Борбата с рака на гърдата - духовно оцеляване, физическо преодоляване тема 92

  • 37 503
  • 772
# 705
Скрит текст:
Резултата не е толкова лош. Хер ти е отрицателен, значи няма да имаш херцептин . Ниско Ки 67 - може и да избегнеш химиотерапия, ако размера ти е малък . Напомни ни повече за твоя случай. Размер на образуванието . Възраста също е от значение. Един съвет - дай блокчетата за второ мнение , за да е сигурен резултата, защото от него зависи цялото лечение. Щом са те пратили на хирург, предполагам , че образуванието е до 2см.

На 42г съм, размерът е 0.6см / 0.6см / 0.8см, според ЯМР. Не се виждат засегнати лимфни възли от първа линия, пак от ЯМР-то.
Според проф. Щерев трябва да се направи веднага операция и няма нужда от втора хистология , защото ще имам още една патология от операцията. Аз се колебая дали да го дам за второ мнение или да направя второ мнение на материала от операцията.
И още нещо - какво означава това че нямам нужда от херцептин? Това таргетна терапия ли означава?
Благодаря за отделеното време и информация Hug
Виж целия пост
# 706
Според мен не губете време. Съвременните протоколи са химиотерапията първо, освен в редки случаи като вашия. Щом Щерев го казва значи наистина не сте за химия. Като цяло той е лекар съобразяващ се с най-новите гайдлайни. Ако мнението за операция беше от някой друг провинциален лекар на възраст лично аз бих казал да направите 2ро мнение, но в конкретния случай се съобразете с Щерев защото и не трябва да се губи време в този случай тъй като не трябва да се допуска ракови клетки да прескочат от тумора в лимфните възли, а има такива случаи дори и при малки тумори. Сега не казвам юруш утре операция при първия срещнат лекар, но все пак сякаш няма нужда от още мнения, чакане за резултати и т.нат. Важното е че сте го хванали на време и дето се вика - от всичките къси клечки сте изтеглила по-дългата
Виж целия пост
# 707
Щом е толкова малко - махай го.
Странно написано Ки🤔
Виж целия пост
# 708
Много е малко. Търси хирург, който прави сентинелна биопсия. И ако няма заразени лимфни възли както предполагат, сигурно и химия няма да имаш. ( И да, Херцептина е таргетна терапия за Хер положителни)
Виж целия пост
# 709
Благодаря ви от сърце, че се включихте със съвети.
В сряда ще се срещна с др Албаяти в Онкологията. А следващата седмица с проф Маслянков, и мисля при един от двамата да бъде. Може би ще избера този, който може по- скоро да ме вземе за сентинелна биопсия.
Виж целия пост
# 710
Момичета, нали писах, че искат 3 дни майка ми да стои в болница заради скенера. Кажете може ли да го направи в друга болница срещу заплащане и само резултата да се занесе там където е хоспитализирана или не?
Далинда, да разбирам ли, че въпроса ти е защото не иска да стои три дни в болница? Може да се разпише и да си тръгне,  а пък на третият ден да отиде само за изписванито. Може да говорите  тя да не присъсва, а това да го направи някой неин бризък.
Привет, правилно ме разбираш. До онзи ден нямаше проблем да, си стой чинно трите дни, но татко ми падна и си счупи крака и сега няма как да остане сам. За това питах може ли да се плати като е държавна болница, защото доктора не даде такава възможност. Иначе има вариант да я водят само, но ги е страх от проверка.
Далинда, обяснете на лекаря мотивите да не желаете да пренощува,  сигурна съм, че ще разбере. Иначе не виждам пречка да си платите образното,  но защо трябва да плащате за нещо, които се полага.  А и не са малко пари.
Виж целия пост
# 711
Момичета, нали писах, че искат 3 дни майка ми да стои в болница заради скенера. Кажете може ли да го направи в друга болница срещу заплащане и само резултата да се занесе там където е хоспитализирана или не?
Далинда, да разбирам ли, че въпроса ти е защото не иска да стои три дни в болница? Може да се разпише и да си тръгне,  а пък на третият ден да отиде само за изписванито. Може да говорите  тя да не присъсва, а това да го направи някой неин бризък.
Привет, правилно ме разбираш. До онзи ден нямаше проблем да, си стой чинно трите дни, но татко ми падна и си счупи крака и сега няма как да остане сам. За това питах може ли да се плати като е държавна болница, защото доктора не даде такава възможност. Иначе има вариант да я водят само, но ги е страх от проверка.
Далинда, обяснете на лекаря мотивите да не желаете да пренощува,  сигурна съм, че ще разбере. Иначе не виждам пречка да си платите образното,  но защо трябва да плащате за нещо, които се полага.  А и не са малко пари.
Виж целия пост
# 712
Здравейте, момичета, много неща четох, но някои не мога да открия… накратко с хормонален рак съм, в момента на химия- 4 червени минаха и 7 бели от 12, правих консултация с 3 ма хирурзи, но не ми харесват, за 11.05 имам час при Ваня Митова, може би ще избера нея, та въпросът ми е, има ли някой скоро да се е оперирал при нея и да има представа за цени на мастектомия+експандери+импланти в последствие. Благодаря ви 🙂


Прочетете на страница 31,в коментар 455,Вела е написала доктори и цени.


Мерси много, обаче не виждам за д-р Митова да пише 🙂
Миналата година юни месец беше 150 лв преглед, 900 лв плащане за екип
Виж целия пост
# 713
Здравейте момичета, аз съм с карцином на лява гърда две с две бучки. Едната голяма към 4 на 3 и нещо см. И друга мн по- малка. her20 негативен и er и pr положителни. Въпреки това в момента съм на химиотерапия, минах 4 от червени вливки и от др седмица започвам втория курс на бяла. Белите също ще бъдат 4 курса. Предполагам че химията ми е назначена заради това, че съм с две бучки едната значително голяма, това че от ямр резултата пише че имам ангажиран ЛВ ляв, от стадия може би (въпреки че стадият е малко формалност, която доста трудно може да се сложи). Предстои ми приключване на химията към края на май месец, до тогава ще трябва да съм се спряла на хирург и място за операцията. Моля ви за препоръки и мнения било от личен опит или не за имена на гръдни онко-хирурзи в София. Аз за сега съм си записала час при трима - Младен Младенов, Красимир Шопов и Иван Инков в първата половина на май месец. Не съм сигурна дали ще се спра при някой от тях. Много ще съм благодарна да кажете мнения за тях, ако имате…. както и за други доктори.
Благодаря Ви предваритвлно!
Виж целия пост
# 714
Здравейте момичета, аз съм с карцином на лява гърда две с две бучки. Едната голяма към 4 на 3 и нещо см. И друга мн по- малка. her20 негативен и er и pr положителни. Въпреки това в момента съм на химиотерапия, минах 4 от червени вливки и от др седмица започвам втория курс на бяла. Белите също ще бъдат 4 курса. Предполагам че химията ми е назначена заради това, че съм с две бучки едната значително голяма, това че от ямр резултата пише че имам ангажиран ЛВ ляв, от стадия може би (въпреки че стадият е малко формалност, която доста трудно може да се сложи). Предстои ми приключване на химията към края на май месец, до тогава ще трябва да съм се спряла на хирург и място за операцията. Моля ви за препоръки и мнения било от личен опит или не за имена на гръдни онко-хирурзи в София. Аз за сега съм си записала час при трима - Младен Младенов, Красимир Шопов и Иван Инков в първата половина на май месец. Не съм сигурна дали ще се спра при някой от тях. Много ще съм благодарна да кажете мнения за тях, ако имате…. както и за други доктори.
Благодаря Ви предваритвлно!
Зависи от размера на гърдите и как са разположени бучките. При мен бяха 3 бучки, но в 1 квадрант и това позволи квадрантектомия. Щом е само 1 ЛВ засегнат, по-добре търсете лекар, който прави сентинелна биопсия. Аз бях при д-р Митова. Проверете и д-р Ушева в Токуда, д-р Василева в Щерев.
Ангажиран ЛВ вероятно се е видял на образното, той няма връзка с големината на образуванията. И заради него става 2 стадий
Виж целия пост
# 715
Дами (и един кавалер), имам малко страничен въпрос. Какво ви е мнението за фотоепилаторите при нашата диагноза? Днес участвах в разговор по темата и си мисля, че те все пак облъчват, колкото и малко да е и предпочитам да се въздържам от употребата на фотоепилатор.

Ще ви бъда благодарна,  ако споделите мнение. (Мнението на ИИ вече го зная...)
Виж целия пост
# 716
Вела, също бих се въздържала. Фото или лазерна, не бих рискувала. Карам си на старомодният епилатор.
Виж целия пост
# 717
Зависи за коя зона говорим - не бих правила на облъчената с лъчетерапия подмишница, иначе за крака - не виждам проблем. Лично аз не съм правила, то след хормоналната терапия някак естествено намаля окосмяването и с по-обикновени средства се справям.
Виж целия пост
# 718
Аз обмислям да си взема фотоепилатор. Чудя се дали е ОК. Мисля, че при фотоепилацията, когато имаш бемка, тя трябва се покрие с един бял маркер, ако минава там облъчването. Или беше за лазерната това... Не знам, но имам алергия към никел и ножчетата и обикновен епилатор ми правят проблеми и много ми писна.
Виж целия пост
# 719
Момичета, а някой при Маслянков да е правил двойна мастектомия+експандери?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия