Тъщата се меси в нашите отношения, често това ни скарва - помощ!

  • 41 488
  • 1 912
# 285
2. Може ЛГ да е добър под завивките. Колко време ще се задържи само по тази линия, не знам.
Затова писах за чепа буквално и преносно Simple Smile Хората, които се радват на истински хубав секс, не забелязват дреболии като вратички. Нашите лирически герои забелязват твърде много неща.
Има логика. Права си. Оттеглям точка 2.

Дами, възхитена съм, моралните адвокатки на страните тръгнахме от различни позиции, но вече единодушно мислим, че младите нямат щастливо бъдеще заедно.
Ако ЛГ се вслуша в груповия бг-мамма разум, събира си парцалките и се връща оригиналния си град.
Виж целия пост
# 286
Аз мисля, че са нормално младо семейство и мама не трябва да си вре гагата там.
Булката трябва да се чатне овреме.

Ще се намесят, оправят, ще смелят брашно.
Виж целия пост
# 287
Не съм компетентна по въпроса, но ти си Съпругът, действай.
Честно, омотах се в схеми, апартаменти, градове...
Ти си какъв професионалист  - софтуерен инженер, адвокат... тя каква е?
Виж целия пост
# 288
Аз мисля, че са нормално младо семейство и мама не трябва да си вре гагата там.
Булката трябва да се чатне овреме.

Ще се намесят, оправят, ще смелят брашно.

Дъщеря ми, ако се хване с някакъв с десетилетие по-възрастен от нея, изкарващ няколко пъти повече и защото тя е в началото на трудовия си стаж, който я чака да внася 50% в бюджета и да го субсидира на практика, няма да съм много ок.
Виж целия пост
# 289

Вратичката на раздора показва неврастения от жена му. Не я е оправил, защото са били двамата заети с друго, не са били вкъщи.
Вратичката ли?
Виж целия пост
# 290
И аз мисля, че могат да се оправят. От тях си зависи.
Виж целия пост
# 291
Аз мисля, че са нормално младо семейство и мама не трябва да си вре гагата там.
Булката трябва да се чатне овреме.

Ще се намесят, оправят, ще смелят брашно.

Дъщеря ми, ако се хване с някакъв с десетилетие по-възрастен от нея, изкарващ няколко пъти повече и защото тя е в началото на трудовия си стаж, който я чака да внася 50% в бюджета и да го субсидира на практика, няма да съм много ок.
И ще държиш да вгорчаваш живота на всички?

Манталитет, както казах.
Виж целия пост
# 292
Щом чичо е добре дошъл да оправи вратичката, проблемът не е в тъщата.
Виж целия пост
# 293

Ако сте стигнали до тук, имам нужда от конкретни механизми за порастване за моята жена. За израстване.
Стигнах с мноооого усилия. Пиша преди да съм чела отговорите и сигурно вече съм назад, но умишлено само по първия ти пост.
Израстването на жена ти ще дойде, когато се отдели от теб. Извинявай.
Даваш усещане за изключително педантичен, дребнав, контролиращ и мен лично тръпки ме побиха, докато го четях цялото това.

Нормално е майка ѝ да иска да вземе апартамент, защото ти вече си изплащаш твоя, сега и тя ще си изплаща своя. Иначе щеше да изплаща твоя от преди брака, косвено, с общите ви пари.

П.П. И за вратичката съм съгласна с последните мнения на страницата.
Виж целия пост
# 294

Ако сте стигнали до тук, имам нужда от конкретни механизми за порастване за моята жена. За израстване.
Стигнах с мноооого усилия. Пиша преди да съм чела отговорите и сигурно вече съм назад, но умишлено само по първия ти пост.
Израстването на жена ти ще дойде, когато се отдели от теб. Извинявай.
Даваш усещане за изключително педантичен, дребнав, контролиращ и мен лично тръпки ме побиха, докато го четях цялото това.

Нормално е майка ѝ да иска да вземе апартамент, защото ти вече си изплащаш твоя, сега и тя ще си изплаща своя. Иначе щеше да изплаща твоя от преди брака, косвено, с общите ви пари.

Съгласна съм на 100%.
Виж целия пост
# 295
От семейния бюджет на моето семейство (с моята жена) хвърчат едни пари за имот,
Да, за твоя. Хитрецо.
Не можеш да приемеш, че родителите ѝ са защитили интереса ѝ, че да може от общия ви бюджет да не хвърчат само за твоята ипотека, а и за нейната. Това е цялата работа.

А мъж, който има претенции за перденце и бои на мен лично ми е много анти. Не защото мъжете са прасета и нямат вкус или чувство за естетика, а защото издава разни неща.
Виж целия пост
# 296
От семейния бюджет на моето семейство (с моята жена) хвърчат едни пари за имот,
Да, за твоя. Хитрецо.
Не можеш да приемеш, че родителите ѝ са защитили интереса ѝ, че да може от общия ви бюджет да не хвърчат само за твоята ипотека, а и за нейната. Това е цялата работа.

А мъж, който има претенции за перденце и бои на мен лично ми е много анти. Не защото мъжете са прасета и нямат вкус или чувство за естетика, а защото издава разни неща.

Дребнав е и има интерес да дърпа само към себе си. По назад беше писал, как все пак този апартамент ще остане в “семейството” и като го питах какво точно има предвид (макар че е ясно) дори не отговори, нещо смотолеви там. Да правиш сметка за апартамент на хора, които са живи и здрави и още дори не са се пенсионирани е мега гнусно.
Виж целия пост
# 297
Изчетох, да.
Човек с петцифрен доход смята на жена си 500-те лева. Хахахаха. Смешно, жалко и навярно измислено.

А тия, които са много ларж с "тухлите", обикновено са от получаващата страна и винаги са били там, затова дърпат килимчето в тая посока. Ама как, нали, семейство.
Той си има имот и плаща от общия им бюджет. Тя също иска да си има имот и да плаща от общия им бюджет. Аз не виждам драма. Млади хора са, живот и здраве и общ ще си купят. Да не говорим, че имотът де юре е на нейно име, а навярно ще бъде изплатен скоро със заплатите при пенсиониране, ако очакват такива.

От цялото нещо най- интересно ми стана за кои два града иде реч - мегаполиса, оригиналния и пълен с роднини и забутания, в който авторът е "подмамен". Grinning

Жалко, очаквах по- интересен развой и ескалация. А то все едно и също опяване.
Виж целия пост
# 298
Голяма част от самочувствието на автора идва от това, че вади повече пари от жена си. Ако тя направи кариера и започне да вади колкото него, край на неговото преимущество. Мисля, че подсъзнателно той иска да я саботира. Ако кариерата й не е никаква кариера и няма такава перспектива, не виждам защо ще живеят 5 години в по-малък град.
Виж целия пост
# 299
Имам чувството, че някои с х-цифрен доход смятат към дохода и служебните пари. Нямам друго обяснение как може човек с претенции за доход да има определени виждания. Просто над определена разполагаема сума някои първични реакции стават невъзможни и за да ги демонстрира човек, значи не разполага със сумата, която разтръбява.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия