Какво се случва ПРЕДИ менопаузата? Да споделим и да обсъдим. Тема №35

  • 34 812
  • 750
# 645
Не само млечните. Месо също, особено ако е купешко.

За месото е ясно, но млечните защо се изключват? И те ли заради съдържание на хормони? Аз наистина изключих пилешкото от менюто. Обаче млечни консумирам, не в големи количества и предимно кашкавал, но обичам и не мога да се лиша и от него Simple Smile
Виж целия пост
# 646
А за бъкано с хормони и антибиотици месо , да сте чували? - това подчертах .
Има и други източници, макар и по-ниско биодостъпни за организма.
Аз лично не спирам месо, но аз не купувам месо от магазина.
Така е, но аз нямам никаква възможност да търся други източници на месо. Това е неизбежно! Млечни съм свела до минимум - кисело мляко, скир, извара. Месо ям от птици, червеното е много тлъсто и не ми е разрешено заради високите калории и ИР /Не го казвам наизуст работя с метаболитен консултант/. Свинско и телешко веднъж седмично, останалото време пилешко и пуешко. Култивираните риби също са бъкани с АБ - сьомги, пъстърви от развъдници и т.н.
Виж целия пост
# 647
Това с диетите и лишаване от месо и млечни продукти е за мен пълна глупост. Майка ми навършва 70 тази година, няма сериозни болести, сърцето й е здраво, няма остеопороза, но не е била никога веган и т.н. Аз съм на 45 и не съм супер фен на червеното месо, защото не ми е вкусно, но почти всеки ден консумирам пиле, риба и мляко, абсурд да се лиша от тях заради веган заместители. И като цяло съм напълно здрава, цикълът ми е още редовен и се надявам все още да е така..
Виж целия пост
# 648
Тони, млечните, ако са хубави млечни също не би трябвало да са проблем. Но в България и те отдавна са пълен боклук и бъкани с какво ли не! Поколението на родителите ни са здрави, живяха в спокойни времена и ядяха истинска храна... и свекърите и майка ми докараха до 80...ние ще заминем много по рано!
Виж целия пост
# 649
Тони, млечните, ако са хубави млечни също не би трябвало да са проблем. Но в България и те отдавна са пълен боклук и бъкани с какво ли не!
Има и БГ хубави млечни, айде да не обобщаваме наизуст,,,крайни мнения не Уважавам
Виж целия пост
# 650
Lady Brinne, в кръга на майтапа- хора, все още не ядем!
 Иначе , сериозно ли се поставя под въпрос, отглеждането на животни с редовно биене на хормони и антибиотици !?
Лично аз, не съм съгласна  с чуждите метаболитни отпадъци, всеки си има глава на раменете- да си прави изборите. За млечните също.

Моите баба и дядо по бащина линия, си отидоха малко преди 90.
Не са пили и никакви лекарства, обаче. Дядо ми не носеше очила, даже.
Колко от списващите в темата, могат да се похвалят с това...
Виж целия пост
# 651
Тони, млечните, ако са хубави млечни също не би трябвало да са проблем. Но в България и те отдавна са пълен боклук и бъкани с какво ли не! Поколението на родителите ни са здрави, живяха в спокойни времена и ядяха истинска храна... и свекърите и майка ми докараха до 80...ние ще заминем много по рано!

Те са бъкани, но понеже се съмнявам да са изцяло от мляко не очаквам там да има хормони.
Виж целия пост
# 652
Тони, млечните, ако са хубави млечни също не би трябвало да са проблем. Но в България и те отдавна са пълен боклук и бъкани с какво ли не!
Има и БГ хубави млечни, айде да не обобщаваме наизуст,,,крайни мнения не Уважавам
Ами споделете марки, не го казвам да се заяждам...аз с години не мога да открия добро сирене примерно. В млечните хормони няма естествено, но има достатъчно други боклуци...!
Виж целия пост
# 653
Проф. по хранене ми препоръча кисело мляко, бяла кофичка, с тъмно син надпис отгоре, в Била го има. Производство на Софийския завод, който бил купен от Японска фирма и много държали на качеството и бг закваска. По-скъпо е от масовите. Есента го пробвах и даже ми хареса.
Сори за обяснението , но не мога да пусна снимка, в чужбина съм, ако не го откриете, в края на април ще го снимам.

ааа намерих името, май, че е "Bulgaricum ", но проверете го все пак. На видно място стой БДС ....
Виж целия пост
# 654
В млякото естествено има хормони, защото то се произвежда от жив организъм. Това са ендогенни хормони на животното -естрогени, прогестерон, пролактин, макар и в много малки количества.

Ако някой може, да снима и сподели това кисело мляко .
Виж целия пост
# 655
Вижте, чиста вода от фиорд, и супер-дупер био-мио меса, млека и зеленчук не мога да си позволя да купувам и ям.
Купувам месо от магазина, мляко от производител, но не знам какво бие на кравите (подквасвам го лично, поне знам, че е истинско кисело мляко).
Ако започна да се вглеждам във всичките тези твърдения (някои само митове) за хормоните и антибиотиците в купеното от магазина месо, би следвало да се гръмна.
И на лов няма да тръгна, за да си набявям месото.
Зърнените са ГМО, зеленчука и плодовете са нитратни.
Освен да вземем да се храним от слънцето, ама то има радиация...
Виж целия пост
# 656
и аз купувам, каквото си знам. Имам в семейството зълва (от 20г. веган, сега е на 48г. ) и свекърва, която слуша дъщеря си за храненето, месото и млякото и са толкова болни, с липси и дефицити, че не мога да ги мисля. Зълвата, даже пие хапчета за висок холестерол, наред с другите си медикаменти, НО не слушат, тяхно право и решение. 
Виж целия пост
# 657
В млякото естествено има хормони, защото то се произвежда от жив организъм. Това са ендогенни хормони на животното -естрогени, прогестерон, пролактин, макар и в много малки количества.

Ако някой може, да снима и сподели това кисело мляко .
Тези може би. Ще видя дали ги предлагат в Била
Виж целия пост
# 658
Г-жа Рамацоти, да тези са. Благодаря
Виж целия пост
# 659
И аз с нужда от съвет. Карах нещо и отидох на изследвания.  Викам да пусна и един Естрадиол и Прогестерон.  И то двата ги няма 😆. Аз съм с отстранена матка,  номимам яйчници. Преди 3 месеца ходих на лекар, уж всичко наред. Под долната граница и двата хормона. Изпитвам умора, вие ми се свят,  лоша работа...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия