Замисляли ли сте се как бихме реагирали, ако Путин ни нападне?

  • 6 960
  • 141
# 75
Е, надали някой от тук списващите е бил ученик към моментите, в които се е говорило, но никога пристъпвало към идеята да се присъединим към Русия. Двата момента, в които е имало приказки за това, но не и юридически документи са:
- след Освобождението (в рамките на империята) (1878–1886 г.)
- и след Втората световна война (като част от СССР). (1944–1947 г.)

Другото са митове и пропаганда.
А даже някъде може да прочетете, че нивгаш никой наш държавник не е имал такива намерения. Гонели сме наши моментни интереси с празни приказки ...
Виж целия пост
# 76
Е аз съм била, в основното училище, мале колко съм древна. Помня какво беше.
Виж целия пост
# 77
Е, надали някой от тук списващите е бил ученик към моментите, в които се е говорило, но никога пристъпвало към идеята да се присъединим към Русия. Двата момента, в които е имало приказки за това, но не и юридически документи са:
- след Освобождението (в рамките на империята) (1878–1886 г.)
- и след Втората световна война (като част от СССР). (1944–1947 г.)

Другото са митове и пропаганда.
А даже някъде може да прочетете, че нивгаш никой наш държавник не е имал такива намерения. Гонели сме наши моментни интереси с празни приказки ...


За първи път: Стенограмата от пленума на ЦК на БКП за сливане на България със СССР. Част 1

https://desebg.com/2011-01-13-09-24-01/735--1

История
Най-голямото предателство в българската история
Николай Цеков
20.12.2018
Преди 55 години Живков настойчиво предлага НРБ да стане част от СССР. Но Москва отхвърля: "На онези хитреци в София им се ще да седнат на нашата трапеза", гласи коментарът на Хрушчов. Въпреки това Живков не се отказва.

https://www.dw.com/bg/%D0%BD%D0%B0%D0%B9-%D0%B3%D0%BE%D0%BB%D1%8 … %D1%8F/a-46815221


16-та Съветска република
(или разказ за едни предателства, без аналог в световната история)

Съдържание

16-та съветска република?
Малко балканска история. И не само …
1963 – пленум след пленум…
1973 – още пленум, още предателства


https://www.osvobojdenie.net/16-%D1%82%D0%B0-%D1%81%D1%8A%D0%B2% … 0%B8%D0%BA%D0%B0/


https://faktor.bg/mrachna-data-predi-61-godini-jivkov-obqvi-balg … republika-na-sssr
Виж целия пост
# 78
А имаш ли представа кой е Николай Цеков? И защо е писал тези измислици, видимо без никакви доказателства? Стенограма даже има, която не прилича на никоя друга стенограма от онова време ...
Прегледай му статиите и къде е изчезнал този "човечец"...
Виж целия пост
# 79
А имаш ли представа кой е Николай Цеков? И защо е писал тези измислици, видимо без никакви доказателства?
Прегледай му статиите и къде е изчезнал този "човечец"...

Не зная кой е той, но показах 4източника като доказателство за намеренията на Т.Живков да станем 16-та република. Някои задръстени партийци през 70-те обвиняваха Чаушеску, че не давал коридор към СССР! Все още сме живи и все още идеално помним това "славно минало"! Екскурзоводките в СССР казвали на нашите хора именно, че Бг ще бъде тяхната 16-та република!

Христо Христов нима е мошеник и лъжец???
Виж целия пост
# 80
Аз съм била малка и не помня подробности, но промиването на мозъци го помня. Наистина ни подготвяха за това, да станем тяхна република. Не знам защо точно се отказаха руснаците, но ние тук си бяхме готови.
Виж целия пост
# 81
Както и е добре да обърнете внимание, че политическите игри с предложения и приказки са едно. Реални дела в тази посока са различни неща.  

Не, показахте 4 статии преразказващи едно и също и базирани на стенограма, чиято достоверност се оспорва.
Виж целия пост
# 82
В предаването История.бг историци - професори и академици достс добре обясниха за Живковите предателства. 3 са на брой. Предателството за Републиката е най-голямото и няма оправдание. Това се случва заради постоянния слугинаж на Живков към Москва, което ни довежда до фалит и Живков иска да станем република, за да е по-ефикасно предаването на ресурсите ни и Москва да ни вади от кризите. Отказват се защото не искат дс наливат средства постоянно, а да взимат.
Виж целия пост
# 83
Никой няма да ни напада, хора Simple Smile
Виж целия пост
# 84
Atravel, написа един тон исторически глупости.
Нищо от това, което написа, не е вярно исторически, съжалявам.
Никой не отива в Русия. Абсолютно никой. Дори самите руснаци не ходят там, а ти ми говориш за квартали със западноевропейски семейства. Joy
И що за глупост СССР да ни е освобождавал от фашистко робство? Нито сме имали фашисти в държавата, нито сме били поробени. Единствено руснаците тогава ни освободиха от 600 хиляди българи и 50 хиляди квадратни километра. Толкова. Това е третата национална катастрофа последвана от 3 фалита заради Москва.
България ще бъде по-добро място, ако не се разпространяват такива неграмотни исторически коментари.
Виж целия пост
# 85
Тоя казус ми напомня реална ситуация от соц времената описана от Георги Марков (този, който, без да звучи патетично, плати с живота си за тоя сорт разкази)

Скрит текст:
“Тя [актриса, която се възмущава, че Марков “говори против ро̀дината”] си отива, както си е дошла, а аз тръгвам по крайбрежния булевард на Темза и си спомням, за кой ли път, за онова странно момче, което през 1947 година дръзна да запита лектора на едно събрание:
„Ако България и Съветският съюз воюват, ние на коя страна трябва да се бием?“
Цялото събрание стихна. Дори да нямаше отговор, самото задаване на въпроса беше достатъчно. Лекторът се опули напред, взря се в момчето с подозрението, че насреща има явен провокатор, но като видя бистрите, невинни очи, отправени към него, се смути и каза, че такъв въпрос изобщо не може да съществува, тъй като България и СССР не могат никога да воюват един срещу друг, защото представляват едно и също.
— Българските интереси са съветски интереси и съветските интереси са български интереси! — заяви той.
Но момчето не остана доволно от отговора и пак повтори:
— И все пак, представете си, че се сбием със СССР. В историята всичко се случва, тогава на коя страна трябва да бъдем? На българска или на съветска?
— А пък аз ти казвам, че не може да има такъв конфликт, следователно не може да има такъв въпрос! — ядоса се лекторът.
Момчето се засмя. И хората около него се разсмяха.
Но лекторът беше прав. Съвсем скоро след това стана ясно, че такъв въпрос не можеше да съществува, защото в самия национален химн на България беше вкарана клетва за вярност към чужда държава. Аз смятам, че това е дъното на националното ни самооплюване”
Виж целия пост
# 86
Тя и темата е хипотетична, точно изследване  е като показаното.
Виж целия пост
# 87
Е, Путлер ще ни нападне само ако  Тръмп реши да ни изтъргува. В момента Путлер трябва да прегази Румъния, за да стигне до нас. Украинските дронове разрушиха флота им, така че сега е трудно да стане това. Но хипотетично ако стане, веднага на юг до края на континента(Атина, Пирея) и от там далеч на запад-Италия, Испания, Малта.
Виж целия пост
# 88
Путин трябва да бъде спрян.
Виж целия пост
# 89
Ще го мисля, когато в България открият богати залежи на редкоземни елементи или огромни количества нефт и газ. Или неочаквано получим излаз на Бяло море. Дотогава не си струва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия