Октомврийски бебета 2025

  • 15 523
  • 549
# 315
Здравейте, и моето бебе почна адски много да реве, но само преди последното хранене преди сън. 20 минути се успокояваме. Засуква за 5 секунди и после рев. Няма търпение явно да тръгне млякото въпреки, че ги стимулирам преди да я нахраня.. много е неприятно и много се надявам да мине тази фаза. Само като беше полузаспала засука.. Днес ще пробваме преди баня да яде като е по-скопойна. На вас да ви се е случвало?

Да не би да е от превъзбуда или по-дълъг интервал на будуване? При мен така се получава, когато съм го превъзбудила повече със смях и игра или е будувал повечко време и си е изпуснал времето за заспиване. Нещото, което при нас върши работа е да го сложа в позиция за кърмене, подавам гърда - засуква за секунди, почва да реве и махам гърдата и давам бибка. Посуква малко бибката, за да се успокои (явно за да си задоволи сукателния рефлекс), дърпам бибата и я сменям с гърда. Така си засуква и вече се е успокоил. Стискам палци да успееш да я залъжеш така, ако ли не, то дано този период ви мине по-скоро 🤞
Виж целия пост
# 316
Здравейте, и моето бебе почна адски много да реве, но само преди последното хранене преди сън. 20 минути се успокояваме. Засуква за 5 секунди и после рев. Няма търпение явно да тръгне млякото въпреки, че ги стимулирам преди да я нахраня.. много е неприятно и много се надявам да мине тази фаза. Само като беше полузаспала засука.. Днес ще пробваме преди баня да яде като е по-скопойна. На вас да ви се е случвало?

Да не би да е от превъзбуда или по-дълъг интервал на будуване? При мен така се получава, когато съм го превъзбудила повече със смях и игра или е будувал повечко време и си е изпуснал времето за заспиване. Нещото, което при нас върши работа е да го сложа в позиция за кърмене, подавам гърда - засуква за секунди, почва да реве и махам гърдата и давам бибка. Посуква малко бибката, за да се успокои (явно за да си задоволи сукателния рефлекс), дърпам бибата и я сменям с гърда. Така си засуква и вече се е успокоил. Стискам палци да успееш да я залъжеш така, ако ли не, то дано този период ви мине по-скоро 🤞
+1 така правим и ние само, че със шишето и доста повече биба/шише залъгвания. Голям инат това дете.

Честит празник, момичета! Желая ви да греете от вътре навън, да се чувствате пълноценни, обичани и щастливи! HeartFlowers Bouquet
Моят "подарък" беше първи успешни опити за лазене. Скоро ще трябва да поръчвам май оградките. Някакви препоръки?
Иначе за захранването засега давам сокчета с едни лъжички ма нук, но имам и на хип и холе, както и една силиконова купичка. Още не съм мислила обаче дали ще ползвам тях или ще купувам нещо специално. Така че ще ви следя по темата.
Виж целия пост
# 317
Да и аз правя така с бибката и наистина помага. В крайна сметка преместих храненето преди ваната/нощният ритуал и е доста по-добре. Преди лягане засуква за 5 мин и заспива. Чудя се дали да я пробвам да я оставям да заспива уж самичка след ритуала, а не с гърда ама още не мога накарам като знам, че сигурно ще има плачкане.

Здравейте, и моето бебе почна адски много да реве, но само преди последното хранене преди сън. 20 минути се успокояваме. Засуква за 5 секунди и после рев. Няма търпение явно да тръгне млякото въпреки, че ги стимулирам преди да я нахраня.. много е неприятно и много се надявам да мине тази фаза. Само като беше полузаспала засука.. Днес ще пробваме преди баня да яде като е по-скопойна. На вас да ви се е случвало?

Да не би да е от превъзбуда или по-дълъг интервал на будуване? При мен така се получава, когато съм го превъзбудила повече със смях и игра или е будувал повечко време и си е изпуснал времето за заспиване. Нещото, което при нас върши работа е да го сложа в позиция за кърмене, подавам гърда - засуква за секунди, почва да реве и махам гърдата и давам бибка. Посуква малко бибката, за да се успокои (явно за да си задоволи сукателния рефлекс), дърпам бибата и я сменям с гърда. Така си засуква и вече се е успокоил. Стискам палци да успееш да я залъжеш така, ако ли не, то дано този период ви мине по-скоро 🤞
Виж целия пост
# 318
Здравейте мами! Обмислям да купя бънджи за малката. Какво мислите? Заслужава ли си?
Виж целия пост
# 319
Здравейте, момичета!
Сега успях да изчета последните страници и видях, че сте коментирали захранването. Моята девойка след 3 дни навършва пет месеца и смятам на 5++ вече да стартираме със захранването. Аз смятам в началото да започна с пюрета и към края на шестия месец да мина на смесено захранване - парчета, за да си изследва само бебчето храната и отделно ще давам и пюре/намачкани зеленчуци за донаяждане. Изцяло по ЗВБ метода ми прави впечатление, че по-бавно се случва заместването на храненията, защото бебето не изяжда толкова голямо количество само и често трябва дохранване с кърма или АМ. В даден момент ще спра да предлагам пюрета и ще останат само парчетата.

Зеленчуците ще приготвям на пара в мултикукъра. При първото захранване се водих по препоръките на Маги Пашова и сега пак ще следвам същия подход (veggie-led weaning). Та, аз първите две седмици смятам всеки ден да въвеждам нов зеленчук (самостоятелно или смесен с вече въведен такъв). След това ще въведа месото (пилешко, заешко, пуешко). Плазмон имат много удобни малки бурканчета месни заготовки, които могат да се добавят към зеленчукови пюрета. След месото ще въведа безглутенови каши и с тях плодове, че самите каши са много безвкусни. 😅 След плодовете ще въведа цяло яйце, риба, телешко, свинско, бобови, глутен и накрая ядките. До годинката ще бъдат въведени всички хранителни групи.

Единствено с млечните не знам как да процедирам заради подозрението за алергия към белтъка на краве млякото и ще се съветвам с педиатъра. Бях спряла млечните храни за около две седмици и кървавите нишки изчезнаха. От няколко дни обаче поднових приема и отново се появиха. Та, това на практика доказва АБКМ. 😐 Четох, че повечето деца до годинката го израстват, та силно се надявам така да се случи и при нас.

nanny.tz, вие имахте сходен случай, как са нещата при вас?

Djeniori, бънджитата не се препоръчват от повечето ортопеди, както и проходилките. Не съм ползвала с първото дете, няма да ползвам и сега.
Виж целия пост
# 320
Джениори, имам от каката, стационарно и ще го ползвам, когато му дойде времето. По малко, разбира се, както до сега в люлката, например. Но ми беше верен помощник и ще се възползвам и сега. Проходилка няма да взема обаче.
Виж целия пост
# 321
Здравейте 😊

Не съм се включвала отдавна. Влязохме в някаква кофти здравословна серия. Заради точките кръв водихме малкия човек на гаастроентеролог, което всъщност се оказа доста сложно. В цяла София има точно 4 доктори, които са детски гастроентеролози, двама от тях изобщо не записваха часове и така най-ранния свободен час беше три седмици след даденото ни направление от педиатър. Въпреки диетата ми точките кръв не изчезнаха. И то не е на всеки на памперс, а на 6-8 дни хоп, памперс с точки кръв. Иди разбери...
На прегледа доктора назначи микробиология в две различни лаборатории. Резултатът до тук е стафилококи в акото... Идея си нямам откъде, как, защо, изобщо коките не се ли намират в носа и по кожата?! Чакаме и другата микробиология и ще се чуем с доктора за лечение. Отделно на ехографа доктора видя, както той го описа "много дискретно" увеличени бъбречни легенчета. Другият месец ще ходим и на нефролог.

Гледам да не ги мисля много нещата и да не чета наляво-надясно сто различни мнения.
Виж целия пост
# 322
Как сте? Simple Smile Започнахте ли захранване?
С какво започнахте и бебчетата как реагират? Simple Smile  Спите ли? 😁
Нашето момче ни побърква - яде на 2 часа и половина, включително и нощем.. пак започна да плаче при нощна смяна на пелена.. Мъчи се да се обръща, но долната ръка му пречи да направи завъртането и започва да се ядосва, да вика, накрая се и разплаква.. зъбите ни още не са избили, но явно пак го мъчат… пълен цирк 😂 На 5 месеца стана, а е около 6.100 кг 😁
Виж целия пост
# 323
nanny.tz, стискам палци бързо да минава, каквото и да е. Бъбречните легенцета обикновено се регулират когато бебетата започнат да прекарват повече време във вертикално положение, защото гравитацията помага да се дренира по-добре урината. Споделям от опит с по-голямото ми дете.

Следващата седмица ще водим и ние бебчо на гастроентеролог, за да видим какво ще каже и той.

Иначе тя днес навършва пет месеца и вчера я теглих вкъщи 6.100кг. 😄

Относно спането, през деня е на три дремки, общо около 3.5 часа дневен сън. Вечер се буди два пъти да се храни. Надявам се след шестия месец да започнат да отпадат нощните хранения. При нас кърменето взе да се превръща в асоциация за заспиване, което хич не ми се искаше, но като намалеят нощните хранения ще го премахна като асоциация.
Виж целия пост
# 324
Моята госпожица след няколко дни ще навърши 5м и регресията на съня започна осезаемо. Първо забелязах протест при дневните дремки (сега сме на 3), а от снощи се развали и нощния сън. Буди се на всеки час с плач, единствено доприспиване на ръце я успокоява...опитвам се да се заредя с търпение и сили да изкараме този период, доста е трудно да се грижиш цял ден за капризно бебче като си недоспал.
Мисля да започна захранването по ЗВБ другия месец като навърши 6м. За момента няма зъбчета.
Има ли някой друг, който се мъчи с регресията?
Виж целия пост
# 325
Стел, вечерния сън се нарушава, вероятно, заради силното нарушение на дневния. Опитай да стабилизираш него, да е достатъчно и предполагам, че трябва да се оправи нощния. Асо мислиш, че е нужно, върни 4та дрямка. На 5м и половина е нашето бебе, имаше момент, в който много ревеше на приспиването на днивните дремки, но дишах дълбоко и не промених нищо. Заспива в кошарата с биберон и кърпички за гушкане.

От няколко дни давам вит Д с лъжичка и реакцията й ме обнадеждава за захранването. Предстои ни кратка почивка и заради това няма да започна от сега.
Виж целия пост
# 326
При нас регресията мина и си нормализира нощния сън, ама си беше тегаво. Днес педиатърът даде зелена светлина за захранването и ще почваме другата седмица, тъкмо човекът ще е станал на 5 месеца и половина.

Имахме и доста неприятно преживяване с алергична реакция към пробиотика от гастрото, спешен кабинет, мъка. И това мина, де. С деца е така, няма начин 😅
Виж целия пост
# 327
При нас дремките са три:  две кратки по 30-40 мин. и една 1:30 макс. с пробуждане. Още го приспивам във количката, иначе сам със биберон много рядко заспива. Вече ми писна да разхождам количката из цялата къща. Вчера бяхме на ваксина, другата седмица правим 5м но ЛЛ каза, че мога да започна със захранване.
Виж целия пост
# 328
За момента успявам да закрепя поне 3ч дневен сън, което ореди седмица й беше идеално, та мисля, че не е от това. Ще видя и тази вечер. Днес, освен протеста, дремките са стабилни, но май е така, защото снощи се измори. До тук имам 2 дремки по 1,15ч и третата ще ми е 30 мин. Да видим как ще е нощта Simple Smile ще стискам зъби...
Стел, вечерния сън се нарушава, вероятно, заради силното нарушение на дневния. Опитай да стабилизираш него, да е достатъчно и предполагам, че трябва да се оправи нощния. Асо мислиш, че е нужно, върни 4та дрямка. На 5м и половина е нашето бебе, имаше момент, в който много ревеше на приспиването на днивните дремки, но дишах дълбоко и не промених нищо. Заспива в кошарата с биберон и кърпички за гушкане.

От няколко дни давам вит Д с лъжичка и реакцията й ме обнадеждава за захранването. Предстои ни кратка почивка и заради това няма да започна от сега.
Виж целия пост
# 329
Ще мине, опитай да не вкарваш нови асоциации и навици, за да не страдаш след това. Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия