Октомврийски бебета 2025

  • 15 456
  • 549
# 540
И на нас ни предстои Никити, но края на август - коя е таверната? 😁
Dimitra's Taverna
https://maps.app.goo.gl/rgpLiVayhuZXF9jm6?g_st=ac
 Пращам и линк от мапса за улеснение Heart
Не съм била там от повече от 10 години, но все така топло пазя спомена в сърцето.
И аз ще се радвам на препоръки къде да отседнем там, че сигурно от предишния път се е променило ужасно много.
Ние сме по нащо моренце тази година, в началото на август и зависимост как ще се справим, ще обмисляме и друго ходене.
Много исках зимата да отскочим до Виена ама с тия зъби и студове там, май ще си остана само с замисъла. Пъл знсм ли, до тогава време има, може и да събера смелост.
Виж целия пост
# 541
Момичета, някоя от вас има ли опит със запек при бебето? Малкият от няколко дни се изхожда трудно, но все пак има 2 пъти на ден, консистенцията е като пластелин. Звънях на педиатър, каза ми, че не е притеснително, но да дам сироп Лактулоза. Предните дни давах пюре от синя слива, круша, праскова, ефект няма. За обяд предлагах разхлабващи храни, пак няма ефект. Иска ми се да пробвам с нещо друго преди да дам сиропа.

И още нещо да питам - миете ли зъбките и какви паста и четка ползвате?
Виж целия пост
# 542
Моето бебе имаше доста проблеми с изхожднето. Понякога много трудно, през ден или два.
Сиропи не съм давала. Само клизма за деца сме ползвали. Със захранването нещага се стабилизираха.
Редовно давам тиква матилда (в някой магазини се намират, по съвет на педиатър), сливи, круши, череши, батат - той сякаш най-помогна, но трябва да се внимава с количеството, може да предизвика болки в корема, ако е повече. Всички плодове ги приготвям аз, за да няма нишесте, както понякога се случва в готовите.
Също лъжичка зехтин в обедното пюре помогна при нас. Не всеки ден
Щом не се изхожда сухо, няма кръв и си е редовно, не е запек.

Момичета, някоя от вас има ли опит със запек при бебето? Малкият от няколко дни се изхожда трудно, но все пак има 2 пъти на ден, консистенцията е като пластелин. Звънях на педиатър, каза ми, че не е притеснително, но да дам сироп Лактулоза. Предните дни давах пюре от синя слива, круша, праскова, ефект няма. За обяд предлагах разхлабващи храни, пак няма ефект. Иска ми се да пробвам с нещо друго преди да дам сиропа.

И още нещо да питам - миете ли зъбките и какви паста и четка ползвате?
Виж целия пост
# 543
Момичета, някоя от вас има ли опит със запек при бебето? Малкият от няколко дни се изхожда трудно, но все пак има 2 пъти на ден, консистенцията е като пластелин. Звънях на педиатър, каза ми, че не е притеснително, но да дам сироп Лактулоза. Предните дни давах пюре от синя слива, круша, праскова, ефект няма. За обяд предлагах разхлабващи храни, пак няма ефект. Иска ми се да пробвам с нещо друго преди да дам сиропа.

И още нещо да питам - миете ли зъбките и какви паста и четка ползвате?
При мен беше по същия начин. Дай нещо разхлаващо, тиква, круша, слива. Аз взех едно сиропче Изилакс на билкова основа е подейства ни. Най често запек е от захранването. Картофа много запичат. При нас ако то беше като пластелин.
Виж целия пост
# 544
И при нас има такива дни, педиатърката ни каза, че и агнешкото има разхлабващ ефект, не съм пробвала още, но купих няколко бурканчета на плазмон.
Виж целия пост
# 545
Здравейте, приемате ли някакви добавки в калций ако кърмите и какви? Чудя се дали има нужда..
Виж целия пост
# 546
Докато кърмех пиех витамини за кърмачки и магнезии. Преди да започна имах много силни болки в китките.
Марката няма значение, аз поне не забелязах.

Здравейте, приемате ли някакви добавки в калций ако кърмите и какви? Чудя се дали има нужда..
Виж целия пост
# 547
И при нас има такива дни, педиатърката ни каза, че и агнешкото има разхлабващ ефект, не съм пробвала още, но купих няколко бурканчета на плазмон.
Тези дни я захрани с агнешко точно на Плазмон и мога да кажа, че наистина има разхлабващ ефект а съм давала само по 17 грама. Да ви попитам някои сменил ли е сутрешното адаптирано мляко със твърда закуска?
Виж целия пост
# 548
Как сте? Оцелявате ли?
Нашето море приключи успешно - малкият не се разболя, радваше се на водата, изследваше пясъка и дори си хапна малко въпреки, че бях непрестанно до него 😁
Вече е на 8м и 5 дни и от миналата седмица е по-мрънкащ, влязохме в засиления етап на страх от раздяла с мен и е чудо.
Опитва се да прави преход към 2 дневни спанета като твърдо отказва 3тото и се случва да будува преди нощния сън по 4-5 часа и да киселее.. както се будеше в 7:30-8, сега започна към 6:30 да става и се надявам да е временно.. опитва се и да се изправя и да сяда самостоятелно, та нощният сън е накъсан и тренира къде в просъница къде буден в 1, в 3 сутринта и т.н.

При вас колко време продължи този период?
Виж целия пост
# 549
Нашето момче е на 8+. Сънят е много неспокоен, откакто започна да пълзи, около месец и половина. След всеки период идва веднага нов с ново умение, което да смущава съня.

Имаше период на постоянно обръщане, сега е по-рядко, но се случва. Когато започна да се изправя, се упражняваше в просъница. Все още има моменти на несъзнателно завъртане докато го приспивам в кошарата и се разсънва.

От две седмица започна да сяда, но не му е най-любимо. Когато се храни в столчето, постоянно трябва да е с колан, защото се научи да се изправя с крачена на седалката и ръце на табличката. Все иска да стигне нещо от кухненската маса. Закопчан почва да мрънка, стига до рев и храненето приключва, ще отнеме свикване.

Вие имате ли нощни хранения? При нас бях изчезнали, съня беше добре, с малко водичка, милване и заспиваше. Но в последният месец определено без мляко няма заспиване и се случи сякаш за една нощ всичко. През деня от желание да се върти, изправя и обикаля не може да се спре, за да се нахрани както трябва. В столчето почва едно въртене и оглеждане след всяка лъжичка. Последното ядене за вечерта е солидно (яде най-много когато е сънлив вече) и има поне 2 будения за мляко, както и няколко в първите часове, къде се стряска на сън. Често бълнува и май се събужда от собствените си звуци.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия