Почти цяла София става зелена зона

  • 20 437
  • 669
# 660
Официално спряха въвеждането на нови зони и новият проект. Неофициално не е съвсем така. Всъщност никой не знае какви ги вършат.
Виж целия пост
# 661
Анкетата, допитването, върху което се базира разширението на новите зони беше напълно бутафорно. Възможно е съдът и затова да ги е спрял.
Виж целия пост
# 662
Официално спряха въвеждането на нови зони и новият проект. Неофициално не е съвсем така. Всъщност никой не знае какви ги вършат.
Как така никой не знае? Нали шофираме всеки ден? Ако имаше нови цени и нови зони щяхме да разберем.
Виж целия пост
# 663
Явно са влезли в сила, каза ми един колега миналата седмица. Уж са отменени, но общината не иска да се съобрази с решението на съда.

Това категорично не е вярно! Нито е териториално разширена зоната, нито времево, нито цената е променена.
Виж целия пост
# 664
Излязло е решението на съда. Разширяването и новите цени са факт:

https://dnes.dir.bg/obshtestvo/sadat-okonchatelno-varna-novite-z … ya-sas-zadna-data
Виж целия пост
# 665
Поскъпването на синя и зелена зона в София няма да е от утре.

Център за градска мобилност ЕАД ще изчака необходимите юридически процедури, както и нужната в тази посока позиция на Столичен общински съвет преди да пристъпи към прилагането на приетата през ноември от общинския съвет наредба. Прилагането на разпоредбите в нея изискват и техническо време, уточниха от ЦГМ за БНТ.

Върховният административен съд реши да върне поскъпването на синя и зелена зона в София
ЦГМ ще информира своевременно своите клиенти при промени.
https://bntnews.bg/news/poskapvaneto-na-sinya-i-zelena-zona-v-so … -1376550news.html
Виж целия пост
# 666
Видях следната новина ВАС спря окончателно поскъпването и разширяването на зоните за паркиране в София,
окончателно отпада нали така, надявам се да е истина.
Виж целия пост
# 667
Аз пък не се радвам. Жалко.
Виж целия пост
# 668
Видях следната новина ВАС спря окончателно поскъпването и разширяването на зоните за паркиране в София,
окончателно отпада нали така, надявам се да е истина.


Не. Не отпада окончателно, а спира действието на наредбата, докато съдът се произнесе по същество.

“Докато съдът не се произнесе окончателно по самото дело за законността на Наредбата, в София ще важат правилата и цените за паркиране отпреди 2026 г.”

https://www.economic.bg/bg/a/view/vas-sloji-spirachka-na-novite- … arkirane-v-sofija
Виж целия пост
# 669
Ще има време да се Общината да се подготви по-добре, гледам новини за строеж на нови паркинги.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия