Декемврийски книжен клуб - 2025

  • 2 505
  • 57
# 30
Не е като да не се е случвало. Има време, може някой да си смени гласа. Не че пак водещото няма да е достъпност на книгата Joy

Имам въпрос, от чисто любопитство - някой купил ли си е книга, вдъхновен от дискусиите тук? Дали книгата на месеца или друга спомената.
Виж целия пост
# 31
Аз мога да кажа, че станах причина един приятел да си купи Проектът Аве Мария, след като му я похвалих. Просто бях много впечатлена от нея и му разказах, а той се зариби.
Виж целия пост
# 32
Препоръчвам една невероятна книга. Моят приятел ми я подари за Коледа. Казва се " Избитите обитатели. Из записките на един закъснял модернист" от Иван Станев, който е живял в Германия и е бил култов режисьор и мислител. За първи път чета такава литература.... Много странна, но и забавна по особен начин.
Виж целия пост
# 33
Явно май ще четем "Прокълнатата земя" Simple Smile
Виж целия пост
# 34
Не е като да не се е случвало. Има време, може някой да си смени гласа. Не че пак водещото няма да е достъпност на книгата Joy

Имам въпрос, от чисто любопитство - някой купил ли си е книга, вдъхновен от дискусиите тук? Дали книгата на месеца или друга спомената.
Не. Обичам да чета на хартия, но много рядко купувам нови книги и повечето пъти вземам втора ръка от фб групите. Причините са няколко: никога не чета книга втори път, съответно избягвам да се затрупвам с книги, а и нямам място,къде да ги съхранявам. Изключение са наистина любимите ми автори, разбира се.

Не успях да гласувам в анкетата, но съм доволна от избора за месец Януари. "Прокълната земя" я има налична в Сторител и най-вероятно ще я слушам там.

Искате ли да направим кратка равносметка за клуба, като всеки сподели коя книга за месеца му е харесала най-много и коя, обратно, го е разочаровала? Simple Smile
Виж целия пост
# 35
С молба, освен избраната книга за януари, да споделите линк и към "Женският кръг на лейди Тан" на Лиза Сий.
Виж целия пост
# 36
Явно май ще четем "Прокълнатата земя" Simple Smile
Да, ако я намеря. Не мога да седна на лаптопа да проверя мейлбукс. Някой има ли възможност?
Виж целия пост
# 37
Явно май ще четем "Прокълнатата земя" Simple Smile
Да, ако я намеря. Не мога да седна на лаптопа да проверя мейлбукс. Някой има ли възможност?

Аз не я открих, където търся книги Sad
Виж целия пост
# 38
Женският кръг на лейди Тан я няма в ел. вариант . Единствено на хартия . Аз я четох миналата година и не беше нещо уау . Поне аз не я почувствах както ми се искаше .
Виж целия пост
# 39
Явно май ще четем "Прокълнатата земя" Simple Smile
Да, ако я намеря. Не мога да седна на лаптопа да проверя мейлбукс. Някой има ли възможност?
Аз проверих преди малко в мейлбукс, но Прокълнатата земя и Женският кръг на …. ги няма там.
Мисля, че е добре книгите, които предлагаме за четене да ги има в електронен вариант , защото някои живеем в чужбина и книжен вариант не е възможен за нас.
Виж целия пост
# 40
Явно май ще четем "Прокълнатата земя" Simple Smile
Да, ако я намеря. Не мога да седна на лаптопа да проверя мейлбукс. Някой има ли възможност?
Аз проверих преди малко в мейлбукс, но Прокълнатата земя и Женският кръг на …. ги няма там.
Мисля, че е добре книгите, които предлагаме за четене да ги има в електронен вариант , защото някои живеем в чужбина и книжен вариант не е възможен за нас.

Аз ги имам и двете в книжен вариант, но няма как да ги предоставя Sad
Виж целия пост
# 41
Явно май ще четем "Прокълнатата земя" Simple Smile
Да, ако я намеря. Не мога да седна на лаптопа да проверя мейлбукс. Някой има ли възможност?
Аз проверих преди малко в мейлбукс, но Прокълнатата земя и Женският кръг на …. ги няма там.
Мисля, че е добре книгите, които предлагаме за четене да ги има в електронен вариант , защото някои живеем в чужбина и книжен вариант не е възможен за нас.

Оригиналната идея беше да се предлагат книги,  които ги има и на Амазон, така че и хората в чужбина да имат достъп. След това стана, че трябва да ги има електронно на български и при това свободно, което значително ограничава избора. ("Прокълната земя" я има на английски на Амазон и на немски в немския Амазон. За други не ми се проверява.)

Аз предложих "Прокълната земя". Не знам къде и как да търся дали има книга електронно на български безплатно преди да я предложа.  Ако някой знае как, може да проверява предложенията преди да се пусне анкета.

Предполагам, че "Лавина", едно от предложенията за месеца, се намира електронно. Аз съм я чела преди години и не е любимата ми от писателката.
Виж целия пост
# 42
Cool_cat Има много електрони безплатни книги в Читанка, Рулит, групи във фейсбук, мейлбокс и т.н
Виж целия пост
# 43
В Читанка и Рулит изборите са ограничени. За Фейсбук, не знам, защото не съм в тези групи.

Ако някой иска да провери дали предложенията съществуват някъде електронно и безплатно преди да гласуваме, нямам нищо против и ще е може би полезно. Аз нямам възможност да правя това.





Виж целия пост
# 44
Inferiya да даваме ли нови предложения за нова анкета?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия