Време е за ИКЕА - тема 44

  • 26 454
  • 620
# 225
На първия проект имаше рафтове над лостовете, може би при смяната на цвета ги е забравила.
Като ше е П образна, защо всъщност липсва ведна зона и П-то е скъсано?
Другото, което ми прави впечатление, че няма нито една закачалка за наистина дълги неща - не носиш ли например дълъги рокли?
Виж целия пост
# 226
И аз не смятам, че в дрешник трябва да имат врати гардеробите. А пък ако толкова ѝ се прииска винаги може да си сложи врати. Те са си и доста разход така че по-добре само тази една врата, която ще е огледална. Спестените от врати парички могат да се вложат в още някое и друго чекмедже.

Аз обаче друго исках да питам. Esmee, ти много ли си висока? Защото ми направи впечатление, че си сложила лостовете доста нагоре. По спомен бяха нещо като двайсетина сантиметра от края на рамката. При рамка 2,36 това означава лостът ти за дрехи да е на 2,1 височина. Не е ло много това? Според мен отгоре на първо ниво под рамката е добре да има рафт.

Да, има рафт. Вторите снимки ги пратих, защото ме питахте дали съм направила вариант с чекмеджета от дъб и писах да пренебрегнете разпределението, което се промени.
Има рафтове най-горе, лостовете са сложени стандартно, както е по предложението на ИКЕА. Иначе, да, аз съм висока. Когато ще го сглобявам, ще преценя на място колко високо да вдигна лостовете. Недостъпни рафтове най-горе, е също толкова трудно за ползване, както и лостовете да са високо. Ще има само по един ред. С протегната ръка съм по-висока от 2 метра. Simple Smile Не искам да губя 20-30 см площ от горната част на гардероба, а надолу да няма достатъчно пространство. Рамката с двата лоста е някакъв икейски стандарт, който не съм променяла.
Сегашният ми гардероб няма двоен лост и реално мястото под закачалките стои празно или се трупа. Бих предпочела 2 лоста един под друг, отколкото един на нивото на челото ми.
Може ли пак да ми обясниш за симетрията на чекмеджетата?

Angel_Dust, не съм ги забравила. Това беше само за да пусна картинка с комбинацията. Май ти ме попита дали съм мислила и челата на чекмеджетата да са от дъб.
Коя цветова комбинация ви харесва повече? Разпределението на вторите картинки не е реалното. Например няма място за 1 метър рамка до ъгловата рамка.
Виж целия пост
# 227


За тази дупка се чудих защо е.
Мисля, че нещо средно ми харесва... Да кажем този вариант +горните рафтове дървесни, с малкия дървесен модул, с междинни бели рафтове и нели чекмеджета... Бих пробвала също само едно чекмедже в дървестно как ще стоу, изобщо бих си поиграла...

Горните рафтиве, обикновенно са за несезонни завивки, дрехи, възглавници, куфари и тн, не за ежедневни неща...
Виж целия пост
# 228
За проектиране в сайта на българската Икеа има само 2 програми. Използавам и в немската и в английската при нужда, но защо в българската изчезнаха.
Виж целия пост
# 229
Скрит текст:
Има рафтове най-горе, лостовете са сложени стандартно, както е по предложението на ИКЕА. Иначе, да, аз съм висока. Когато ще го сглобявам, ще преценя на място колко високо да вдигна лостовете. Недостъпни рафтове най-горе, е също толкова трудно за ползване, както и лостовете да са високо. Ще има само по един ред. С протегната ръка съм по-висока от 2 метра. Simple Smile Не искам да губя 20-30 см площ от горната част на гардероба, а надолу да няма достатъчно пространство. Рамката с двата лоста е някакъв икейски стандарт, който не съм променяла.
Сегашният ми гардероб няма двоен лост и реално мястото под закачалките стои празно или се трупа. Бих предпочела 2 лоста един под друг, отколкото един на нивото на челото ми.
Може ли пак да ми обясниш за симетрията на чекмеджетата?
Симетрия имам превдвид, че според мен стои по-красиво всички, които са с чекмеджета, независимо от ширината на рамката, чекмеджетата им да са на едно ниво. А не в едната рамка 6 чекмеджета, в другата 3. Стои спретнато.

Да, за двата лоста си права. Ние в апартамента, където живеем, сме с обикновен евтин гардероб с два лоста. Много е удобно наистина. От сушилката слагам директно на закачалките. Така дрехите се поизпъват и по-малко се гладят. Но си има и такива, които по закачалки не могат да стоят. Например пуловери, домашни дрехи, анцузи. За този тип по-хубаво от чекмеджето няма.

За горния рафт... Ние просто подхвърляме идеи, а всеки си преценява за него релевантно ли е или не. Аз  прибирам  на тези рафтове над закачалката неща, които не са дрехи, а не искам да нося по избите. Например коледни играчки, разни други декорации, резервни килимчета за баня, а също летните завивки зимата и обратно - зимните лятото. В красиви текстилни кутии. Примерно казвам. Всяко домакинство си има своите си особености.
Най-добре е да се обмисля предварително какви вещи и дрехи има човек за прибиране. Което ти си направила де, но за всеки случай казвам.

 За телените кошници също исках да кажа. За мен те са безсмислени когато гардеробът е отворен. По-добре си е стандартно чекмедже. Кошниците са удачни когато има врати, защото ако е чекмедже вратата не може да се постави.

На стената, на която е прекъснат гаредероба (това, дето Angel отбеляза), не може ли да се постави плитък Pax само с рафтове? Или евентуално там пък да се направи плитко затворено с вратички?

Имаш ли куфари и колко? Ако да и те ли ще са в тази гардеробна?
Виж целия пост
# 230
Само най- долно чекмедже не може да се постави когато има врати. Там се слага кошница. Нагоре няма проблем.
Българската ИКЕА е на гръцката ИКЕА (не знам дали се казва точно франчайз), но и там същата история с програмите за проектиране също и изчезнаха наличностите на артикулите в магазина. Сега не знаеш дали това дето си го набелязал не е една бройка и няма някой да го купи докато стигнеш до там.  Питала съм ги защо и все отговарят, че имало проблеми със сайта.
Виж целия пост
# 231
Благодаря. Явно ще обикаляме чужди сайтове.
Виж целия пост
# 232
Зависи при плъзгащи варати не е проблем
Виж целия пост
# 233
И да има, и да няма какво да се слага в най-горните рафтове, ще има такива. Ще бъдат в цвят дъб, за да са еднакви с по-ниските рафтове.
На две от рамките ще има по 2 чекмеджета - това по отношение на симетрията. Мисля, че винаги мога да добавям още, ако не ми стигат, но ще ми стигат.
Имам много куфари. Ако няма място къде да се прибират в гардероба, няма да са в него. Не съм мислила за тях, но част от тях ще могат да се поберат.
Имам много чанти и много обувки.
Нямам сезонни завивки и юргани.
Няма да слагам кошници заради прахоляка. Дървените чекмеджета също не се затварят плътно.

Ще има малко складче в огледалния шкаф.
Виж целия пост
# 234
Здравейте, а дали някой има идея кога е периодът, в който може да се купува от ИКЕА на изплащане с 0% лихва? В минали години имаше такава възможност - мисля че беше за 10 месеца на вноски без лихва?
Сега случайно погледнах-ами точно в момента тече
Виж целия пост
# 235
Аз имам гардероб по собствен проект с два лоста един върху друг. Горният лост е на височина 208 см, като аз съм висока 162 и това ми е горе долу максимума височина, до където мога комфортно да се протегна за закачалка. Така си го изчислих още преди поръчката и съм доволна как се получи. Отгоре няма рафт, а самият гардероб приключва с габаритна височина 218 см. Отгоре са ни куфарите, нарочно оставени открити, за да циркулира свободно въздух около тавана. Последен етаж сме до морето и влагата ни е голям проблем.
Виж целия пост
# 236
Прочетох в нета, че в Икеа при хранителните им неща има бутер кошнички за пълнене с разни кремове, знаете ли дали действителн още се продават?
Виж целия пост
# 237
Прочетох в нета, че в Икеа при хранителните им неща има бутер кошнички за пълнене с разни кремове, знаете ли дали действителн още се продават?

Дъщеря ми сега е питала, защото при хранителните няма такова нещо, и са й отговорили, че не са продавали.
Виж целия пост
# 238
Аз съм купувала такива малки кошнички, но не бяха от бутер тесто от ИКЕА. Събираха малко повече от чаена лъжичка, но май вече не са в асортимента.
Виж целия пост
# 239
Такива кошнички пускат понякога в Лидл. Продават се и в магазините за сладкарски материали под наименованието буше или волован.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия