фантазии, проектиране на лични изживявания, оттук нататък не би могла да е полезна.

Той е недоволен, че след като купила апартамента, покривала само 30% от общия бюджет за храна, ток , вода и пр., и по този начин накърнявала общия бюджет. Да, ама той е мъж и по цял ден е хоум офис в безплатното жилище на бабата, тя е жена и сутрин излиза за работа. Силно се съмнявам наистина да харчи повече от 30% от общите разходи. След като е толкова педантичен, редно е да го отчете този факт.

Чакам да видя в какви акции е инвестирал авторът, че нали затова не искал да харчи за наем и иска жената да внася 50%, за да остават за инвестиции, почивки и коли. Дотук "коли" няма, почивки също...
Виж целия пост
# 306
Въпросът далеч не е кой е прав и кой е крив, най-малкото от 10-15  000 думи на тема "вие, жените, не разбирате, само тя греши, аз - никога" изводи могат на се направят единствено за разказвача.
Виж целия пост
# 307
Смляли са брашно. Joy

"Оригиналният" град. Joy

Кво трябва да значи това?
Роден, произходът му откъдето е?

Съгласен съм - щом той си има, изобщо няма какво да държи сметка на родителите й, вкл. на нея, ако иска да си вземе и тя неин си имот, без да е "общ", без да се води на името на двамата, въобще не е нужно.

Разбира се, тя и родителите й финансират, той си е за нея, няма проблем.

Проблемът е, че не са отделени и има постоянно "слухтене" от мама и тати какво се случва вътре в двойката, което е изключително досадно и само пречи.

Най-чисти са едни отношения, когато всеки си има, никой нищо не иска, и не "опира" до другия, споделят чувства, любовта си, като цяло.

Въобще не ме интересува жената какви доходи и имоти има.
Имал съм отношения и връзки, както с нямаща нищо, живееща под наем, така и с такава осигурена от-до, вкл. с кариера.

За имоти, пари, далаверки и "интереси" говорят само "low lifes", което в бг действителността е типичното селско манталитетче, и не е до "оригинален" град, местоположение, просто такова е масовото тук - кой, какво, къде и т.н, врене в паници и даване на наклони за животи.

Авторчето, разбира се е типичният ганьовец и габровец. Smile
Виж целия пост
# 308
Най го заболяло, че жената питала тъщата за цвета на боята... Ама моля ви се.
Пък той бил мъж, той трябва да решава, ама ха. За жилище, което не е на негово име, нито плаща, но прави планове да живее там. И тънките сметки как жената поемала само 30 % от разходите. Ами утре, ако имат деца?!? Ама иначе почти 5 цифрена заплата взимал, живее в провинцията, не плаща наем, единствено ипотека за собствения си апартамент ... Колко пък общи разходи да имат за храна и сметки двама човека без деца?!?
Да не са се преместили от Габрово в Търново?!?
Виж целия пост
# 309
Почне ли се с моето и твоето, никога няма да съградят нашето.
Виж целия пост
# 310
Дефиницията на това наше не е ‘нашите усилия за състоянието на единия’.
Виж целия пост
# 311
Жената, щом трябва на направи 5-6 години стаж, за да има професионално развитие, явно има сериозна професия. Да си беше взел някоя шивачка, или продавачка, на която родителите й нищо не могат да й дадат, че да си живее с нея в оригиналния град доволно и щастливо, както той каже, като мъж. Тогава сигурно пак щеше да мрънка, че той е осигурил всичко, пък онази дошла на готово да му яде храната и да харчи така и водата.
Ама не, той иска жена със сериозна професия, която в перспектива ще бъде добре платена, ама хем да си живеят в неговия роден град, в неговия апартамент,  хем тя да няма нищо на свое име, хем той да командва...
Виж целия пост
# 312
Да, чиста женска глупост и инатлък е.
Виж целия пост
# 313
Инатлък от какво - че се противи да ù вземат цялата заплата и да няма нищо, докато героят има ли?
Виж целия пост
# 314
Пак да кажа - мъж, когото го е грижа за жена му, няма да се тръшка, че майка ѝ е платила началната вноска, ремонта, ще плати остатъка, а междувременно за едни 4-5 години жената ще дава едни дребни пари за вноска. Щом материалното му е от първостепенна важност, ще благодари на жената за нулата лв. наем, за нейния принос към семейния бюджет, който никак не е малък, и ще я подкрепя, за да умножават имането Simple Smile
Вече мъж, който е решен да мачка и да държи в зависимост, да - ще опява, ще саботира, ще злослови срещу жената, тъщата, бабата...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия