Юлски бебчета 2026г.

  • 28 034
  • 768
# 750
Ами падна се точно в 20+0, твоята кога се пада? Мисля, че от 19-та нататък е добър срок Simple Smile Стискам палци!
Виж целия пост
# 751
Моята ми я запазиха за 25.03, в 21 г.с. седмица ще бъда тогава. Бяха ми казали, че е хубаво да се ходи на ФМ, в края на указаните периоди, защото така се виждало всичко още по-добре. Не знам дали от болницата тук са го следили това или просто са ми запазили час за първият свободен.
Виж целия пост
# 752
Моята е за 10.03, 21+2 се пада. На 05.03 съм на фетална ехокардиография. Някой друг пращат ли го на такова нещо?
Виж целия пост
# 753
Аз запазих час за след две седмици за фетална ехокардиография по свое желание, не ме е пращала докторката. Но според мен е полезен преглед .
Виж целия пост
# 754
Разбрах само снощи от другите майки, че има такова нещо като фетална ехокардиография. Щом са ти го назначили, значи е хубаво да отидеш. На мен никой досега от лекарите, които ме следят тук изобщо даже не е споменавал такъв преглед, та нямам намерение да се стресирам и затормозявам излишно с такива неща.
Виж целия пост
# 755
Аз запазих час за фетална за 21 г с за да е по развито бебето
Виж целия пост
# 756
Мисля, че е редовна практика в клиниката, където се следя, защото миналата година по това време пратиха приятелка също да мине. Не са ми споменавали да има проблем или нещо да ги съмнява, така че явно според доктора.
Пати, какво стана с НИПТ ти? Излезе ли?
Виж целия пост
# 757
Излезнаха още на 19.02 ,пропуснала съм да пиша . Всичко е наред . На 10.03 ми е феталната . На последния преглед обаче доктора каза ,че бебето върви малко по голямо и аз пак се шашнах . За момента е нормално ,но се старая да спазвам режим ,че кръвната ми захар е гранична


Мисля, че е редовна практика в клиниката, където се следя, защото миналата година по това време пратиха приятелка също да мине. Не са ми споменавали да има проблем или нещо да ги съмнява, така че явно според доктора.
Пати, какво стана с НИПТ ти? Излезе ли?
Виж целия пост
# 758
Моята втора ФМ по календар се пада 21г.с и 3 дена.
Виж целия пост
# 759
Излезнаха още на 19.02 ,пропуснала съм да пиша . Всичко е наред . На 10.03 ми е феталната . На последния преглед обаче доктора каза ,че бебето върви малко по голямо и аз пак се шашнах . За момента е нормално ,но се старая да спазвам режим ,че кръвната ми захар е гранична


Мисля, че е редовна практика в клиниката, където се следя, защото миналата година по това време пратиха приятелка също да мине. Не са ми споменавали да има проблем или нещо да ги съмнява, така че явно според доктора.
Пати, какво стана с НИПТ ти? Излезе ли?
Няма страшно, и нашия е седмица и половина напред, но доктора вика да се радвам, по- добре от колкото да върви по- малко, че тогава пък други филми почват 😅 пък и тия мерки са ориентир малко или много. Все едно да кажеш, че една 30 годишна жена трябва да е между 165 и 168см или 55-60 кг. Следи си захарта и всичко ще е точно.
Виж целия пост
# 760
Моята е за 10.03, 21+2 се пада. На 05.03 съм на фетална ехокардиография. Някой друг пращат ли го на такова нещо?

Липчева ли те насочи? Мен въонще нищо не ме е съветвала… дори не ме пита дали ще ходя на ФМ 😐
Виж целия пост
# 761
Аз хем се бях приготвила психически, че измерванията започват да стават по-неточни и че няма да се шашкам, хем ме изненадаха с "глава седмица напред, бедрена кост седмица назад".
То май толкова се води, че си е вариацията при измерване, +/- седмица.
Докторът беше спокоен като цяло.
ФМ ми е другия петък.
Виж целия пост
# 762
Моята е за 10.03, 21+2 се пада. На 05.03 съм на фетална ехокардиография. Някой друг пращат ли го на такова нещо?

Липчева ли те насочи? Мен въонще нищо не ме е съветвала… дори не ме пита дали ще ходя на ФМ 😐

Дам, тя си ми насочи и феталната, но може би защото първата правих при нея. Като цяло не мисля, че ехокардиографията е задължителна. Може и да е заради ин витрото.
Виж целия пост
# 763
И моето бебе е 7-10 дни напред от самото начало. Трета бременност ми е, имам 2 момчета, та и те вървяха така . Съвсем нормални деца са си, родени 3400 и 3700 гр. Бяха ме наплашили с второто за гест.диабет. Захарта ми тогава беше 4.70 , сега ми излезе 5.20, но я повторих след седмица като не вечерях преди изследването и пак излезе 4.60...
Ако сте с по-къс цикъл по принцип или ранна овулация, според мен е напълно нормално бебето да върви напред .
Виж целия пост
# 764
Моето бебе първо изоставаше (заради късна овулация), сега върви напред. Насочиха ме към обременяването, ама и миналите бременнисти така бяха горе-долу децата ми. Послв пак почват да изостават към края. Ама все пак ехографа не е кантар, та всичко е с +-
Ехокардиогтафия правих и първата ми бременност, беше ми в пакета, а инсе видя малък проблем с едната клапа, роди се с лек шум в сърцето, ама нищо притеснително. Сега ме насочи Чавеева, рано-рано да направя, защото имаше обратен кръвоток на ранния скрининг. Направихме я в 15 г.с. и всипко беше ок, но се разбрахме ФМ в 20г.с. и ако Чавеева прецени да се повтори ехокардиографията. Та на 17.03 сме на ФМ.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия