Паническо разстройство - 66

  • 16 923
  • 622
# 390
Да не е торет? Сигурно ли е, че е окр?
Виж целия пост
# 391
Не е торет. Има го откакто се отключи дпресивно- тревожното разстройство. Когато се успокои напълно тези неща утихват, но е много рядко. Психиатъра също го определи като окр.
Виж целия пост
# 392
С медикаменти може да се стабилизира, но чак да остане без никакви симптоми не вярвам, освен ако не е дрогиран с лекарства. При мен така, ако нямам особени проблеми, съм добре. Появи ли се обаче нещо по-сериозно си получавам тревожност, може да се стигне и до паник атака.
Виж целия пост
# 393
Същото, Джени, и при нас. Ама то не може в живота да няма никакви тревожни моменти. Не издържа на никакво напрежение.Disappointed Днес замина за София и аз се притесних толкова, че просто не си намирам място, като видях колко е тревожен сутринта преди да тръгне. Оффффф....Pensive
Виж целия пост
# 394
Благодаря за отговорите по моето питане! Да разбирам ли, че ако се сменят лекарствата с по-подходящи, това може да помогне на всякакви проблеми, предизвикани от тревожно- депресивното разстройство? Тук обяснявам, че става въпрос за нещо като ОКР , изразяващо се в непрекъснато покашляне, подсмърчане и примигване и други подобни, без да има реален физически  дразнител? ОКР/ако е това/ отново ли се третира с антидепресанти, успокоителни или нещо друго?
Пп Взема и ремирта за да спи, то пък действа добре, но другите може би не са подходящи...

Мисля, че е възможно да се помогне! Дори да бъдат заличени основните проявления.
Всичко през което съм преминал вместо песимист, ме направи вярващ в съвременната медицина.
Но не на тази медицина, която се практикува масово у нас.
Тук някак си се стреля на посоки, използват се стари протоколи,
рядко се прави качествена диагностика и не се използват световните достижения.
Но пък почти всичко, което използват водещите държави го имаме на разположение.

И лекарите ги разбирам, защото са ограничени от клиничните пътеки.
Тук не могат да ни назначат ядрено магнитен резонанс или генетичен тест при депресия.
Психолозите знаят какво е "мозъчен невротрофичен фактор (BDNF)", "Genecept Assay",
"Секвениране по Sanger / RFLP",  "CYP450 каскада", "CRP за диагностициране на възпалителна депресия"
и много други изрази, които на нормалният човек му звучат като заклинания.

Знам че ги знаят, защото съм ги питал. Но не могат да ги назначат по здравна каса.
Това ги принуждава да работят на сляпо и да се пробват да развиват интуиция.
Виж целия пост
# 395
Съгласна съм с Джени но но, Ън звучи като твоят близък да е под постоянен стрес и виждам разлика.
Това ме навежда на мисълта наистина да се преразгледат лечението и дозата. Дори с други лекари, ако е необходимо.
Повечето ми окр пrояви се тушираха за постоянно. Рядко под стрес и конкретен тригер се връща натрапчивото миене но само като маркер .Веднага ми светва лампата и го овладявам.
Останали са спорадични и кратки НМ.
Психолог също ще е от полза, но основното е подходяща терапия.
Виж целия пост
# 396
Да, под постоянен стрес е, но няма някаква конкретна причина. Просто всекидневието го стресира, но то е такова за всички, натоварен ни е живота и стресов. Нищо друго съществено няма. Психиката му е такава, не носи на стрес, напрежение дори минимално. За едно пътуване до София буквално се срина. Три дни не може да дойде на себе си, това е много тревожен симптом за мен. Нещата само на повърхността са утихнали, бурята вътре явно си стои. Може би трябва нов лекар, да преосмисли напълно лечението.
Не знам откъде дойде това, до пубертета нещата бяха нормални. После не се траеше около него, но очаквахме в пълнолетието вече да се нормализира. Вместо това стана по-- зле....
Ръцете си мие по 30  пъти на ден, къпе се постоянно, всичко мие, трие, направо подлудяващо е.
Виж целия пост
# 397
Категорична съм, че е неподходящо или лечението или дозировката.
Аз съм в такова безпомощно състояние няколко месеца след като спра лечение, т.е. без подх.лекарства. Всичко ми е стрес. Ако щеш и колко сол да сложа на супата. Веднъж се разплаках и заради това. ММ ми се навика, без да осъзнава какво се случва. Причината е в нервната система, в такива дни е направо изпържена.
Виж целия пост
# 398
Ън, бихте ли описали състоянието в детайли и също така какви медикаменти приема?
Виж целия пост
# 399
Здравейте.
Започнах прием на Есобел 1/2 т дневно +3*  1/4 Клонакса, за 10 дни , като през това време минах през ада заради здравословно състояние на детето и нямах никакви ПА, нямаше задух, тревожност ( освен нормалното разбира се) ,нямах сърцебиене... Хапчетата ми действаха много добре.
Днес обаче е трети ден от приема на цяла таблетка Есобел и тревожността ми се завърна, задуха , постоянно мисля какви ли не варианти и евентуални проблеми за здравето на детето...
Мислех, че с повишаване на дозата ще се подобрявам , а аз сякаш се връщам в изходна позиция.
Нормално ли е?
Виж целия пост
# 400
Нормално е всичко ще се нареди, не се притеснявайте!
Виж целия пост
# 401
Ето ме и мен с оплакване.Месец бях на ниска доза АД, после изкарах две седмици без и пак съм обратно в изходна позиция.Започнах го на ново и очаквам да подействат.Май вече няма и да се мъча да го спирам.
Виж целия пост
# 402
Водичке, ама ти съвсем скоро ги започна? Колко време пи? Година има ли?
Виж целия пост
# 403
Нее, от Юли 2025 до Януари 2026, с намаляне на дозата.То само на АД бях, отдавна не пия флуанксол/клонарекс, имах си моменти, но ги изтърпях.Генерално бях стабилна, но уви без хапчето не съм.
Виж целия пост
# 404
Не че съм специалист но е много кратко време.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия