Седмокласници 2025/2026 - тема lll

  • 31 784
  • 765
# 135
А така приятно вървеше темата... Joy
Виж целия пост
# 136
Ох, сетих се, че забравих и нещо полезно да кажа, освен ръсенето на житейски акъли 😂😂 На курса по МАТ  започват по помагалото на Просвета за интегрираните задачи- топло-топло, тамън е излязло. Бая тъничко е да ви кажа, оптимист съм 😂
Виж целия пост
# 137
Между другото не знам как е при вас, но при дъщерята от всички разказвателни предмети и предмети-пълнеж не остава особено време за допълнителна подготовка. Всеки учител се държи все едно неговият предмет е единствен и най-важен. Та от учене на уроци по физика, химия, биология, история, география, проекти по КМИТ, довършване вкъщи на рисунки по изобразително, презентация по музика, писане по не знам си колко реда на думи по английски и сие то цялото свободно време се изяжда..

Да не говорим, че всяка седмица имат нахакани и някакви допълнителни часове - я спортни дейности, я час на класа, който карат като нулев или 8 ми час, утре са им сложили пък 2 часа безопасност на движението, та ще имат 9 часа... Щото нали друга работа си нямат..

Мисля, че ако беше само подготовката за НВО всичко щеше да е песен, ама то при нас поне време за стигане до допълнителен материал вкъщи почти не остава...
Виж целия пост
# 138
Помагалото на Просвета с интегрираните задачи е добро. Ние работим по него. Хубаво е, че става за самоподготовка, защото към отговорите са дадени и решенията на всички задачи.
При нас от тази година имат нов учител по география. Оказа се, че човека сериозно се е заел да ги подготви за НВО по неговия предмет. Решават задачи с мащаби, разчитат климатограми, смятат средни температури и валежи, температурни амплитуди и т.н.
Виж целия пост
# 139
Аз и преди съм споделяла - за презентации, проекти, рисунки, рязане, лепене и т. под. помагам активно от 5 клас насам и не се отказвам. Няма време да се занимава с такива работи, не му е интересно. Никога не е предавал копиран текст от chatgpt или въобще от интернет, както правят някои деца, но в 99% от случаите трудът е мой, а не негов. Разбира се, научава това, което пише, но толкова. А, оформлението на презентациите си е негово, но само то. Иначе отнема наистина много време и то за неща, които лично него нито го разтоварват, нито има интерес.
Виж целия пост
# 140
Пък моето дете нищо не отразява. Точно онзи ден му довах пример, че на неговата възраст, когато имах много за учене, не си лягах.  Не се впечатли. А от отговора на историческия въпрос тази седмица направо ме втрисане на фона на оценките от последното контролно. Не за друго, ами учителят,  горкият, ще си скъса дипломата. Още ми е смешно като се сетя как на родителската среща обясняваше, че  тези деца ще могат неща, които никой на тяхната възраст не можел. Пък след фиаското на контролното писа съобщение как нямали обща култура и не познавали България.  Ми, здрасти. Не видя ли с какво работи?
Синът ми днес беше на пробна матура по БЕЛ. Той е доволен,  аз ще изчакам резултатите.  Но първата не ми е критерий.
Виж целия пост
# 141
Помагалото на Просвета с интегрираните задачи е добро. Ние работим по него. Хубаво е, че става за самоподготовка, защото към отговорите са дадени и решенията на всички задачи.
При нас от тази година имат нов учител по география. Оказа се, че човека сериозно се е заел да ги подготви за НВО по неговия предмет. Решават задачи с мащаби, разчитат климатограми, смятат средни температури и валежи, температурни амплитуди и т.н.
Може ли линк към помагалото или снимка?Мерси
Виж целия пост
# 142
Помагалото на Просвета с интегрираните задачи е добро. Ние работим по него. Хубаво е, че става за самоподготовка, защото към отговорите са дадени и решенията на всички задачи.
При нас от тази година имат нов учител по география. Оказа се, че човека сериозно се е заел да ги подготви за НВО по неговия предмет. Решават задачи с мащаби, разчитат климатограми, смятат средни температури и валежи, температурни амплитуди и т.н.
Може ли линк към помагалото или снимка?Мерси
https://share.google/RmA0wgLrSzi3dFXIz - Това е помагалото.
Поздрави!
Виж целия пост
# 143
Нащраках няколко произволни страници, колкото да добиете представа. Аз лично не съм го и отворила, само поръчвам, купувам и така си измивам съвестта 😂


Виж целия пост
# 144
Много благодаря
При моята девойка неющата в училище хич не са розови.
Имаме няколко учители,за които техния предмет е най важния.
По музика я изпитали всичко си казала 5 има.На симпатии я кара господина.Трябвало всики да можели да пеят,ами много ми падна в очите този господин,то проекти,задачи какво ли не.По технологии на целия клас двойки и тройки,побнеже не начертали правилно някакъв квадрат разгънат .
Направо ми се реве вече от тези учители.Не омаловажавам никой предмет,но малко подход и разбиране няма да е излишно.
А учи детето,полага усилия и на уроци ходи,на спорт също.
Ядосвам се.Благодаря ,че ви има та да се оплача.
Виж целия пост
# 145
Оценките от седми клас по музика, технологии,  рисуване и физическо не влизат в успеха, който се взима като критерий за прием при равни точки на НВО на кандидати с равен минимален бал за дадена паралелка. Така че и тройка за годината е достатъчна, няма какво да се мъчат допълнително децата, надали някой ще ги остави на поправителен.  Единствено може ИИ да е балообразуващо за желана паралелка. Май има и няколко паралелки в София с балообразуващ предмет физическо.
Виж целия пост
# 146
Ние днес почивахме активно Grinning И двете имахме нужда след инфарктен петък при мен. Ходихме на преход, пускахме се на количките в Рила Фън парка и гледахме мечките в Белица. Гледахме гъби и идентифицирахме ели, бели борове Joy Вчера беше на пробен по БЕЛ и след това 4 часа на биология. Много ми е важно да е спокойна и да издържи психически. По БЕЛ ми донесе пробния и ме пита вчера погледнала ли съм го. Шегувам се с нея, че чакам резултата като изненада и водим залагания за точките Grinning Но при нас математиката е любим предмет - не я свърта, докато не разбере задачите. Има си цели, но се опитвам да й обяснявам, че към тези цели има повече от един път и нищо не е на всяка цена.
Виж целия пост
# 147
Оценките от седми клас по музика, технологии,  рисуване и физическо не влизат в успеха, който се взима като критерий за прием при равни точки на НВО на кандидати с равен минимален бал за дадена паралелка. Така че и тройка за годината е достатъчна, няма какво да се мъчат допълнително децата, надали някой ще ги остави на поправителен.  Единствено може ИИ да е балообразуващо за желана паралелка. Май има и няколко паралелки в София с балообразуващ предмет физическо.
Магнета,така е,много си права.Поговрих си с нея.
Все пак е важно детето да е спокойно и да издържи психически.
Дано успеят децата,подложени са на голям натиск.Класната им е много готина и разбрана жена,млада,но преподава прекрасно.И тя се е зачудила що за колеги има,срещнах я случайно в един магазин онзи ден.
Виж целия пост
# 148
И при моя всички учители са взели своя предмет на сериозно.По Технологии госпожата ги изпитва на теория и им пише оценки,по Рисуване им е класна тази година и тя ги кара да рисуват.Проекти и презентации правят по почти всичко.Миналата седмица правиха по Физика и има 5,защото нямал достатъчно снимки.Утре пък контролно ще правят върху раздела за електричен ток и днес преговаря.
За ваканцията имаха да пишат Отговор на литературен въпрос върху На прощаване и има 6.Стихотворението го учи днес наизуст,че Вторник и Сряда госпожата казала,че ще ги изпитва.
Мишленце,и мен най-ме е яд на тоя глупав час Спортни дейности.То не стига,че Понеделник имат 3 разказвателни струпани,а ми и той им е 8 час.На всичкото отгоре и БЕЛ имат допълнителни часове и се прибира чак 16 часа.Докато яде и започне да пише и учи и заминава на Английски от 17 до 18 часа и ученето и писането на домашнш довършва след това и в най-добрия случай до към 21-22 часа най-късно е приключил.
Пипилота,и за мен най-добре е детето да издържи психически.
Виж целия пост
# 149
Beeps, моля те, включвай се в темата по-често. Само като те прочетох - и това за тревичката - стана ми някак по-добре и понеделникът ми се просветли. Вчера детето писа тези до 20:00. Седнах да му дам обратна връзка. И се осъзнах, че аз само изисквам от нея, защото я имам за голяма и я сравнявам със себе си. Искам да спра да крещя, друго не искам. След 7 години в ЧУ, сега е в ДУ. Най-тъжно ми е, че не я научиха да учи. А иначе детето е много добро и винаги е било безпроблемно. Да избутаме тази тежка година, пък каквото сабя покаже. Вчера й казах, че 28т. на преразказ е много добре и тя ме погледна с ей такива големи очи. Обясних й, че от пунктуацията може да получи още две точки, но никой не иска от нея максимума. А докато я слушам как ми чете анализ на произведение, се сетих защо аз категорично заявих на нашите, че в езикова гимназия няма да уча и така и не се явих на изпит по БЕЛ.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия