Октомврийски бебета 2025

  • 15 529
  • 549
# 285
В Токуда прегледа беше включен в пакета за раждането и тогава го прегледа ортопед иначе знам, че е хубаво до към 2ри месец да се заведе и после на 6ти и годинка.
Виж целия пост
# 286
При раждане имаше преглед в Токуда, после го на 3ти месец бяхме при Фурлакис и на 6ти съм я записала.

Ние вече минахме на 3 дремки, моето момиче доста будува.. по 11 часа. Как ми се иска да си ляга по-рано, а не в 9 за да имам малко живот ама явно няма да е скоро. Ама и не ми става в 6 тъй че да. Вече се чудя дали да не махнем бибката. Не знам регресия ли беше, или заради прехода към 3 дремки, но се буди вече и докато не дам бибка не заспива и така може по 5-6 пъти на вечер. Поне не се храни през ноща, но все пак преди спеше по цяла нощ ама сега от месец е така..
Виж целия пост
# 287
При нас за около седмица - две имаше лъжливо минаване на 3 дремки и интервали по над 2 часа, сега се върнахме в нормалния режим на 4 дремки и будни интервали от около 1:40 - 2:10. Вечер заспива към 19:30, сутрин става към 7:30 ( с 3 хапвания в този интервал). Нощният сън тотал е около 11:30-12:00 часа, дневният е тотал около 3:20 мин. Будното време денем ни е около 9 часа +-. На 4 месеца и 1 седмица.

В Токуда ни бяха казали, че биберонът е хубаво да отпадне до към 6-я месец, така че има още време 😅 бях чела, че сега, когато си лапат опознавателно ръцете е по-добре биберон отколкото палец, защото от палец по-трудно се отучвало детето… Иначе и ние заспиваме с биберон и при нощни будения помага за успокоение и да заспи.
Виж целия пост
# 288
Нашият беше през 4ти месец на бебето. Педиатърката тогава ни даде направление, което не покриваше ехограф. Не е казала за други посещения. Знам че има преди 2ри, в 4ти и 6ти - това казаха в отропедията. Не бях очарована от прегледа, но нямах и притеснения за състоянието. Ако никой в семейсвото е е нямал проблеми, едва ли и бебето ще има, тъй че и да пропуснеш преглед не е нещо фатално в моите очи. 🙂
Здравейте! Да ви попитам вие кога заведохте бебчето за първи път на ортопед? Момчето момиче е на 4 месеца днес бяхме на консултация и лекарката каза, че ще ми даде направление като ми препоръча клиника Атанасов и съответно доктор Атанасов. Сега чета, че първия преглед се прави до 2 месеца на бебето. А втори на межди 5 и 6 месец. Тя нищо не ми е казвала даже ако не я бях питала пак нямаше да ми каже. Ви кога ги водите вашите бебо и?
Виж целия пост
# 289
Моето момче е на 4 месеца и 4 дни. Има 3 дневни дремки по около час. Една към следобеда по-дълга си я прави. Общо 3-3.5 часа му се събират. Вечерта заспива в 22-22.30 и не можем по-рано. Но поне си спи едни 7-8 часа непробудно без да се храним, като на няколко пъти се размърдва и му давам биба. После го храня към 5-6 сутринта и си доспиваме до към 10ч сутринта. След ядене+смяна на памперса заспива почти веднага.

При нас проблема е, че си спи на кошарата, но се събужда там. Като спи на нашето легло няма никакви проблеми. Съжалявам, че не купих кошара тип next to me. Надявам се като порасне още малко да свикне с кошарата си. Иначе и на мен ми харесва да си спим заедно, гушкам го и вечерта.

Още не сме ходили на ортопед, на следващата консултация ще попитам педиатърката. Надявам се да мине добре, че тя много не обича да и дават “наклон”😅

Колкото и tummy time да правя с бебето, забелязвам че главата му става леко плоска. Купих такава възглавница с дупка, та да видим какво ще стане.. на следващата консултация ще се допитам и до лекарката.
Виж целия пост
# 290
Моето момче е на 4 месеца и 4 дни. Има 3 дневни дремки по около час. Една към следобеда по-дълга си я прави. Общо 3-3.5 часа му се събират. Вечерта заспива в 22-22.30 и не можем по-рано. Но поне си спи едни 7-8 часа непробудно без да се храним, като на няколко пъти се размърдва и му давам биба. После го храня към 5-6 сутринта и си доспиваме до към 10ч сутринта. След ядене+смяна на памперса заспива почти веднага.

При нас проблема е, че си спи на кошарата, но се събужда там. Като спи на нашето легло няма никакви проблеми. Съжалявам, че не купих кошара тип next to me. Надявам се като порасне още малко да свикне с кошарата си. Иначе и на мен ми харесва да си спим заедно, гушкам го и вечерта.

Още не сме ходили на ортопед, на следващата консултация ще попитам педиатърката. Надявам се да мине добре, че тя много не обича да и дават “наклон”😅

Колкото и tummy time да правя с бебето, забелязвам че главата му става леко плоска. Купих такава възглавница с дупка, та да видим какво ще стане.. на следващата консултация ще се допитам и до лекарката.
Педиатърка та е длъжна да ви даде направление за ортопед, полага ви се и е задължително. Да попитам вие възглавница слагате ли вече на бебетата за по малко дори да лежат на нея. И правите ли опити да сядате знам, че е рано но моята много иска и се набира сама да сяда. Успява с моя помощ за секунди букеално я държа така и много се радва.
Виж целия пост
# 291
Само да уточня, че педиатърът прави прегледа и ако реши, че ема проблем изпраща на оргопед. Не е длъжна. Обясни ми го именно ортопед, когато заведох първото си дете, защото "некомпетентната ни лекарка каза, че всичко е наред и няма да ни праща на специалист".
Виж целия пост
# 292
Не, аз още не го слагам да седи, но в шезлонга и на столчето за хранене не е в най-легналата позиция - така пак може да оглежда без да пада напрежението върху седалището.

Някоя използва ли вече летния кош на количката? Мисля да зачестя излизанията и се чудя дали да не го прехвърля в летния кош с космонавт, за да си оглежда Simple Smile С Балиос С  сме и има опция за легнала позиция.
Виж целия пост
# 293
И аз го слагам на шезлонга и люлката полулегнал, а когато е при нас на дивана го подпирам с една възглавница, за да не се сърди и да си оглежда.

Чудех се и аз за летния кош, понеже ми се струва, че зимния почва да му става къс 😅 Но май ще изчакам. Иначе всеки ден сме навън. Като е буден пускам сенника наполовина, за да си гледа и доста се кефи.
Виж целия пост
# 294
И аз го слагам на шезлонга и люлката полулегнал, а когато е при нас на дивана го подпирам с една възглавница, за да не се сърди и да си оглежда.

Чудех се и аз за летния кош, понеже ми се струва, че зимния почва да му става къс 😅 Но май ще изчакам. Иначе всеки ден сме навън. Като е буден пускам сенника наполовина, за да си гледа и доста се кефи.
На зимния кош които в до 6 месеца има ли опция за наклон?
Виж целия пост
# 295
И аз го слагам на шезлонга и люлката полулегнал, а когато е при нас на дивана го подпирам с една възглавница, за да не се сърди и да си оглежда.

Чудех се и аз за летния кош, понеже ми се струва, че зимния почва да му става къс 😅 Но май ще изчакам. Иначе всеки ден сме навън. Като е буден пускам сенника наполовина, за да си гледа и доста се кефи.
На зимния кош които в до 6 месеца има ли опция за наклон?

Нашата количка има леко повдигане, тип антирефлукс и когато е буден го ползвам, за да е леко повдигнат и да гледа. Иначе се сърди и почва да се напъва с едни коремни преси 😅
Виж целия пост
# 296
Нашият педиатър ни даде на 1 месец направление за ортопед, на място в кабинета на ортопеда заплатихме ехографията. В София масово така се процедира.

Съвременните препоръки са детето да не се слага в поза “седеж” твърде рано и да не се подпира с възглавници. От това се водихме и при каката и тя сама седна от странична позиция около 7-8 месец.

Планираме захранване на 5+++, тогава ще го слагам за 10-тина минути, само по време на храненето, полуседнал.

Също така възглавница от около 1 см се препоръчва от годинка на детето да се ползва.

Нашият пухчо (вече е 8.5 кг.) още не се завърта никак, кака му на тази възраст вече спокойно се въртеше, но на него явно дупето му тежи повечко. 🤭

Летния кош ще го вкараме в употреба вероятно втората половина на март, малко да затопли времето.
Виж целия пост
# 297
Ние вчера направихме 4-тири месеца и е 6.750  и 62 см само на АМ, но не яде много.Има ли други дребни като нас
Виж целия пост
# 298
Ние вчера направихме 4-тири месеца и е 6.750  и 62 см само на АМ, но не яде много.Има ли други дребни като нас
Не мисля, че сте дребни а сте си в норма. Ние а 22 направихме 4 месеца и я измери ха 7.280 63 и половина см.
Виж целия пост
# 299
Ние вчера направихме 4-тири месеца и е 6.750  и 62 см само на АМ, но не яде много.Има ли други дребни като нас
Ние сме от не особено ядливите също. Голяма мъка това ядене.
Вчера за първи път направихме 2-3 капки сок от домашни ябълки. Сякаш "цял живот" с лъжица е яло това дете. Само да я мерне, че наближава и отворя устата.
Май ще си купя една сокоизтисквачка за да му дам и сок от моркови. Чувала съм много противоречиви мнения относно соковете, но везната наклони към поне "проба" след като прочетох, че така бебето може да свикне с по-голяма палитра от вкусове. Разбира се, количество сок на ден е буквално капчици, че понякога като кажа за сока и незнайно защо ме зяпат така, сякаш налива с литри. Trollface
На последният преглед педиатърката ни показа "упражненията" за сядане. Това е първата активност, която му допада и прави с голям кеф. Никакви жабки и колела не му допадаха, ама да се набира по ръцете ми е едно от най-забавните неща.
Проучихте ли за захранването, избрахте ли първи зеленчук за пюрето? Аз все още се лутам и не съм стигнала до менюто на машината за пюрета. Накрая ще направя май най-простичкото картоф.
Как спинкат вашите бебоци? Моя спи по 45 мин на дрямка и седи буден по 2 часа горе долу. Вечер прави един дълъг сън от около 5 часа и после се буди да хапне скромно преди да заспи отново за още 2 макс 3 часа.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия